Görüş Bildir

Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

Haberler
> Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

1. Kabil'de Elçilik Aracına İntihar Saldırısı: 1 Şehit

1. Kabil'de Elçilik Aracına İntihar Saldırısı: 1 Şehit

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Türk Büyükelçiliği'ne ait bir araca düzenlenen intihar saldırısında bir Türk askeri şehit oldu, bir asker yaralandı. Saldırıyı üstlenen Taliban 'Türkleri 'yanlışlıkla' vurduk, hedef ABD'ydi' açıklamasında bulundu...

Kaynak: http://onedio.com/haber/kabil-de-turk...

2. Ankara Üniversitesi DTCF'de Silah Sesleri

2. Ankara Üniversitesi DTCF'de Silah Sesleri

Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde bu sabah derslerin başlamasıyla öğrenci grupları arasında silahlı, taşlı sopalı kavga çıktı. Olaylarda bir kişi silahla ayağından yaralandı. Kavga nedeniyle çok sayıda polis fakülteye girdi. Gelen son bilgiye göre 46 kişi gözaltına alınırken, eğitime bir gün (Cuma) ara verildi...

Kaynak: http://onedio.com/haber/ankara-univer...

3. 'İç Güvenlik Paketi'nde 6 Madde Daha Kabul Edildi

3. 'İç Güvenlik Paketi'nde 6 Madde Daha Kabul Edildi

Beş Bölüm halinde 132 maddeden oluşan ve muhalefetin 'polis devleti kuruluyor' diyerek itiraz ettiği İç Güvenlik Paketi’nin maddesi daha kabul edilerek 27. maddeye gelindi. 

İç Güvenlik Paketi maratonunun 8 gününde öne çıkanlar için tıklayınız

4. 100 Bin Biber Gazı Türkiye’de, Devamı Geliyor

4. 100 Bin Biber Gazı Türkiye’de, Devamı Geliyor

Güney Kore’den sipariş edilen biber gazı fişeklerinin teslimatı başladı. 100 bin tanesi uçakla yollanan fişeklerin 650 bin tanesi de gemiyle geliyor. Kalan 260 bininin sevkıyatına ise bu ay bitmeden başlanacak. Ödenen rakam 31.4 milyon lirayı buluyor.

Kaynak: http://onedio.com/haber/panige-gerek-...

5. Manyas Kuş Cenneti 'Ekolojik Krize Sürükleniyor'

5. Manyas Kuş Cenneti 'Ekolojik Krize Sürükleniyor'

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Manyas Kuş Cenneti’ne 8 kilometre mesafedeki arazilere çok sayıda sanayi tesisi kurulmasına vize verdi. Çevre Mühendisleri Odası'ndan Bozoğlu, “Ekolojik krize sürükleniyoruz” dedi

Uluslararası Ramsar Sözleşmesi’ne göre koruma altına alınan Manyas Kuş Cenneti, 260 türden 3 milyon göçmen kuşa ev sahipliği yapıyor. Manyas Kuş Cenneti, yazın göç yolunda mola veren ve kuluçkaya yatan gri balıkçıl, kaşıkçı, yaban ördeği, arı kuşu, kukumav, karabatak, atmaca, şahin, çeltikçi, saka ve peçeli baykuşları, kışın ise Kuzey Avrupa ülkelerinden Afrika’ya göç eden binlerce pelikan ve flamingoyu ağırlıyor.

Kaynak: http://onedio.com/haber/manyas-kus-ce...

6. Selahattin Demirtaş Çözüm Taslağındaki 10 Maddeyi Açıkladı

Dün akşam CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programına konuk olan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Öcalan'ın Kürt sorununun çözümü sürecinde hükümete gönderdiği 10 maddelik taslağı açıkladı. Demirtaş'ın bu açıklaması bugünün önemli gündem maddelerinden biri oldu.

Kaynak: http://onedio.com/haber/demirtas-huku...

7. Başbakanlık'tan İstifa Haberlerine Yalanlama

7. Başbakanlık'tan İstifa Haberlerine Yalanlama

Kulisler istifa haberleri ile çalkalandı. Başbakanlık kaynakları Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın istifa haberlerini yalanladı.

Başbakanlık yetkililerinin yaptığı açıklamada, 'İddiaların nereden kaynaklandığını anlamıyoruz' denildi. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Merkez Bankası lütfetti. Başka bir yerlere karşı bağımlılığın mı var? Bir de bunu söyle' açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak: http://onedio.com/haber/-babacan-isti...

8. Hocalı Katliamı'nın 23. Yılı

8. Hocalı Katliamı'nın 23. Yılı

Takvimler 26 Şubat 1992’yi gösteriyordu. Daha sonradan ‘Hocalı Katliamı’ diye anılacak olan ve tarihe kara bir leke olarak düşecek olan olay tam da o gün yaşandı. Katliamın üzerinden yıllar geçti fakat unutulmadı. Hocalı Katliamı’nın yıl dönümünde, tüm öldürülenler tekrar hatırlanıyor. Peki, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında 23 yıl önce bugün neler yaşandı?

23. Yıldönümünde 'Tarihin Siyah Gecesi' Hocalı Katliamı

9. Canlı Yayında Kabataş Gerginliği: Enver Aysever Konuştu, Konuklar Programı Terketti

Habertürk’te yayınlanan ve Balçiçek İlter'in sunduğu ‘Karşıt Görüş’ programının konukları Enver Aysever, Koray Çalışkan, Kemal Öztürk, Ceren Kenar ve Halime Kökçe idi. 

İç Güvenlik Paketi’nin ele alındığı programda  Enver Aysever ve Star yazarı Halime Kökçe arasında Kabataş olayı ile ilgili tartışma yaşandı.

Aysever’in 'Türkiye'ye yalan söylediniz Türkiye’ye ve yargılanacaksınız” sözleri üzerine Kökçe stüdyoyu terk etti.

Kaynak: http://onedio.com/haber/enver-aysever...

10. Güneş'in 12 Milyar Katı Büyüklüğünde Kara Delik Keşfedildi

10. Güneş'in 12 Milyar Katı Büyüklüğünde Kara Delik Keşfedildi

Bilim adamları evrenin uzak bir köşesinde Güneş'in tam 12 milyar katı büyüklüğünde bir kara deliğin varlığını keşfetti. Kara deliğin evrenin ilk başlangıcında oluştuğu tahmin ediliyor.

Kaynak: http://onedio.com/haber/gunes-in-12-m...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?