Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatta Mantığı Her Şeyin Önüne Koyan İnsanların Çok Daha Mutlu Olmasının 15 Sebebi

169PAYLAŞIM

Kendimize gereksiz sıkıntı yaratmayalım a dostlar; aklın yolu birdir...

1. Hayata bakış açıları çok nettir. Bir şeyin var olduğunu söyleyebilmeleri için o şeyin ölçülebiliyor olması gerekir ve bu yüzden ölçülemeyen hiçbir şeye çok fazla kafa yormazlar.

2. Hissedilen duyguların her zaman mantıklı sebeplere dayandığına inanırlar. Duygularla sürüklenmek yerine altında yatan şeyi bulmaya çalışırlar.

3. Bir seçim yapmaları gerektiğinde artı ve eksileri yazmaları yeterlidir. Anlamsız dürtülerle değil, bilimsel verilerle hareket ederler.

4. Sırf canları istiyor diye mantıklı olmayan işlere adım atmazlar. Eğer başarısızlığa uğrama ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyorlarsa onları ikna etmeniz mümkün değildir.

5. Bir ilişki yaşamaya başlayacaklarında, o insanın kendilerine ne kadar uygun olduğunu gerçekçi bir biçimde ve tüm ayrıntılarıyla düşünürler. Aşk, hiçbir zaman gözlerini kör etmez.

6. Kendilerini tanır, eksik yönlerini iyi bilirler. Kişiliklerini analitik bir biçimde ele alır, sevmedikleri özelliklerini kolayca değiştirebilirler.

7. Ulaşmak istedikleri şeyler için sistematik bir çalışma yürütürler. Dikkatlerini dağıtmak, onları inandıkları şeylerden vazgeçirmek çok zordur.

8. Ayrıntılar konusunda oldukça dikkatlidirler. Büyük resmi duygusal insanlara göre çok daha iyi görebilir ve önlemlerini önceden alabilirler.

9. Gerçekçidirler. Nadiren hayal kurarlar ve bu sayede kendilerine ayakları yere basan, sağlam bir hayat inşa ederler.

10. Duyguları daima kontrolleri altındadır. Hiçbir zaman, hiçbir konuda aşırı duygusal tepkiler gösterdiklerine şahit olamazsınız.

11. Çünkü hayatı devamlı acı çekerek ve kendilerini hırpalayarak geçirmenin bir anlamı olmadığını çözmüş; belirli kayıplar ve olumsuzluklar yaşamanın kaçınılmaz olduğunu kabullenmişlerdir.

12. Hayatta her zaman yanılma payının olduğunu bilir, doğru olduğuna inandıkları şeyi yaptıkları sürece büyük pişmanlıklar duymazlar.

13. Etraflarını çok iyi analiz eder, hayatlarına dahil edecekleri insanlar konusunda oldukça titiz davranırlar.

14. Her şey bu kadar net olduğu halde insanların neden hala bu kadar mantıksız ve vurdumduymaz olduğuna bir anlam veremezler...

15. Ve mantığın egemenliğine inandıkları için kendilerine daima planlı, başarılı ve mutlu bir gerçeklik yaratırlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cooper_selin

Resim Jim Parsons olunca girmeeden edemedim ♥

okantekin

Böyle bir insanın robottan ne farkı kalıyor peki ? Duygusuz , ifadesiz , sessiz , soğuk...Yaşıyor mu ?

panpaordamisin

idare ediyoruz seni sormalı

okantekin

Şükür ya , iş güç koşturuyoruz işte...

panpaordamisin

dinlemeyin sonsuza kadar yanlız kalıyosunuz

pekala

Bence tam tersi

salca

Ben bu kadar güzel bi blog daha görmedim

Görüş Bildir