Görüş Bildir

CHP İstanbul Sözleşmesi İçin Danıştay'a Başvurdu

Anasayfa > Gündem

CHP'den İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali için Danıştay'a başvurdu.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali için Danıştay'a başvuru yaptı.İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının iptali için Danıştay’a başvurduklarını söyleyen Özel, taleplerini ve sözleşmenin önemini şöyle anlattı:

İlk olarak usul yönünden bu kararın yok olduğunu iddia ediyoruz ve bu yokluğun tespitini istiyoruz. İkincisi yapılan işlemin tamamen anayasaya aykırı olduğunu tüm yönleriyle delillendiriyor ve anayasaya aykırılık yönünden iptal etmesini istiyoruz. İstanbul Sözleşmesi'nden çekilindi onun yarattığı olumsuz iklimin hem şiddeti uygulayanlarda hem de kanunları uygulama yükümlülüğü olanlarda yarattığı, kadınlar aleyhine olumsuz etkiyi de hepimiz görüyoruz. Yılın ilk üç ayında 88 kadının katledildiği bir ülkede, AKP İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmeye çalışıyor. Bu yüzden de Danıştay'dan ivedilikle bu Cumhurbaşkanlığı Kararı'nın yürütmesinin durdurmasını istiyoruz.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
4
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ahpte Pateh

Umutlananlar için başlığı düzelteyim: CHP İstanbul Sözleşmesi'ni iptal eden AKP'ye karşı AKP'ye başvurdu. Hiçbir şey değişmeyecek ne yazık ki.