Çukur'un Sezon Finali Tadındaki Bol Ölümlü Bölümünde Neler Oldu Anlatıyoruz

1.1bPAYLAŞIM

Çukur'un bu sezonu Koçovalılar ve Karakuzular'ın savaşıyla başladı, 2. sezon 25. bölümünde de sezon finali tadında son bir savaş yaşandı. Kıyım gibi savaşın aksiyon sahneleri, ölüleri yaralıları karşınıza çıkmıştır. Bölümün en heyecanlı kısımlarını size anlatıyoruz.

Geçtiğimiz bölümde bildiğiniz üzere Mahsun, Çeto'nun yanlış yönlendirmesiyle öz babasını vurmuştu. Kandırıldığını anladığında Mahsun'a rağmen içimiz parçalandı.

Mahsun bunca zaman ne ailesini bulabilmiş, ne de aslında kendisini kaçıran akrabalarıyla mücadele edenin bizim Emmi olduğunu bilmiş...

Üstelik Çeto çoktaaaan bulmuş meğer babasını, hatta öldürmeye bile kalkmış ama babasının artık aramaktan yorulduğunu öğrenince öldürmemiş.

Çeto portakal yiyor. Yine bir portakal, yine ölüm...

Mahsun'un arkasından epey kazık dönmüş yani. Üstüne üstlük yüzüklü onu tenhada bir yerde sıkıştırdı.

Bu yüzüklü Akın Koçovalı çıkmasın?

Çeto'ya da bizim 'ekmeğinin peşinde' Remzi, Mahsun'un yaşadığı acıya dayanamayıp intihar ettiğini söyledi. E etmedi? Demek ki yüzüklü bir işler peşinde, şimdilik bir kenara bırakalım.

Çeto tüm bunlardan aaaaasla kendisini sorumlu tutmayarak bütün Çukur'a karşı savaş açtı. Ciddi bir çatapattan bahsediyoruz.

Önce Emmi'yle başladık. Paşa'nın mezarını ziyaret eden Emmi'yi kıstırdılar, Emmi son kurşununa kadar direndi.

Kemal ve Metin'i boş bırakmadılar. Onlar da evlerinde kıskıvrak yakalandı, cam çerçeve beton kalmadı adeta.

Yamaç da tehlikede. Çeto bizzat kendi kıstırdı Yamaç'ı bir binaya. Amaç bütün Koçovalıları ve onların yakınlarını yok etmek.

Fakat Yamaç'a işler mi, onun kanında asil Koçova kanı var! Yamaç'ım üstüne gelen bütün adamların hakkından gelmeyi başardı.

Metin ve Kemal de bir bıçak iki tekmeyle adamları etkisiz hale getirdi. Biliyorsunuz bu mümkün, çünkü burası Çukur evreni.

Emmi'ye bir şey olur mu? İdris Koçovalı varken olmaz. O da can dostunun imdadına yetişti. Savaşsa savaş!

Vartolu ve Medet de kıstırılmıştı ki Iron Man tadındaki tüysiklet Yücel makine gibi taradı düşman askerlerini.

Yetmedi, Selim'i kıstırmaya çalıştılar. Ama en gerçekçi adam olarak yanına iki kalkan alıp yola çıktı, tenhada da bir güzel indirdi.

Aliço'ma bile salça oldular! Ama tabii ki yetişkin bir Aliço'nun kulübesinde oyuncak ayı içinde bomba bulundurulur. O da püskürttü şükürler olsun.

Karakuzular evi boş bırakmadı, ailenin kadınlarına kızlarına sataştılar. Ama Cumali ve zevcesi Damla onları korumayı ve kaçırmayı başardı.

Uluç Reis isimli hain, yani Damla'nın babası, bu baskından haberdardı. Kızını oradan kaçırmaya çalıştı ama başaramadı. Kızı babasının bütün şeref yoksunluğundan habersiz, Koçova ailesi için savaştı.

İdris soluğu oğullarının yanında aldı. Oğulları Çeto ve adamları tarafından kıstırılmıştı. Kendini yavrularını korumak için kaplanların önüne atan ceylan gibi öne sürdü.

Tam İdris bu sefer gidiyor derken Çukur Ordusu İdris Babaları ve Koçovalı abileri için savaşmaya geldi. Eeeeeeee ne demişti size Yamaç? "Sen bizim daha ne kadar deli olduğumuzu görmedin!"

Makineli silahlar, sapanlar, içi benzin dolu balonlar, çakmaklar, davul, evet davul... Her şey vardı o orduda.

Ordu işleri kolaylayınca bizim aslan parçaları da dışarı çıktı. Çeto ve adamları iki ateş arasında kaldı. Tabii bu sırada tüm emniyet uyuyor, mahallenin etrafında dev bir ses yalıtım duvarı var biliyorsunuz...

Karakuzular ne kadar hazırlanmış olursa olsun bu sefer sonları geldi. Bütün mahalle kayıplar da verse onların üstüne saldırdı.

Çeto bu, yine kaçar. Ama Cumali kaçamadan yakaladı onu, yetmedi Yamaç da sıka sıka gitti arkasından. Oynaya oynaya.

Fakat o da ne! Mahsun bir anda çıkageldi ve Çeto'nun cezasını kendi kesti. Bizim kardeşler bakakaldı, Mahsun babasının intikamını aldı.

Yamaç'a ise dokunmadı. Hem de şunu diyerek; "Seni de bırakmazdım ama söz verdim." Söz mü? Kime ki?

Sena'ya! Sena Mahsun'la birlikte kayıplara karıştı. Ailesini korumak için Mahsun'la anlaşma yapıp, onların canları karşılığında Mahsun'un olmaya karar verdi. N'olacak şimdi?

Dizinin çatışma sahnesi biraz enteresandı. Sosyal medya işin ciddiyetine odaklanamadı, mizaha doyduk çok şükür.

Çukur'un Absürt Çatışma Sahnesini Mizaha Alet Edip Güldüren 15 Kişi - onedio.com
Çukur'un Absürt Çatışma Sahnesini Mizaha Alet Edip Güldüren 15 Kişi - onedio.com

Dizinin reytingleri bir süredir minik bir düşüşteydi ama dünün aksiyonundan sonra tekrar artar gibi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
whypush

çekip çekip senaryo yazarsanız böyle olur

sertac-bigun

Dayı gelir davul çalar, bir iki dayı öyle boş boş kadraja bakar. Mahsun çıkar poz keser o ara Sena arabadan atlayıp kaçmaz. (delikanlı abla söz verdi neticede değil mi?)Her vurulan sol kolundan vurulur. (nedense) Editör arkadaşın da dediği gibi çatışamalar olur hemde otomatik silahlar eşliğinde polis ortada yok. Hadi hepsine eyvallah adamlar orda çatışıyor bu bizim aslan parçaları ısrarla evde bekliyor ki Çeto Beyimiz kaçsın da atrak olsun. Güzel güzel arada ufak tefek saçmalık da olsa izliyorduk sıçıp batırdılar güzelim diziyi. (özellikle ilk sezon daha iyiydi) Birde utanmadan senarist bey açıklama yapıyor, o kadar hatamız bilmem neyimiz olur diye. Ulan dersin tüm izlediğimiz diziler hatalı. Biz Ezel ile 2 bölümde bir ters köşe olmuş insanlarız ne hatasından bahsediyorsun Gökhan Horzum..

hakki-cakanli1

Doymadımız silaha, ölüme, kana yemin ediyorum...

hakki-cakanli1

Abi o varil kalkanları herhalde sapanla atılan taşlardan korunmak içindir değil mi? Ciddi ciddi mermilerden koruyacağı düşünülerek kurgulanmamıştır umarım :D

dany

türk televizyonlarında unutulmaz sahnelerde yerini aldı tebrikler.. böylesi bir saçmalığa az rastlanır. çatışma sahnesinde birbirlerine bi atom bombası atmadıkları kaldı ama ölmediler enteresan ..gülsek mi ağlasak mı bilemedik :)))

Görüş Bildir