Görüş Bildir
Haberler
Diyarbakır ve Şırnak Şehitleri Memleketlerine Uğurlandı

Diyarbakır ve Şırnak Şehitleri Memleketlerine Uğurlandı

ATKN
19.02.2016 - 12:58

Dün Diyarbakır'da askeri konvoya saldırıda şehit olan 6 asker ve Şırnak'ın İdil ilçesinde şehit olan 1 asker ile 1 polis son yolculuğuna uğurlanıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Diyarbakır'da 6 asker için tören

Diyarbakır'da 6 asker için tören

Diyarbakır-Bingöl karayolunda PKK'lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan 6 asker için tören düzenlendi.

Diyarbakır Asker Hastanesinde düzenlenen törende, şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Halit Zilani Çelik, erler Mustafa Nerkis, Kadir Görgülü, Mustafa Bilgili, Recep Bodur ve Fatih Yeniay'ın Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu, öz geçmişleri okundu ve dua edildi. 

Törene, Vali Aksoy ve Orgeneral Huduti'nin yanı sıra 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Asker Hastanesi Baştabibi Servet Emeksiz de katıldı.

Şehit Çelik ve Nerkis'in naaşı İzmir, Bilgili ve Bodur'un cenazesi Amasya, Yeniay ve Görgülü'nün naaşı toprağa verilmek üzere Adana'ya gönderildi.

Şırnak'ta şehit olan 1 asker ile 1 polis için Şırnak'ta tören

Şırnak'ta şehit olan 1 asker ile 1 polis için Şırnak'ta tören

Şırnak'ın İdil İlçesi Yeni Mahalle'de PKK'lı teröristlerle girdikleri çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldıkları hastanede şehit olan Uzman Çavuş Burak Güneş ve özel harekat polisi Veysi Kakı'nın cenazeleri Şırnak'da tüzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. 

Bu sabah 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen törene Şırnak Valisi Ali İhsan Su, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, Emniyet Müdürü Celal Sel, AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağarlı,şehitlerin silah arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. 

İdil'deki saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Burak Güneş ve özel harekat polisi Veysi Kakı'nın Türk Bayrağı'na sarılı cenazeleri Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na getirilerek katafalka konuldu. Törende, şehitlerin özgeçmişi okunarak, dua edildi. 

Şehitlerin cenazeleri silah arkadaşları tarafından dualarla helikopter pistine kadar omuzlarında taşıdı. Daha sonra şehitlerin cenazeleri helikopter ile Şerafettin Elçi Havalimanı'na gönderildi. Oradan da polis memuru Veysi Kakı'nın cenazesi Mersin'e, Uzman Çavuş Burak Güneş'in cenazesi ise İstanbul'a gönderildi.

Ajanslar

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın