Feyzioğlu’ndan İnsan Hakları Eylem Planı Yorumu: 'Devrim Niteliğinde Bir Çalışma'

 > 
2PAYLAŞIM

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı için "Devrim niteliğinde bir çalışma" dedi. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yazımına katkıda bulunduğu Yargı Reformu Strateji Planı ve İnsan Hakları Eylem Planı’nı Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan'a değerlendirdi. Feyzioğlu açıklananan plana ilişkin şunları söyledi:

"Doğrudan vatandaşa dokunacak devrim niteliğinde bir çalışma oldu. Yaklaşık iki sene önce bir yargı reformu strateji belgesi hazırlandı. O strateji belgesi hazırlanırken çok ciddi bir emek sarf edildi ve önemli bir birikim oluştu. Strateji belgesinin yol haritasında yürünürken ‘İnsan Hakları Eylem Planı’nın taslağı da şekillenmeye başladı."

"Her kesimin görüşü alındı"

Çalışmaya en başından beri katkı sunduklarının altını çizen Feyzioğlu, “Baştan sona bu çalışmaya katıldık. Tüm meslektaşlarımızın görüşünü aldık. İnsan Hakları Eylem Planı hazırlığı başladığı ilk günden beri vardık. Doğrudan sorunlar ele alındı. Her kesimin görüşü ve çözüm önerileri dinlendi. Adalet Bakanlığı çok katılımcı bir anlayışla yola çıktı. Biz de layıkıyla cevap vermeye çalıştık” diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir