Görüş Bildir
Haberler
Hani Ücretsiz Olacaktı? Tünel Geçişine Zam Yapıldı

Hani Ücretsiz Olacaktı? Tünel Geçişine Zam Yapıldı

Muğla'da Fethiye ve Dalaman ilçelerini birbirine bağlayan 950 metrelik Göcek Tüneli'nin geçiş ücretlerine zam yapıldı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

11 lira olan geçiş ücreti zamlandı

11 lira olan geçiş ücreti zamlandı

Muğla’da Fethiye ve Dalaman ilçelerini birbirine bağlayan ve açıldığı zaman ücretsiz olacağı belirtilen 950 metrelik Göcek Tüneli için alınan ücretlere zam yapıldı.

Otomobillerden alınan 11 lira geçiş ücreti 15 liraya çıkarıldı. Kamyonların geçiş ücreti 20 TL'den 25 TL'ye, dingilli kamyon ve dingilli otobüslerin geçiş ücreti 25 TL'den 37 TL'ye, TIR geçişleri ise 38 TL yerine 45 TL'ye çıkarıldı.

Zamlara tepki

Zamlara tepki

CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, zamlara şu tepkiyi gösterdi:

“Her sabah yeni bir zamla uyanan vatandaşımız yeni güne de Göcek tüneli zammıyla başladı. Yıllarca ücret alınmayacak denilerek kandırılan vatandaşımızdan 900 metre olan Göcek Tünelinden 2022 yılı için küçük araçlardan tek yön ücreti 15 lira gibi afaki bir ücret alınmaya başlandı. Dönemin AKP Muğla Milletvekilleri gidiş-dönüş olarak yapılan tünelin yanına yapılan ikinci tünelin devlet tarafından yapıldığını, buranın da ücretsiz olacağını müjdelemişlerdi. Yap-işlet-devret modeliyle ve devlet kaynaklarıyla yapılan Göcek tünelinde geçiş ücreti alınmamasına yönelik vatandaşlarımızdan gelen sürekli tepkiler var. İçinde Selahattin Tüneli bulunan 119 kilometre uzunluğundaki İzmir-Aydın Otoyolu 2022 yılı için geçiş yalnızca 9,5 lira olurken, Göcek tünelinden tek yön ücreti 15 lira alınması hangi vicdana sığar. Soruyoruz, hani ücretsiz olacaktı? Göcek tünelinde soygun var diyoruz. Sonuçta yaparsa AK Parti yapar.”

Kaynak: ANKA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
18
5
4
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
aerialz

ne güzel lan. yaparken de parasını vatandaş versin geçerken de. devlet en büyük taşeron olmuş. kime çalıştığı belli değil. e tabi "ben ülkemi pazarlamakla mü... Devamını Gör

Resho

Elalem 2 ülkeyi birbirine bağlayan, 9 km'si su altından giden Oresund köprüsüne birim bazda bu parayı öderken biz 950 m'lik ilçeler arası bağlantı tüneline b... Devamını Gör

folardan

ve öyle kısa bi tünelki arabayla geçmek 1 dakika bulmaz bile