Görüş Bildir
Haberler
Eve Gelen Çiçeği Çocuklarınının Gönderdiğini Sandı, İmza Attı: 95 Bin Dolarlık Senetle İcraya Verildi

etiket Eve Gelen Çiçeği Çocuklarınının Gönderdiğini Sandı, İmza Attı: 95 Bin Dolarlık Senetle İcraya Verildi

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, evine gelen çiçek getiren kuryenin elindeki boş kağıdı imzalayan Şükran Candan'ı (55), 2 ay geçtikten sonra kiracısı 95 bin dolarlık senetle mahkemeye verdi. 1'i yazlık 5 evi, 1 arabası ve 1 motosikleti haciz edilen Candan, kendisini kiracısının dolandırdığını belirterek, Nöbetçi Asliye Ticaret Mahkemesi'ne hacizlerin ve icraların durdurulması davası açtı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Adana'da 4 çocuk annesi Şükran Candan'ın arsasına iki bloklu bir site inşa edildi. Candan, bu siteden 5 daire aldı. Dairelerden birini satan Candan, 3'ünü ise evli çocuklarına verdi. 1 daireyi ise Halil B.'ye (45) aralık ayında kiraladı. Halil B., sevgilisi Nuray F. ile eve taşındı. Ancak çift arasında bir süre sonra şiddetli geçimsizlik başladı ve Nuray F., iddiaya göre evi terk etti. Halil B. de  ocak ayında Nuray F. ile ayrıldığını söyleyerek, evden ayrıldı.

Şükran Candan'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde evine çiçek geldi.

Şükran Candan'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde evine çiçek geldi.

Candan, çiçeği alırken kendisine uzatılan boş kağıda imza attı. Üzerinde isim bulunmayan çiçeği eve koyan Candan, çocuklarına kendilerinin gönderip, göndermediğini sorunca aldığı olumsuz yanıtla paniğe kapıldı. Çiçekçiye ulaşan Candan ailesi, annelerinin imza attığı öne sürülen kağıdı istedi. Candan ailesine, imza attığı öne sürülen kağıt verildi. 

Halil B.'nin sevgilisi Nuray F., nisan ayında Şükran Candan'ın evine kahve içmeye geldi. Nuray F., barıştığını söylediği Halil B.'nin insanları dolandırdığını belirtirken, 'Şükran abla Halil sana da senet yapmış? Hiç imza verdin mi?' diye sorunca şüpheye kapıldı. Candan, 25 Nisan'da kızı ile birlikte 'E-Devlet' uygulamasına baktı. Orada kendi adına açılan icra dosyasını gören Candan, durumu çocuklarına haber verdi. Avukata giden Candan ailesi, Halil B.'nin 95 bin dolarlık senet için alacağı karşılığında Şükran Candan'ın 1'i yazlık 5 ev, 1 otomobil ve 1 motosikletine haciz koydurduğunu öğrendi. Halil B.'yi arayan aile, 'Ben annenize 95 bin dolar verdim' cevabını alınca durumu polise bildirip avukatları aracılığıyla da haczi durdurup, karşı dava açtı. candan, ailesiyle birlikte yaptıkları araştırmada Halil B. ile sevgilisi Nuray F.'nin birçok insanı aynı yöntemle dolandırdığı yönünde bilgilere ulaştıklarını belirtti.

"'Haciz koymuşsun' deyince telefonu kapattılar"

"'Haciz koymuşsun' deyince telefonu kapattılar"

Başından geçen olayları anlatan Şükran Candan, yetkililerden yardım isteyip suçluların hak ettiği cezayı alması gerektiğini söyledi. Candan, 'Eve bir çiçek geldi. Gelen kurye 'Buraya imza at' dedi. Ben de oğlum göndermiştir diye düşünüp imza attım. Sonra zaman geçti Nuray ile yanında Gökçe isimli bir kadınla yanıma geldi. Nuray bana 'Halil sana böyle bir senet yapmış. Dikkat et' dedi. Ben de kimseye imza atmadığımı söyleyip söylenilenleri dikkate almadım. Ancak daha sonra kızımı aradım ve E-Devlet'e baktık. Orada gerçeği gördük. Halil B.'nin bana senet yaptığını, bütün mal varlığıma da haciz koydurduğunu gördüm. Halil ve Nuray'ı aradım. İlk başta bilmiyor gibi konuştular sonra 'Haciz koymuşsun' deyince telefonu kapattılar' ifadelerini kullandı.

Bütün mal varlığında haciz olduğunu söyleyen Şükran Candan, 'Ben şimdi çok mağdurum. 5 dairem, motosikletin ve arabamda icra var. Toplam 1 buçuk milyon lira. Bu mal varlığımda 1 buçuk milyon lira yapıyor zaten. Ben hiçbir senede imza atmadım. Ben sadece çiçek teslim aldım ve imza attım. Onun üzerine dolar senedi hazırlamış. Ben ne dolar gördüm ne de başka bir para aldım.' dedi.

İcrayı durdurmak için 150 bin TL yatırdı

İcrayı durdurmak için 150 bin TL yatırdı

İcrayı durdurmak için 150 bin lira para yatırdığını, o parayı da akrabalarından borç aldığını  belirten Candan, '1 günün içerisinde o parayı bulduk, teslim ettik ve icrayı durdurduk. Benim oğlum Halil'i arayınca telefonda 'Ben annene 95 bin dolar teslim ettim' diyor. Benim Halil'den alacağım var, vereceğim yok. Bir an önce bunlar çözülsün. Benim gibi birçok insan mağdur. Birçok kişi geldi ve anlattı. Şu an dava sürüyor. Tek mal varlığım bu evler. Evlerde de çocuklarım oturuyor. Yardım bekliyorum.' diye konuştu. 

Candan, avukatı aracılığıyla yapılan hacizler ve icra işlemlerine karşı Adana Nöbetçi Asliye Ticaret Mahkemesi'ne ihtiyadi tedbir talebiyle 'Menfi tespit ve kıymetli evrağın iptali' davası açtı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
55
34
27
4
4
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

kadın 95 bin dolaramı yansın 4 çocuktan bir çiçek bile gelmedi onamı yansın

memleketin anasını s.kmişsiniz ülkecek paranoyak olmaya başlicaz artık.

Toprak Erinç

E Devlet üzerinden düzenli aralıklarla adınıza açılmış icra takibi, telefon hattı, şirket olmadığını kontrol etmeniz yararınıza olur. İcra takipleri mağdurla... Devamını Gör

Gamze

bu söylediklerinize ek olarak, online vergi dairesi üzerinden sms ve mail bildirimlerini açabilirsiniz. adınıza bir ceza, tebligat vb oluştuğu anda sms ve ma... Devamını Gör