Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > 
19PAYLAŞIM

1. Erdoğan: 'Çift Başlılık Kaldırılmalı, Birbirinizi Ne Kadar Sevseniz de Sıkıntı Oluyor'

Cumhurbaşkanı ErdoğanKatar dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, başkanlık sistemi ve partili cumhurbaşkanlığı tartışmaları konusunda, “Çift başlılığı ortadan kaldırmak lazım. Aksi takdirde, birbirinizi ne kadar sevseniz de, geçmişte ne kadar beraber olsanız da, zaman zaman sıkıntılar olabilir. Ama partili cumhurbaşkanlığı olduğu zaman, Fransa’daki sistemin farklı bir versiyonu söz konusu olacak demektir. Bunun da ayrı bir güç katabileceğini düşünüyorum” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

2. O Gün Taksi İçin 'İncelense İyi Olur' Anonsu Yapılmış

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği ve 2 polisin şehitolduğu saldırının akşamında hazırlanan ve çarpıcı bilgilerin yer verildiği tutanağa göre, polis ekibi, bir gün önce beyaz Toros’tan polislere ateş açan teröristleri yolda takibe aldı. Ekip, Merkez’e ‘Bu taksi incelense iyi olur’ anonsu geçti. Araç Balıkçılarbaşı mevkisine geldiğinde müdahaleye giden 3 polisten 2’si içeriden açılan ateş sonucu şehit edildi.

Haberin Tamamı İçin:

3. Yaşar Büyükanıt 'E-Muhtıra' İçin İfadeye Çağrıldı

Ankara Başsavcılığı, 27 Nisan'da yayınlanan TSK bildirisiyle ilgili 2012'de soruşturma açtı. İlk adım ise dün atıldı. Dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın, 'tek şüpheli' sıfatıyla ifadesinin alınması için İstanbul'a yazı gönderildiği belirtiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

4. Yusuf Yerkel, Ekşi Sözlük'te Kendisi Hakkındaki Yorumları Kaldırttı

301 madencinin hayatını kaybettiği facia sonrasında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Soma'ya giden ve burada madenci yakınına attığı tekmeyle gündem olan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel, mahkemeye başvurarak Ekşi Sözlük'te kendisi hakkında yazılan yorumları kaldırttı. Bunun ardından Yusuf Yerkel başlığına 20 saat içerisinde 500'ü aşkın entry (yorum) eklendi...

Haberin Tamamı İçin:

5. IŞİD'in Korkunç 'Saklambaç Oyunu'

IŞİD, çocuk militanlarına korkunç bir oyun oynatmaya başladı. Örgütün paylaştığı videoda, 'saklambaç' oynatılan çocuklar eski bir kalenin içinde belli noktalara gizlenmiş rehineleri bulup öldürüyor.

Haberin Tamamı İçin:

6. Almanya Parlamentosu'ndan Suriye Tezkeresine Onay

Alman Federal Meclisi, ordunun IŞİD'le mücadele operasyonlarına katılmasını öngören kararı onayladı. Almanya bin 200 askerle uluslararası koalisyonun operasyonlarına destek verecek.

Haberin Tamamı İçin:

7. Peki Doğalgazda Rusya'ya Ne Kadar Bağımlıyız?

Suriye sınırında bir Rus uçağını düşürmesinden sonra Türkiye’nin Rusya’ya enerji konusunda bağımlılığı, bu hafta Katar ile yapılan LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) görüşmeleri, akabinde Rusya’nın Türk Akımı boru hattı projesini askıya alındığını duyurması da eklenince, tekrar gündeme yerleşti. Peki Rusya’ya ne kadar bağımlıyız?

Haberin Tamamı İçin:

8. Bir Öğrencinin Anlatımı ile İstanbul Üniversitesi'nde Neler Oldu?

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde ajansların verdiği bilgiye göre 'karşıt görüşlü' öğrenciler arasında çıkan olaylarda yaklaşık 50 öğrenci gözaltına alındı. Olaya ilişkin bianet'e konuşan bir öğrenci "IŞİD yanlısı dediğimiz, aralarında öğrencilerin de olduğu ancak dışarıdan gelenlerin daha yoğunlukta olduğu bir grup var. Çarşamba günü gerginlik yaratmışlar ve 'Gelip hesabını soracağız' demişlerdi." açıklamasında bulundu. Öğrencinin anlatımı şöyle devam ediyor: "Polis, ‘IŞİD yanlısı’ dediğimiz grubun etrafını çevirmişti. Polisin durdurduğu noktaya geldiğimizde arbede yaşandı. Polis, koridorları ve dersliklere girerek gözaltılar yaptı."

Haberin Tamamı İçin:

9. Dünya Madenciler Günü'nde Bir Avuç Kömür İçin Bir Ömür Verenlerin Acı Tarihi

Türkiye'de 1941 yılı sonrası istatistiklerine göre madencilik iş kolunda 'iş kazası' olarak tanımlanan hallerde 3 bin civarı maden çalışanı hayatını kaybetmiş, 100 binden fazla çalışan ise yaralanmıştır. Türkiye ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü) verilerine göre maden iş kolunda en fazla ölüm vakasının yaşandığı ülkedir.

Haberin Tamamı İçin:

10. Facebook Canlı Yayına da El Attı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, canlı yayın uygulamasına başladı. Ancak uygulama önce ABD'de ve sınırlı sayıda iPhone kullanıcısı tarafından kullanıma başlayacak.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir