Google’a Göre Türkiye, Rüyasında En Çok Cumhurbaşkanı’nı Görüyor

 > 
215PAYLAŞIM

Google'a göre, Nisan ayında Türkiye'deki kullanıcıların rüya yorumları üzerine yaptığı aramalarda "Rüyada Cumhurbaşkanı'nı görmek" ilk sıraya yükseldi.

Fortune Türkiye'de yer alan habere göre,Google'ın Arama Trendleri'nde, Türkiye'de Nisan ayı boyunca rüya tabirleri üzerine yapılan aramalarda "Rüyada Cumhurbaşkanı'nı görmek" en üst sıraya yükseldi.

Google’ın Türkiye ofisi aracılığıyla yapılan “Rüyalarımızı Google’a Sorduk” başlığındaki bilgi notuna göre Nisan 2016 süresince Google’da rüyada en çok tabiri aranılan terimlerin arasında, “Cumhurbaşkanı”, “kar”, “balık”, “deniz”, “ceviz” yer alıyor.

Rüyasında Cumhurbaşkanı'nı en çok gören iller; Diyarbakır, Ankara, Adana ve İstanbul

Bölgesel yoğunlukta Diyarbakır, Ankara, Adana, İstanbul ve Antalya olarak sıralanan “Rüyada Cumhurbaşkanı görmek” araması ile ilişkili olarak en çok yapılan diğer arama ise “Rüyada Başbakan görmek”.  Bu aramanın bölgesel yoğunluk sıralaması ise şu şekilde: Erzurum, Kayseri, Konya, Diyarbakır ve Ankara.

Ayrıca, "Rüyada Cumhurbaşkanı'nı görmek" şeklindeki aramaların, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olduğu 2014 Ağustos'undan itibaren artışa geçmesi dikkat çeken diğer bir husus oldu.

Siz de rüyanızda Cumhurbaşkanı'nı görüyor musunuz?

Evet, görüyorum
Hayır, görmüyorum
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir