Görüş Bildir
Haberler
Demirtaş'tan Obama'ya ‘Zalım’ Tweeti

etiket Demirtaş'tan Obama'ya ‘Zalım’ Tweeti

Onedio Medya
29.10.2015 - 13:47 Son Güncelleme: 29.10.2015 - 13:53

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın HDP'nin seçim kampanyasını yürüten ekibin ABD Başkanı Obama'nın kampanyasını yürüten ekip ile aynı olduğunu söylemesinin ardından Twitter hesabından paylaştığı tweet'te Obama'ya seslenerek, 'Bak böyle bir şey varmış hiç de söylemiyorsun, zalım @BarackObama' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuş, HDP'nin seçim kampanyasını yürüten ekibin ABD Başkanı Barack Obama'nın seçim kampanyasını yürüten ekip ile aynı olduğunu ifade etmişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından tweet atan Demirtaş, 'Bak böyle bir şey varmış hiç de söylemiyorsun, zalım @BarackObama' dedi.

Erdoğan ne demişti?

Erdoğan ne demişti?

24 TV ve 360 ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söylemişti:

'Bu seçimlerde bu malum partinin kampanyasını sayın Obama'nın kampanyasını yapan ekip yapıyor. Bu ekiple bunlar İstanbul'da bir araya geldi. Bunların yanında bazı medya grupları yer aldı. Bunların adını şimdi söylememe gerek yok. Malum partiyle terör örgütünün ilişkisinin olmadı tam tersine düşman olduklarını söyleme noktasına geldiler. Bazıları diyor ki 'adam barış diyor, siz nasıl cevap vermiyorsunuz.' Batı'da barış diyen kişi 6-7-8 Ekim'de savaş diyen kişi değil mi? O kampanyayı yürüten ekip diyor ki 'yalanı, iftirayı sürekli kullanın.'  Üst akıl söylüyor bunları.'

Ajanslar ve Onedio

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
208
59
47
23
7
5
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam