Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Harry Potter Serisinden Çıkardığımız 11 Hayat Dersi

-

Harry Potter Sayesinde Öğrendiğimiz 11 Harika Şey

Harry Potter Sayesinde Öğrendiğimiz 11 Harika Şey

Küçük büyük kaç yaşında olursak olalım farketmez. Harry potter okumanın/ izlemenin yaşı yoktur. Kitaplara gömülüp dünyayı unuttuğumuzda kendimizi o karakterlerden birinde buluruz şüphesiz . Ve kesinlikle bize öğrettiği çok şey var.

1. Kitap Okumak Zaman Kaybı Değildir

''Son bir sayfa daha sonra bırakacağım'' dediğin o kitabı bırakamadın ve normalde 1 ayda süründürüp bitiremeyeceğin o kalınlıkta kitabı 2 günde bitirdin. Çünkü kitap okumak böyle bir şeydir...

2. Hayal Kurmak Harikadır!!

Kulaklığı takıp saatlerce Ollivanders tan aldığın asanla büyüler yaptığını, Hogwarts'ın koridorlarında gezindiğini hayal ettin. Sürekli yanında taşıdığın asa ne kadar harika olurdu?? Karanlık sanatlara karşı savunma derslerine girmekk...

3. Hayat Dostların Olduğu Sürece Güzeldir

Bir tek sözü bile senin için çok değerli olan, onun için hayatını ortaya koyabileceğin dostlarının yanında olduğunu bilmek güzeldir.

4. Sevdiklerimiz Bizi Asla Terketmez

Sevdiklerimizi göremesek de onların bize aslında çok yakın olduklarını biliriz. Çünkü sevdiklerimiz bizi asla terk etmez. Onlar hep bizledirler. Kalbimizin derinliklerinde saklıdırlar.

5. Hayat Hiçbir Zaman Adil Olmadı

Hayattan hep güzellikler ve mutluluklar bekleriz ve şikayet etmek için birçok nedenimiz vardır. Herşeyin harika ve olumlu olmasını beklemek saçmalıktan başka birşey değil. Uyan Alis, harikalar diyarında değilsin.

6. Tanımadığın İnsanlara Karşı Önyargılı Olma

İnsanlara o kadar ön yargıyla yaklaşırız ki geçmişini ve yaşadıklarını bilmeden onlar hakkında fikir yürütebiliriz. Fakat onun sevdiği için herşeyini verebilecek kadar cesur olduğunu görmeyecek kadar körüzdür. Kim bilebilirdi ki onun öfkeli ve acımasız tavırlarının altında sonsuz bir sevgi ve aşkın olduğunu...

-After all this time?

+Always

7. Korkak Zannettiğimiz Kişiler Canını Verebilecek Kadar Cesurdurlar

Belki de sadece içlerindeki cesaret keşfedilmeyi bekliyordur. 

-Düşmanlarınıza karşı koymak büyük cesaret gerektirir. Ama arkadaşlarınıza karşı çıkmak için daha fazlası gerekir. (Albus Dumbledore)

8. Farklı Olmak Delilik Değildir

Kaymakbirası tıpalarından yapılmış bir gerdanlık taktığından,elindeki dergiyi ters okumasından dolayı herkes ona çatlak gözüyle bakıyordu. Ama bize farklılığın delilik olmadığını gösterdi. Tertemiz kalbi ve masumiyetiyle.

9. Asla Pes Etme

10. Bazen Korkularla Yüzleşmek Gerekir

RİDDİKULUS!

11. En önemlisi de herşeyin arkasındaki o yenilmez güçtür: SEVGİ

Herkesin adını bile söylemekten korktuğu Voldemort un güçleri
sevginin gücü yanında bir hiçti. O asla bu duyguları tadamadı. Kalbimizde
duyduğumuz sıcaklıktır bizi biz yapan. Voldemort'un sahip olamadığı şeydir.
Sevgidir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

Harry PotterKitap
Görüş Bildir