Görüş Bildir

Fatih Erbakan Kimdir, Kaç Yaşındadır? Fatih Erbakan Neden Gündemde?

Anasayfa > Güncel

Milli Araştırma adlı araştırma şirketinin yayınladığı seçim anketi, sosyal medyanın gündeminde. Şirket tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, bugün seçim olsa Fatih Erbakan yüzde 51.5 oy oranı ile seçimden birinci isim olarak çıkacak. Ankete göre, ikinci sırada yüzde 26.5 Mansur Yavaş, üçüncü sırada yüzde 19.5 Recep Tayyip Erdoğan ve dördüncü sırada yüzde 2.5 ile Muharrem İnce yer aldı. Yayınlanan seçim anketinin doğruluğu tartışılırken, ‘Fatih Erbakan kimdir’ sorusu ise internetin gündemine yerleşti. Peki, Fatih Erbakan kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir? İşte Fatih Erbakan’ın siyasi kariyeri…

Geçtiğimiz günlerde yaptığı aşı karşıtı açıklamalarla gündeme gelen Fatih Erbakan, bu sefer anket sonuçları ile internetin gündeminde. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Milli Araştırma isimli şirketin yayınladığı seçim anketinde yüzde 51.5 oy oranı ile birinci isim olarak çıkıyor. İşte Fatih Erbakan’ın hayatı…

FATİH ERBAKAN KİMDİR?

Muhammed Ali Fatih Erbakan, 1 Ocak 1979 yılında dünyaya gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin 54'üncü hükûmetin başbakanı Necmettin Erbakan'ın oğludur. Fatih Erbakan, ortaokul öğrenimini Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu'nda tamamlamıştır. Lise öğrenimini ise Ankara Ayrancı Lisesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Yüksek lisans için İngiltere'ye gitmiş fakat annesi Nermin Erbakan'ın vefatı dolayısıyla dönmek zorunda kalmış ve lisans öğrenimini aldığı Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı üniversitede yönetim ve organizasyon dalında doktorasını tamamlayarak 'doktor' unvanı almıştır.

FATİH ERBAKAN’IN SİYASİ FAALİYETLERİ

1999 senesinde Fazilet Partisi Çankaya teşkilatında seçim ve gençlik çalışmalarına iştirak etti. Lisans eğitimini gördüğü Başkent Üniversitesi'nde MGV üniversite temsilciliği yaptı. Saadet Partisi kurulduktan sonra genel merkez gençlik kolları yönetim kurulunda bulundu. Saadet Partisi genel idare kurulu üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı olarak Saadet Partisi'nde görevini 2014 yılında yapılan 5. Olağan Kongreye kadar sürdürmüştür. Kongrede aday olan Erbakan'ın yerine yeniden Mustafa Kamalak seçilmiştir.

4 Haziran 2013 tarihinde kurulan Necmettin Erbakan Vakfı'nın ilk genel başkanı seçildi.

23 Kasım 2018 yılında Yeniden Refah Partisi'ni (YRP) kurdu ve genel başkanı seçildi. Yeniden Refah Partisi, Türkiye'de 81 il, 800 ilçede teşkilatlanmış ve çalışmaları devam etmektedir. 17 Kasım 2019 tarihinde YRP genel başkanı olarak, 45.000 kişilik katılımla Türk siyasi tarihindeki en geniş katılımlı büyük kongrelerden birini düzenlemiştir. Ayrıca ilk mitingi 9 Şubat 2020 Tarihinde Sakarya Demokrasi Meydanı'ndaki alanda Kudüs Mitingi olarak gerçekleştirmiştir.

İyi derecede İngilizce bilen Erbakan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu Haberler De İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?