Duyanlar Duymayanlara Söylesin! Yiyecekler Hakkında Şu Ana Kadar Yanlış Bildiğimiz 7 Şey

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Hayatın her alanında olduğu gibi yiyecekler konusunda da şehir efsaneleri mevcut. İşte bunlardan birkaçını sizler için Geekwrapped'den derledik.

Kaynak: https://www.geekwrapped.com/myth-infogra...

Çin'in fal kurabiyeleri

Ne kadar Çin mutfağıyla ilişkilendirilse de Japonlara aittir. Hatta Amerikalılara Japonlar tarafından getirilmiştir. Çin'de kurabiyeye rastlamanız pek mümkün değil.

Isı alkolü etkisiz hale getirir.

Bir araştırmaya göre, 2 saat kaynatılsa bile orijinal alkolün %10'u hala sıvıda kalıyor. Ancak kalan miktar sarhoş etmeye yeterli değil.

Espresso vs. kahve

Standart boy bir demlenmiş kahve, bir shot espressodan daha çok kafein içeriyor. Hatta demlediğiniz kahve miktarı ne kadar çoksa suya oranı da bir o kadar artıyor.

Monosodyum glutamat ve baş ağrıları

'Çin restoranı sendromu' bir uydurmadan ibaret yani. MSG'nin migren yaptığını kanıtlayan hiçbir araştırma yok. Önceki araştırmalar yalnızca hassasiyet artırdığını gösteriyor.

Acı yiyecekler ülser yapar.

Yanlış bir bilgi daha. Acı yiyecekler veya kahvenin sağlıklı insanların ülser olmasına sebep olduğunu gösteren hiçbir elle tutulur araştırma yok.

Metal mikrodalgayı bozar.

Mikrodalgaya metal koymak elektroniğine zarar vermez. Tabii ki güvenli değil! Elektrikli ısıtma metali aşırı sıcak yapıyor, bu da size zarar verebilir.

Havuç yerseniz süper görüşe sahip olursunuz.

Bu efsane İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma. Ne kadar sağlıklı olsalar da, havuçlar size süper görüş kazandırmaz. Yalnızca içerdikleri A vitamini ile görme yetersizliklerinde yardımcı olurlar.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kreelira

Ben su içiyorum. Şebeke suyu.

ayna-efendi

kafeinin babası filtre kahvede

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Çin
Görüş Bildir