Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Duyanlar Duymayanlara Söylesin! Yiyecekler Hakkında Şu Ana Kadar Yanlış Bildiğimiz 7 Şey

Anasayfa > Yemek

Hayatın her alanında olduğu gibi yiyecekler konusunda da şehir efsaneleri mevcut. İşte bunlardan birkaçını sizler için Geekwrapped'den derledik.

Kaynak: https://www.geekwrapped.com/myth-info...

Çin'in fal kurabiyeleri

Çin'in fal kurabiyeleri

Ne kadar Çin mutfağıyla ilişkilendirilse de Japonlara aittir. Hatta Amerikalılara Japonlar tarafından getirilmiştir. Çin'de kurabiyeye rastlamanız pek mümkün değil.

Isı alkolü etkisiz hale getirir.

Isı alkolü etkisiz hale getirir.

Bir araştırmaya göre, 2 saat kaynatılsa bile orijinal alkolün %10'u hala sıvıda kalıyor. Ancak kalan miktar sarhoş etmeye yeterli değil.

Espresso vs. kahve

Espresso vs. kahve

Standart boy bir demlenmiş kahve, bir shot espressodan daha çok kafein içeriyor. Hatta demlediğiniz kahve miktarı ne kadar çoksa suya oranı da bir o kadar artıyor.

Monosodyum glutamat ve baş ağrıları

Monosodyum glutamat ve baş ağrıları

'Çin restoranı sendromu' bir uydurmadan ibaret yani. MSG'nin migren yaptığını kanıtlayan hiçbir araştırma yok. Önceki araştırmalar yalnızca hassasiyet artırdığını gösteriyor.

Acı yiyecekler ülser yapar.

Acı yiyecekler ülser yapar.

Yanlış bir bilgi daha. Acı yiyecekler veya kahvenin sağlıklı insanların ülser olmasına sebep olduğunu gösteren hiçbir elle tutulur araştırma yok.

Metal mikrodalgayı bozar.

Metal mikrodalgayı bozar.

Mikrodalgaya metal koymak elektroniğine zarar vermez. Tabii ki güvenli değil! Elektrikli ısıtma metali aşırı sıcak yapıyor, bu da size zarar verebilir.

Havuç yerseniz süper görüşe sahip olursunuz.

Havuç yerseniz süper görüşe sahip olursunuz.

Bu efsane İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma. Ne kadar sağlıklı olsalar da, havuçlar size süper görüş kazandırmaz. Yalnızca içerdikleri A vitamini ile görme yetersizliklerinde yardımcı olurlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
177
50
34
31
29
18
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ayna Efendi

kafeinin babası filtre kahvede

Eluine

Ben su içiyorum. Şebeke suyu.