Hayatın Onlara Getirdiği "Tuhaflıklarla" Bir Yaşam Sürdürmeye Çalışan 9 Dünya Güzeli Çocuk

285PAYLAŞIM

Yaşadığımız dünyada sevgi ile var olmak istiyoruz. Peki, gerçekten etiketleri bir kenara bırakıp düşünebiliyor muyuz? Yoksa yalnızca çocuk, genç, yetişkin olmaksızın insanların dış görünüşlerinden ötürü yargılama yoluna mı gidiyoruz? Bir çocuk kadar masum olsun her şey!

Fiziksel rahatsızlıklara sahip olan dokuz çocuğun hikayeleri Lifebuzz'da derlendi. 💓

Kaynak: http://www.lifebuzz.com/extraordinary-ki...

1. Asher Nash, 2016 yılını damgasını vuran büyüleyici bir çocuk!

Asher'ın annesi toplumda süregelen çifte standartlar ve ön yargılar konusuna değinen bir devrim gerçekleştirdi. Farklı sosyal medya platformlarının katkılarıyla, OshKosh B'Gosh adlı marka ile bir görüşme ayarlamayı başardı. Başlangıçta, Asher firmanın reklam kampanyası için seçilmemişti. Çünkü firma "özel ihtiyaçları olan bir bebek" istemiyordu. Fakat görüşmeden sonra, Asher'ın annesi çocuğunun adına firmanın 2017 bahar reklam kampanyası için anlaşma yaptı.

2. Erken yaşlanma sıkıntısı yaşayan 4 yaşındaki Bayezid Hossain

Bu durumda olan bir insan, normal bir insana göre sekiz kat daha hızlı yaşlanıyor. Bayezid rahatsızlığının getirisi olan sarkık deri, çukur gözler ve şiş yüz problemleriyle de başa çıkmaya çalışıyor. Fiziksel olarak yaşıtlarına göre dezavantajlı bir konumda olsa da, zihinsel olarak fazlasıyla dikkatli bir çocuk. Ayrıca yaşıtlarına göre sezgisel becerileri daha kuvvetli.

3. 2 yaşındaki Tessa Evans, doğuştan gelen bir yüz anomalisine sahip

Şimdiye kadar, bu rahatsızlığa sahip olduğu bildirilen 47 kişi bulunuyor. Tessa, burnunun yeniden yapılması için estetik ameliyat geçirdi. Güzel haber şu ki; Tessa'nın yüzündeki eksik parçaların yavaş yavaş gelişmesi için, yüzüne bir yapı yerleştirildi.

.

4. Shiloh Pepin, deniz kızı sendromu olarak da bilinen sirenomelia hastalığıyla doğdu.

Shiloh bel altı sınırı erimiş bir şekilde dünyaya geldi. Doğduğunda mesanesi, rahmi, göden bağırsağı ve vajinası yoktu. Yalnızca bir böbreğinin çeyreği ve kalın bağırsağının bir kısmı vardı. Minik kız 2009 yılında, 10 yaşında şiddetli akciğer iltihabından hayatını kaybetti.

5. Pan Xianhang, iktiyozis adlı genetik deri problemi yaşıyor.

Genellikle bu sorunu yaşayan insanların vücutlarının bir kısmında kuru bir deri olur. Fakat Pan'in durumunda rahatsızlık o kadar şiddetli ki, şu an balık çocuk olarak adlandırılıyor. Pullar yüzünden gözlerinin ve ağzının şekli de etkileniyor. Ayrıca bu rahatsızlık, Pan'in hareket kabiliyetini kısıtlıyor.

6. Mucize bebek, kafatası ve beyninin yarısı olmadan doğdu.

Jaxon Strong büyük kocaman gözler ve sarı bukle bukle saçlarla dünyaya geldi. Mikrosefali ve hidranensefali olarak bilinen iki farklı hastalığın özelliklerini taşıyan, Microhydranencephaly olarak adlandırılan bir rahatsızlığı vardı. 2014 yılında, 27 Ağustos'ta dünyaya gelen Jaxon, hiçbir doktorun umudu olmamasına rağmen hayatta kalmayı başardı!

7. Ben Underwood'un hikayesini duyunca bir annenin gücü ve inancına inanacaksınız.

Doğumdan birkaç ay sonra Ben'in annesi, oğlunun sağ gözünün beyazlaşmaya başladığını fark etti. Telaşlandı ve çocuğunu doktora götürdüğünde doktorlar, çocuğun nadir görülen bir kanser rahatsızlığını olduğunu söylediler. İki gözünü kaybettikten sonra bile, hiçbir şey bu anne oğlu durdurmamış. People Magazine adlı derginin 24. kapağında ve Ellen ve Oprah'ın televizyon programlarında yer almışlar. Şimdi ise Ben, işlevini yerine getirebilen gözlerle birçok insandan çok daha iyi görebiliyor.

8. Charlotte Garside bir çeşit cücelik hastalığına sahip.

5 yaşındaki bu güzel kız, hayatının her evresinde yaşıtlarına göre daha küçük olmasına sebep olacak olan cücelik hastalığına sahip. Boyu ve kilosu ne olursa olsun, Charlotte rahatsızlığının hayatı üzerinde söz sahibi olmasına izin vermiyor. O da yaşıtları gibi oyun oynamaktan keyif alıyor ve fazlasıyla meraklı bir çocuk.

9. Küçük Herkül olarak bilinen Richard Sandrak

Dövüş sanatı şampiyonu bir baba ve aerobik yarışmacısı bir annenin çocuğu olan Richard, dört yaşındayken antrenmanlara başladı. Kaslı fiziği iyice belirgin olmaya başlayınca, erken yaşta bu alanda nam salmaya da başladı. 6 yaşında, standart göğüs çalışması yaparken maksimum 80 kiloya kadar ağırlık kaldırabiliyor.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysegul-cemre-kalender

7 numaradaki Ben Underwood yaşamıyor, yanlış bilgi. 2009 yılında kanserden hayatını kaybetti.

umut-uzerli

Şükredin ateistler

Gizli Kullanıcı

Öyleyse eğer dediğin gibiyse onları, ve birçok çocuğu, böyle yaratarak bu şekilde hastalıkla, acıyla yaşamaya zorlayan varlığa şükrediyorum. Sonuçta onlar sadece bizim şükretmemiz için varlar hayatlarının, çektikleri acıların en ufak bir değeri yok.

umut-uzerli

Eğer seni öyle yaratsaydı emin ol şükredecek bişey bulup o halinde ederdin. Ama sağlıklısın elin kolun düzgün ya sana hayat güzel sallan sikim sallan taşşağım gez sen bakalım. Konuşmasını bilirsin ama sen bu insanlar için ne yaptın. Pardon sen bencildin dimi. Seninki hiç inanmamak değil, seninki inanıp kabullenememek.

Gizli Kullanıcı

Üslubunu beğenmedim. Elimin ayağımın düzgün olup olmadığını nereden biliyorsun. Onlar için bir şey yapıp yapmadığımı nereden biliyorsun. Meseleyi kişiselleştirerek beni hedef alman durumu komikleştiriyor. Ben de sana saldırmayı seçsem şöyle bir laf ederek yorumumu sonlandırırdım; belli bir düşünce birikimi olmayan insanların hep yaptığını yaparak bilgini konuşturmak yerine meseleyi kişisel olarak algılaman aslında bir bok bilmediğinin göstergesi.

cherry181

güzel bir içerik derken son paylaşımı görüyorum ve yorumsuz kalıyorum... bi de burnu olmayan kız nasıl nefes alıyor ağzından mı açıklasaymıs keşke

yedi24makarna

Dunyada ıçi kapkara insanlar varken onlar bize acısın hepsi pırıl pırıl

Görüş Bildir