Görüş Bildir
Haberler
Hamilelikte Saç Kestirmek Zararlı Mı?

Hamilelikte Saç Kestirmek Zararlı Mı?

Şebnem Sucu
29.12.2021 - 11:20

Gebelik dönemi fiziksel ve ruhsal açıdan birçok değişikliğe neden olur. Bu değişimlerden biri de ne yazık ki saç dökülmeleridir. Gerek saç dökülmesi gerekse duygu durum değişiklikleri ya da farklı nedenlerden dolayı anne adayları hamileyken saçlarını kestirmeye ihtiyaç duyabilirler. Ancak hamilelikte saç kestirmenin bebek açısından sakıncalı olduğu inanışı, hamilelikte saç kestirmek zararlı mı? Sorusunun yanıtını aramaya itmektedir. Peki, hamilelikte saç kestirmek zararlı mı? İşte konuyla ilgili bilinmesi gerekenler…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kadınlar gebelik süreci de dahil olmak üzere hayatının her anında güzel ve bakımlı görünmek isterler. Özellikle gebelik gibi kadınların en hassas oldukları dönemde küçük değişiklikler daha pozitif olmalarına yardımcı olur. Bu değişime ilk olarak saç kesimi ile başlamak isteyen anne adayları, halk arasında dolaşan inanışlar nedeniyle genelde endişe duymakta ve geri adım atmaktadır. Uzmanların yapmış olduğu açıklama ile nihayet son bulan bu tartışmanın cevabını sizler için ele aldık. İşte hamilelikte saç kestirmek zararlı mı? Sorusunun yanıtı…

Hamilikte Saç Kestirmek Zararlı mı?

Hamilikte Saç Kestirmek Zararlı mı?

Toplumda gebelik döneminde saç kestirmenin bebeğin sağlıklı beslenmesi ve gelişimini engellediği söylemleri üzerine birçok anne adayı saçlarını kestirmek konusunda çekimser davranıyor fakat bu inanışın aksine uzmanlar, gebelik döneminde saç kestirmenin zararlı olduğuna dair bilgilerin doğru olmadığını söylüyor. 

Gebelik döneminde saçlara giden besinler ile bebeğe giden besinlerin bir ilgisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla anne adayları hamilelik döneminde saçlarını endişe duymadan kestirebilirler.

Hamilelikte Saç Kesimi Hakkında

Hamilelikte Saç Kesimi Hakkında

Gebelik döneminde saçlarınızı kestirmek istemeniz oldukça normaldir. Saç dökülmesi, yaz sıcakları ya da daha güzel görünmek için saçlarınızda küçük değişimler yaratmak iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. 

Gideceğiniz kuaförün hijyenik olması ve kalabalık olmamasına dikkat edin. Salonda saç boyama işlemi yapılıyorsa kimyasalları solumayın. Kalabalık salonlarda sıkılmamak ya da kimyasallara boğulmamak için önceden randevu oluşturarak önlem alabilirsiniz.

Hamilelikte Saç Boyatmak Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelikte Saç Boyatmak Bebeğe Zarar Verir Mi?

Doğru bilinen yanlışlardan biri de gebelikte saç boyama işlemi ile ilgilidir. Evet, hamilelikte kimyasal maddelerden uzak durulması gerekir, ancak anne adayları bu süreçte saclarını kestirebileceği gibi boyatabilirler de. 

Uzmanlar hamileliğin ilk 3. Ayından sonra saç boyatmanın bir zararı olmadığını ortaya koymuştur. Bu süreçte mümkün olduğu kadar organik boyalar kullanılması ve boyama işlemin havadar bir ortamda yapılması suretiyle anne adayları saçlarını boyatabilirler.

Aşağıdakiler de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın