Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Hangi Savaşın Hazırlığı? “İsyan Bastırma” Mermileri Taşıyan Kargo Türkiye Yolunda

-
Abone ol

Seçim hazırlığı mı, “çok güzel şeyler olacak” denen “barış” sürecinin hazırlığı mı, bilinmez! Özel harekat polislerinin isyan bastırmada kullandığı çukur uçlu mermilerden milyonlarcasını taşıyan kargo Türkiye yolunda. Sendika.Org ABD-İzlanda-Hamburg-Frankfurt-Ankara rotasında seyreden ve henüz Ankara’ya varmamış olan kargonun görüntülerine ulaştı.

Dün (19 Şubat Perşembe) Hamburg havaalanına inen Lufthansa Havayolları’na ait bir uçaktan siyah folyo ile sarılı 16 palet mal indirildi.

ABD’den yola çıkan mallar önce İzlanda’ya, İzlanda’dan da Almanya Hamburg’a getirilmiş, Hamburg’dan Frankfurt’a gidiyor. Büyük olasılıkla bugün (20 Şubat Cuma) akşam da Lufthansa Havayolları’na ait bir uçakla Frankfurt’tan Türkiye’ye hareket edecek.

Gönderen: “Hornady Manufacturing Company” adlı ABD’li bir silah şirketi.

Alıcı: Emniyet Genel Müdürlüğü, Aşağı Ayrancı, Çankaya, Ankara.

Bu 16 paletlik büyük hacimli kargo, polislerin isyan bastırmada kullandığı “çukur uçlu” mermilerden oluşuyor. Mermilerin çukur uçlarına içi sıvı ile dolu kırmızı plastik başlıklar yerleştirilmiş.

İki yıl önce 3 milyon mermi siparişi verilmişti

Aralık 2012’de Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, polislere “zırh delen” mermi olarak da bilindiği belirtilen “hollow point”lerden alacağı duyurulmuştu.

Emniyet mevcut mermilerin “silahlı saldırganlar” üzerinde etkisiz kaldığı gerekçesiyle tüm polisler için “hollow point” mermi için ihaleye gideceğini açıklamış, silahlı saldırganlara karşı olduğu ve yalnızca “terör” olaylarında kullanılacağı iddia edilen mermiden tam “3 milyon adet” alınacağını duyurmuştu.

Bu mermiler, hedef alınan insanın bedenine girdikten sonra çok daha geniş bir delik açarak çıkıyor ve büyük hasar bırakıyor. Dünya çapında tartışma konusu olan ve Fransa’da kullanımı durdurulan Hollow Point’leri özel harekâtçılar kullanıyor.

AKP’nin “güzel şeyler”i bu mu?

Aralık 2012’den bu güne çok şey değişti. Savaşa son vereceği söylenen “müzakere süreci” başlatıldı ve seçim düzlemine girilen şu dönemde AKP efradı “baharda güzel şeyler olacak” diyerek çözüm ve barış umutları pompalamaya, AKP’nin barıştan yana olduğunu iddia etmeye devam ediyor.

Peki o zaman yalnızca özel harekatçıların kullandığı, bu milyonlarca “isyan bastırma” mermisi de neyin nesi?

Erdoğan’ın Haziran İsyanı’nda kahramanlık destanı yazdılar diye övdüğü polislerle, olası sokak hareketleri karşısında yeni bir destan yazma hazırlığı mı?

HDP’nin barajı aşması ya da AKP’nin seçim hesaplarını bozacak başka bir gelişme yaşanması halinde Tayyip Erdoğan’ın diktatörlüğü sağlamlaştırma hayallerinin yara alacağı seçimlere hazırlık mı?

AKP’nin “güzel şeyler olacak” iddialarının muhataplarınca sürekli yalanlandığı “Barış süreci”ne hazırlık mı?

Türkiye’ye yerleştirilen on binlerce cihatçı ile birlikte içerde ya da dışarıda yürütülecek bir savaşa hazırlık mı?

Kaynak: sendika.org

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir