Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız Derecede Ürpertici 25 Tesadüf

 > 
5.7bPAYLAŞIM

Hitler ve Napolyon'un 129 yıl arayla doğduğunu, 129 yıl arayla iktidara geldiğini, 129 yıl arayla Rusya'ya savaş açtığını ve aynı şekilde 129 yıl arayla yenilgiye uğradıklarını biliyor muydunuz?

O halde bu oldukça garip, 25 rastlantı aklınızı başınızdan alacak!

Kaynak: http://list25.com/25-chilling-coincidenc...

25. Hedefine ulaşması biraz zaman alan kurşun

Henry Ziegland kız arkadaşından ayrıldığında, kız arkadaşı intihar etti. Bunun üzerine kızın erkek kardeşi de Henry'yi vurmaya karar verdi. Fakat kendini vurdu ve Henry şans eseri hayatta kaldı; kurşun çok yakınından geçerek bir ağaca saplandı. Yıllar sonra ise Henry ağacı kesmeye çalıştı; fakat başarılı olamaması sonucu dinamit kullanmaya karar verdi. Ve tahmin edin o kurşun kimi öldürdü!

24. İkiz kardeşler hemen hemen aynı noktada, aynı zamanda ve aynı şekilde öldüler.

2002 yılında Finlandiya'da, bisikletiyle otoyolu geçmeye çalışan bir adam, kamyon çarpması sonucu hayatını kaybetti. İki saat sonrasında ise yine bisikletle aynı yolu geçen ikiz kardeşi, aynı şekilde bir kamyonun altında kaldı. İki kardeş, 1.5 km uzaklıkta ve 2 saat arayla aynı şekilde öldü.

23. Edgar Allen Poe'nun kitabı gerçek oluyor.

Poe'nun kitabı Nantucketlı Arthur Gordon Pym'in Öyküsü, gemi kazasından kurtulan 4 kazazedenin günlerce bir salın üstünde kalması ve Richard Parker adındaki miçoyu yemeye karar vermesini anlatıyor. Kısa bir süre sonra 1884 yılında, Mignonette adındaki gemi batıyor ve 4 kişi hayatta kalıyor. Adı hikayedeki gibi Richard Parker olan miçoyu yemeye karar veriyor bu 4 kişi.

22. Soyadı 'Kargaşa'

Mysteries of the Unexplained (Açıklanamayan Gizemler) kitabına göre, 1920li yıllarda üç İngiliz, Peru'ya giden bir trende tanışırlar. Birinin soyadı Bingham, ikincisinin Powell ve diğer adamın soyadı da Bingham-Powell'dır.

21. İkiz kalp krizleri

İkizler John ve Arthur Monforth, İngiltere'de birbirinden yaklaşık 120 km uzaklıkta oturuyordu. 22 Mayıs 1975 tarihinde, ikisi de göğüs ağrısı nedeniyle farklı hastanelere kaldırıldı. Birbirinden habersiz bir şekilde, ikisi de kısa süre içinde öldüler.

20. Eve gelen kitap

Amerikalı yazar Anne Parrish, Jack Frost ve Diğer Hikayeler kitabına rastladığında, Paris'te bulunan bir kitapçının önünden geçiyormuş. O sırada çocukken bu kitabı ne kadar sevdiğini anlatıyormuş eşine. Parrish'in kocası kitabı incelemek için eline almış, kapağını açmış ve bu yazıyla karşılaşmış: ''Anne Parrish, 209 N Weber Street, Colorado''

19. Kral Umberto'nun dublörü

İtalya kralı Umberto I, küçük bir restorana gitmiş. Şans eseri kendisi ve restoran sahibinin aynı gün, aynı kasabada doğduğunu ve ikisinin de karısının isminin Margherita olduğunu öğrenmiş. Krala 29 Temmuz 1900 tarihinde, restoran sahibinin sokakta vurulduğu söylenmiş; ertesi gün ise Kral Umberto suikaste uğramış.

18. Deux Ex'teki kayıp İkiz Kuleler

Deux Ex video oyununun üretimi sırasında, oyunu tasarlayanlardan biri, New York manzarasına İkiz Kuleleri koymayı unutur. Bir terör saldırısı olduğu, bu yüzden konulmadığı söylenerek hata telafi edilir. Yıl ise 2000 dir.

17. Roma'nın isimleri

Roma'nın kurucusun ismi Romulus, ilk imparatorunun ismi Augustus, son imparatorunun ismi ise Romulus Augustus'tur.

16. Mezar rastlantısı

Kasıtlı olarak yapılmasa da, II. Dünya Savaşı'nda ölen ilk Britanya askerleri ve son Britanya askerlerinin mezarları, birbirine yalnızca birkaç metre uzaklıktadır.

15. Katiller şehri

Yaklaşık 80 milyon insanın ölümünden sorumlu olan Stalin, Hitler ve Franz Josef, aynı dönemde Viyana'da yaşamıştır.

14. Kendi uyarılarını dikkate al.

49 yaşındaki Güney Afrikalı astronom Danie du Toit, dersinde ölümün her an nasıl gelebileceğini anlatıyordu. Ders bittiğinde cebinden naneli bir sakız çıkardı ve ağzına attı; birkaç dakika içinde boğularak hayatını kaybetti.

13. Napolyon vs Hitler

Napolyon ve Hitler 129 yıl arayla doğdu, 129 yıl arayla iktidara geldiler, 129 yıl arayla Rusya'ya savaş açtılar ve 129 yıl arayla mağlup edildiler.

12. Araba kazası

1895 yılında, Ohio eyaletinin tamamında yalnızca iki araba vardı. Ta ki birbirleriyle çarpışıncaya kadar...

11. Mark Twain ve Halley kuyruklu yıldızı

Mark Twain 1835 yılında, Halley kuyruklu yıldızının görüldüğü tarihte doğmuştur. 1909 yılında, gelecek yıl Halley'i görmeyi beklediğini söylemiştir; fakat 1910'da tam da Halley'in görüldüğü gün ölmüştür.

10. Tek yumurta ikizleri

Reader's Digest'e göre, ikiz kardeşler Ohio'da doğmuş ve doğumdan sonra ayrılmışlar. Birbirini hiç tanımayan iki kardeşe de James ismi verilmiş. İkisi de polis memuru olmuş ve Linda ismindeki kadınlarla evlenmiş. İki kardeşin de birer oğlu olmuş; birinin ismi James Alan, diğerinin ise James Allan konulmuş. Daha sonra boşanarak, ikisi de Betty adındaki kadınlarla evlenmişler. Aynı zamanda iki kardeşin de Toy isminde köpekleri varmış.

9. Şanslı bebek

1930'lu yılların başında, sokakta yürüyen Joseph Figlock'un sağ omzuna açık pencereden atlayan bir bebek düşmüş. Neyse ki ikisi de zarar görmemiş. Bir yıl sonra aynı yerde, aynı bebek tekrar Joseph'in üzerine düşmüş.

8. Bu sefer olmasın!

1975 yılında Bermuda'da, yoldan geçen taksi scooter süren bir adama çarpmış. Bir yıl sonra ise ölen adamın kardeşi scooter sürerken, yine aynı yolcuları taşıyan, aynı taksi şoförü tarafından ezilerek hayatını kaybetmiş.

7. Bu kadar şans olmaz dedirten kadın

Violet Jessop adlı kadın Olympic gemisine bindiğinde, gemi Hawke isimli başka bir gemiyle çarpışmış. Aynı kadın Titanik buz dağına çarptığında Titanik'te, Britannic gemisi bir mayına çarptığında da Britannic'te yolculuk ediyormuş.

6. Çifte kandırmaca

I. Dünya Savaşı'nda İngilizler, yolcu gemisi olan Carmania'yı savaş gemisi yaparlar ve gemiyi, Alman yolcu gemisi Cap Trafalgar şekline sokup gizlerler. 14 Eylül 1914 tarihinde, Brezilya kıyılarında bir Alman gemisi batar. Batan gemi ise Almanların Carmania şekline soktuğu gerçek Trafalgar'dır.

5. Plaka tahmini

I. Dünya Savaşı'nda suikaste uğrayan Arşidük Franz Ferdinand'ın araba plakası 'AIII118' di. 'I.' Dünya Savaşı da '11.11.18' tarihinde yapılan bir 'Ateşkes' ile sona erdi.

4. Mezardaki yazı

Sovyet arkeologlar Timur'un mezarını açtıklarında, ''Benim mezarımı her kim açarsa, benden daha korkunç bir istilacı baş gösterecek.'' diyen bir yazır bulurlar. Tarih 20 Haziran 1941 dir; 22 haziranda ise Almanya Sovyetler Birliği'ni işgal etmiştir.

3. Hoover Barajı ve kurbanları

Hoover Barajı'da çalışarak ölen ilk kişi, 20 Aralık 1922'de hayatını kaybeden JG Tierny'dir. Son kişi ise 20 Aralık 1935'te ölen JG Tierny'nin oğludur.

2. Aynı otel odasında kalan Bryson'lar

Alan Vaughan'ın Incredible Coincidense kitabına göre, George D. Bryson ismindeki kişi, 1950'li yıllarda Kentucky'deki Brown Otel'de kalmış. Kalma nedeni ise ondan önce aynı yerde kalan George D. Bryson ismindeki adammış.

1. Hendrix ve Handel

Aralarında 200 yıl olan ünlü müzisyenler Jimi Hendrix ve George Handel, sırasıyla 23-25 Brook Street Londra'da yaşamışlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-ozdemir

20yi anlamadım anlayan varsa anlatabilirmi

ayse-ata

Ya hani kadın demiş ya ben çok okurdum o kitabı diye kocası içini açıp baktığında karısının ismini görmüş,kadının yıllar önce okuduğu kitap oymuş.Yani kendi kitabı ordaymış.

ali-ozdemir

anladım :)

ugurveugur

Bizim kendi tarihlerimiz de gerçekleşmiş yaşanmış olaylar palavra olur,koca karı masalı olur,elin gavurunda olanlar da yaşanmış hayat hikayeleri olur ne hikmetse.

hazal.beduk

Romulus Augustus, Batı Roma İmparatorluğu’nun son imparatorudur. Ayrıca, bu bir tesadüf değildir. Çünkü, eski Roma’da imparatorlar isimlerini kendilerinden önceki imparatorlardan/devlet büyüklerinden alırlar. Ki zaten bunlarda ad değil, sıfat olarak geçer. Örneğin; Augustus’un adı Gaius Octavius’tur fakat kendisine “kutsal” anlamına gelen bu sıfatı vermiştir hatta kendisinden önce gelen büyük diktatör Caesar’ın adını da ismine eklemiştir: GAIVS IVLIVS CAESAR OCTAVIANVS IMPERATOR CAESAR DIVI FILIVS :) Ders bitti, dağılabilirsiniz :)

yilmazali

22. olayın açıklaması basit, soyadı Bingham olan ve soyadı Powell olan aslında evli bir çifttir.(Bingham kadın, Powell erkektir.) Fakat ailelerinin düşmanlığı yüzünden gizlice evlenmişlerdir. Aileleri bunu öğrenince çocuklarını alıp farklı vilayetlere yerleşmişlerdir. Ama bir sıkıntı vardır, Bingham, Powell'dan hamile kalmıştır. Çocuğu doğurur ve soyadı sebebiyle çocuğun soyadı Bingham Powell olur. Kızın babası çocuğun Powell'dan olduğunu bildiğinden çocuğu bir kapı önüne bırakır. Aradan seneler geçer, Bingham Powell genç bir delikanlı,Bingham ve Powell orta yaşlı iki birey olmuştur.Kaderin cilvesi onları bir trende buluşturur. NOT: Arkadaşlar bu gerçek değil tabi ki. Fakat ben böyle kurguladım.Nasıl buldunuz, güzel olmuş mu?

walker-begum

pü suratına tüküreyim 2 saat gerçek diye okudum :D :D güzel olmuş eline sağlık :D

yilmazali

Teşekkürler :D

major

aynı içerikleri editörler hortlatıp dursun zaten, bu ve buna benzer içerik görmekten bayağı bir sıkıldım artık. Sadece başlığı ya da fotoğrafları değiştirip aynı şeyleri koyuyorsunuz yine buraya.Biz, yeni tarzda bir içerik hazırladığımızda "standartlara uymuyor" oluyor. Üyelerin hazırladıkları içerikleri editörler çalsın dursun valla. Standartlarınıza uymayan içeriklere onay vermeyip markalar için reklam amaçlı da yayınlayın :) devam devam :)

Görüş Bildir