Erdoğan: 'Toprağın Vatan Olması İçin Şehide ve Gaziye İhtiyacı Var'

 > -

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu açılışına katıldı. IŞİD tarafından kaçırılan askerlerin akıbetine ilişkin iddialara değinmeyen Erdoğan yaptığı konuşmada, 'bir toprağın vatan olması için şehide ve gaziye ihtiyacı var' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomideki son gelişmeler ve dolar TL paritesinin 3.50 seviyesi seyretmesiyle ilgili olarak "Cumhurbaşkanı söylüyor diye beyefendiler rahatsız oluyor, niye rahatsız oluyorsun. Ben dertliyim. Bu ülkede yatırım olması lazım" dedi. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

'AB'ye alınmamamız tamamen siyasi ve inancımızla alakalı'

  • "Türkiye milli geliri 100 milyar doların üzerindeki ülkeler Katar ve Çin sonrası 2010-2015 yıllarında 3. sırada yer alıyor. Bu tabloların birbiri ile uyuşmadığını görüyorum. AB üyeleri arasında benzer durumlarla karşı karşıyayız. Bu rakamlardan mı alınmıyoruz. Bizim alınmayış sebebimiz belli. Burada söylemem doğru değil. Bunların ekonomik durumumuzla alakası yok, karar tamamen siyasi ve inancımızla alakalı."

Cumhurbaşkanı'nın belirttiği ekonomik nedenin aksine AB'nin farklı kaygıları mevcut

AP'de Türkiye Oylaması: 'Müzakereler Geçici Olarak Dondurulsun' - onedio.com
AP'de Türkiye Oylaması: 'Müzakereler Geçici Olarak Dondurulsun' - onedio.com

'Mültecilerle ilgili harcama sadece 20 milyar dolar'

  • "Mültecilerle ilgili harcama sadece 20 milyar dolar. Basit rakam değil. Nerede Batı, hani zengin Batı nerede? Hani insan hakları. Lafa gelince bakıyorsunuz hemen şöyle bir tane hayvancık petrol yığınları arasına düşünce dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Akdeniz'de Ege'de ölen sayısı milyon oldu. Mülteciler konseyi açıklama yaptı. Açıklama yapsa ne olur. Botların içinde botlar şişleniyor o insanlar ölüyor. AB'nin Türkiye'ye verdiği söz var; 3 milyar euro vereceğiz. 677 milyon dolar. Bize vermiyor. Nerede, yok."

Erdoğan eylül ayında yaptığı açıklamada 'Türkiye mülteciler için şu ana kadar 25 milyar dolar harcadı' demişti

AB, Türkiye'ye Yapılan Mülteci Yardımlarını Açıkladı - onedio.com
AB, Türkiye'ye Yapılan Mülteci Yardımlarını Açıkladı - onedio.com

'Bir toprağın vatan olması için şehide gaziye ihtiyacı var'

  • "Biri çıkmış parlamentoda bize ne dünyadan diyor. Gaziantep, Kilis'te vatandaşlarımız ölüyor. o güne kadar sabretmişiz. O gün dedik ki duramayız. Biz şimdi gireceğiz. Ve ilk adımı attık, girdik. Celabrus'tan başladık. Sonra güneye doğru gideceğiz, dedik. Akıl vermeye başladılar, ne işimiz var dediler. Bizim için tehdit buralar. Bu hallolmaz Gaziantep, Kilis, Urfa her zaman tehditte. Dertleri Kuzey Suriye'de yeni devlet kurmak, biz böyle bir devletin kurulmasına müsade etmeyeceğiz. Şehitlerimiz canımızı yakıyor ama bir toprağın vatan olması için şehide gaziye ihtiyacı var."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiÇinIŞİDKatarKilisRecep Tayyip ErdoğanSuriye
Görüş Bildir