Görüş Bildir
Haberler
Enflasyona Seçim Tedbiri: Temel Gıda Ürünlerine Fiyat Sınırlaması

Enflasyona Seçim Tedbiri: Temel Gıda Ürünlerine Fiyat Sınırlaması

Enflasyondaki yükseliş tüm dünya ülkelerinin sorunu haline geldi. 

Ölçekler farklı olsa da seçim dönemlerine yaklaşan ülkelerde enflasyon tedbirleri de farklılaşıyor. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ekim fiyatlarından satılacak

Ekim fiyatlarından satılacak

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülke tarihinin en çekişmeli seçimlerine hazırlandığı bu günlerde enflasyondaki tırmanışın önüne geçmek için altı temel gıda maddesinde fiyatların sınırlandırılması talimatını verdi.

Avrupa çapında fiyatların enerjinin yükselen maliyeti nedeniyle arttığını belirten Orban sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda fiyat sınırlandırmasının uygulanacağı temel ürünleri şeker, un, ayçiçek yağı, tavuk göğsü, domuz budu ve süt olarak açıkladı. Orban'ın talimatına göre bu ürünler gelecek aydan itibaren 15 Ekim'deki fiyatlar üzerinden satılacak.

Sandık başına gitmeden ekonomik tedbirler alındı

Sandık başına gitmeden ekonomik tedbirler alındı

Euronews haberine göre, Orban yönetimi kasım ayında tüketici fiyatlarının yüzde 7,4'lük artışla son 14 yılın en yüksek seviyesine ulaşması üzerine vatandaşların yükünü hafifletmek için akaryakıt ve ev kredilerini dondurmuştu. İlkbaharda genel seçimlere hazırlanan Orban hükümeti ailelere vergi iadesi, emekli maaşı ve asgari ücret için de artışlar vadederek 2 milyar tutarında harcamaların önünü açmıştı.

3 Nisan'da sandık başına gidecek ülkede Orban'ın liderliğindeki Fidesz Partisi kendisini koltuğundan etmek isteyen altı muhalefet partisinden oluşan ittifakın adayı Peter Marki-Zay ile yarışacak. Aralık ayında yapılan anketlerde Fidesz Partisi birleşik ittifaka göre beş puan önde görünüyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın