Ekrana Taşıdığı Gerçek ve Kan Dondurucu Öykülerle Tüylerinizi Ürpertecek 18 Belgesel

-

Et yiyen seri katiller, çocuk tacizcileri ve nükleer atık tesislerine kadar gerçek korkunç karakterleri ve yerleri anlatan gerçek belgeseller. Sizler için BuzzFeed'in seçtiği tüyler ürpertici belgesel filmleri burada derledik. 

Fakat şöyle bir hatırlatma yapmakta fayda var, bu filmlerin bazılarına Türkçe altyazı desteği bulamayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/caitlinjinks/do...

1. Diane Halaya Bir Şey Oldu

There's Something Wrong with Aunt Diane, 2011 

Hem korkunç hem de üzücü bir hikaye. New York'ta kendi aracıyla bilerek karşı şeride geçen, kendisiyle birlike 7 kişiyi daha öldüren bir annenin hikayesi anlatılıyor.

2. Serbest Bırakılan Yamyam

The Cannibal That Walked Free, 2007

Genç bir kadını öldürüp yerken yakalanan Japon bir adamın serbest bırakılma hikayesini anlatıyor belgesel. İnsan eti yiyen bu adam cinayeti kendi ülkesinde işlemediği için tutuklanamıyor ve serbest bırakılıyor.

3. Sıfıra Geri Sayım

Countdown to Zero, 2010 

Tarihimizde ne kadar sıklıkla nükleer savaşların eşiğinden döndüğümüzü anlatan kan dondurucu bir belgesel.

4. Köprü

The Bridge, 2006 

Dünya'nın en çok intihar gören köprüsü Golden Gate Köprüsü hakkında ilginç bir belgesel/drama.

5. Bir Yaşamın Rüyası

Dreams of a Life, 2011

Londra'da 2003 yılında yaşadığı apartman dairesinde öldükten 3 yıl sonra bulunan Jyoce Vincent'in hikayesi anlatılıyor. Kadın bulunduğunda çürümüş haldeydi, TV hala açıktı ve etrafında yarısı paketlenmiş Noel hediyeleri bulunuyordu.

6. Gıdıklanma

Tickled, 2016 

Tickled, Yeni Zelandalı bir gazetecinin, gıdıklanmaya dayanıklılık yarışmaları dünyasını araştırmasını anlatıyor. Komik ve eğlenceli bir belgesel olması beklenirken herşey hemen karanlık bir hal alıyor.

7. Sadece Melvin, Sadece Kötülük

Just, Melvin: Just Evil, 2000

Ensest, çocuk istismarı ve bir ailenin içindeki gerçek kötü bir adamın öyküsünü anlatan belgesel oldukça rahatsız edici. Belgeseli yapan kişi ise bu olayları birebir yaşamış olan, tacizcinin öz torunu...

8. Kabus

The Nightmare, 2015

Uyku paralizi ya da karabasan denilen fenomen ile ilgili korkunç bir belgesel.

9. Sevgili Zachary: Bir Oğula Babası ile İlgili Bir Mektup

Dear Zachary: A Letter to a Son About his Father, 2008 

Kendinden yaşça büyük ve tacizci bir kadın ile birlikte olan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Adam kadını terk edince, kadın da adamı öldürüyor. Fakat adamın ailesi kadınla iletişimde kalmak zorunda çünkü torunlarının annesi bu korkunç ve kötülük dolu kadının ta kendisi.

10. Öfkenin Çocuğu

Child of Rage, 1992

Küçük bir kız çocuğu geçmişinde o kadar kötü tacize uğramış ki, vicdan duygusu oluşamamış ve canlıların acı çekmesini izlemekten keyif alıyor. Gerçek görüntüleriyle izlediğimiz kız bir rahip tarafından evlat ediniliyor ve insanı iğrendiren hikayesini kendi sözleriyle anlatıyor.

11. Sıçanlar

Rats, 2016

Morgan Spurlock yönetmenliğindeki Rats, dünyanın en büyük kemirgen istilalarını anlatıyor. Farelerin ve kemirgenlerin öldürüldüğü oldukça kötü sahneler var, lzlemek isteyenleri şimdiden uyaralım.

12. Albert Fish: Günahta Kurtuluşu Buldu

Albert Fish: In Sin He Found Salvation, 2007 

 Albert Fish bir pedofil, bir yamyam aynı zamanda mazoşist bir seri katildi. 100'den fazla kurbanı feci şekilde öldürdüğünü iddia ediyor.

13. Kayıp Cennet: Robin Hood Hills'deki Çocuk Cinayetleri

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills, 1996 

Bu belgesel, ABD'de üç erkek çocuğun öldürülmesinden sonra suçsuz 3 gencin Satanizm iddiaları ile cinayetten sorgulanmasını anlatıyor. Kan dondurucu, ağır ve inanması zor bir öykü.

14. İsa Kampı

Jesus Camp, 2006

Protestan Hıristiyanlığın çocukları nasıl etkilediğini anlatan bir belgesel film. Çocukların beyinlerinin yıkandığı ve yazın gittikleri bu kampta yaşadıkları anlatılıyor.

15. Sonsuzluğa Doğru: Gelecek İçin Bir Film

Into Eternity, 2010 

Nükleer atık tesisis Onkalo'nun yapılması ile ilgili bir film. Kulağa çok sıkıcı geliyor olabilir fakat, bu çalışmanın içinde yar almış insanlar bu tesisin ne kadar zaman geçerse geçsin asla açılmaması gerektiğini insanlara anlatmaya çalışıyor.

16. Cropsey

Cropsey, 2009

5 küçük çocuğun kaybolması ile ilgili uyku kaçıran bir belgesel film. Bir şehir efsanesi mi ya da gerçek bir öykü mü diye sorgulamamak elde bile değil.

17. 237 No'lu Oda

Room 237, 2012 

1980 yılında Stanley Kubrick'in Cinnet filminden sonra ortaya birçok benzer hikaye atıldı. 237 No'lu Oda bu efsane filme farklı bakış açıları getiriyor.

18. Zayıf Adama Dikkat

Beware the Slenderman, 2016 

HBO kanalının hazırladığı belgesel, iki çocuğun Zayıf Adam denilen korkunç karakterin isteği üzerine bir arkadaşlarını bıçaklayarak öldürmesinin hikayesini anlatıyor. Çocuklar için gerçek ve hayal dünyası arasındaki farkın ne kadar ince olduğunu anlatan gergin bir film.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bagatur-kabasakal

#13 film olarak da yayınlandı...

halil-yilmaz3

yalnız içlerinden bazıları bizim zamanında raiting bait olan bbg evleri gibi belli bi amaç gaye güden programlar

bizbiz

Burada görüp Child of Rage'i hemen izledim. Gerçekten dehşet verici ve üzücüydü. Orjinali 30 dk falan diyordu. Ben de onu izledim. İnsanların ne kadar kötü durumda olsalar bile tedavi olabileceklerine güzel bir örnek. Geçmişinde yaşadıkları içinse hala tüylerim diken diken.

melek.su.961

öfkenin çocugu, yenice izledim, içne seytan kaçmis sanki, cinsel istirmar dan hariç babasinin genlerinde seytanlik varsa, kizindada olmasi normal

asli.unsal2

Bir çocuk öz kardeşi ve kız arkadaşlarını öldürüp yatağının altına saklıyordu. Ailesi farketmiyor annesi temizlik yapana kadar buda ilginç bir belgesel.

hayat-ask

hangi belgeselden bahsediyorsunuz

asli.unsal2

History channel'de çıkmıştı. Adını unuttum baya önceydi

Görüş Bildir