Başlayınca Bitirmesi Pek Kolay Olmayan Macera Dolu 17 Onedio Testi

-

Açılmalı bu testlerimizi sadece maceraseverler bitirebiliyor. Kısa sürede tutkunu olduğunuz macera dolu açılmalı testlerimiz milyonlarca defa çözüldü. İşte onlardan 17 tanesi:

1. Testi Adım Adım Çöz ve Orta Çağ'da Hayatta Kalmayı Başarabilecek misin Gör!

Testi Adım Adım Çöz ve Orta Çağ'da Hayatta Kalmayı Başarabilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Adım Adım Çöz ve Orta Çağ'da Hayatta Kalmayı Başarabilecek misin Gör! - onedio.com

Kendi halinde sakince geçinip giden küçük bir Orta Çağ köyünün başındaki isimsin. Köyün kendi kendine yetecek kadar tarımsal üretimi ve hayvan yetiştiriciliği var. Birkaç köyle ticari anlaşmalarınız var, fazla mallarınızı onlara vererek sizde olmayan gıdaları, ilaçları ve benzeri malzemeleri alıyorsunuz. Belli bir düzeniniz var köyce. Bakalım bu düzeni daha ne kadar devam ettirebileceksin?

2. Testi Adım Adım Çöz ve Seri Cinayetler İşleyen Gizemli Katili Yakalayabilecek misin Gör!

Testi Adım Adım Çöz ve Seri Cinayetler İşleyen Gizemli Katili Yakalayabilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Adım Adım Çöz ve Seri Cinayetler İşleyen Gizemli Katili Yakalayabilecek misin Gör! - onedio.com

Ülke tarihinin en zeki seri katiliyle karşı karşıyayız. Onu durdurabilecek tek kişi ise, ülke tarihinin en zeki dedektifi.

Bir gün evinde tek başına otururken bilinmeyen bir numaradan telefon alıyorsun. Telefonda bir adam "Merhaba dedektif. Sizinle bir oyun oynayacağız. Öncelikle, bu telefonun izini sürmek yok. Polis teşkilatından arkadaşlarınla en ufak şekilde iletişime geçmek yok, sadece ikimiz oynayacağız. Aksi takdirde oyun biter, bu güzel sesin sahibi de ölür. Ayrıca, ülkenin dört bir tarafında eş zamanlı cinayetler işlerim. Beni henüz tanımadığın için inanmamayı seçip polise gidebilirsin, ancak ben, beni denememeni öneriyorum. Tek yapabileceğin şey, ipuçlarını çözmek. Yardım almadan, yanlış yapmadan. İlk ipucunu kimseye haber vermezsen yarım saat içerisinde yollayacağım, o zamana kadar önüne bir harita al ve beni bekle, sonrasında da hangi ilde cinayetin işleneceğini mesaj at. Çabuk çöz, yoksa bu zavallı adamın sesini duyan son insan sen olacaksın." diyor ve bir anda ağlamaya başlayarak telefonu kapatıyor.

3. Testi Adım Adım Çöz ve Mahsur Kaldığın Issız Adadan Kurtulabilecek misin Gör!

Testi Adım Adım Çöz ve Mahsur Kaldığın Issız Adadan Kurtulabilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Adım Adım Çöz ve Mahsur Kaldığın Issız Adadan Kurtulabilecek misin Gör! - onedio.com

Bir gün uçakla seyahat ederken, sabah 9 sularında Kuzey Pasifik Okyanusu bölgesinde kaza geçirdin ve denize çakıldın. Şans eseri ölmedin ve can havliyle bir yöne doğru bir ümit yüzmeye başladın, nitekim düşerken uçağın monitörlerinden yakınlarda bir kara parçası, minik bir ada olduğu gözüne çarpmıştı. Yapman gereken hem çok basit hem çok zor; önce karayı bul ve sonra hayatta kal!

4. Testi Adım Adım Çöz ve Uzaylı İstilasından Kurtulabilecek misin Gör!

Testi Adım Adım Çöz ve Uzaylı İstilasından Kurtulabilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Adım Adım Çöz ve Uzaylı İstilasından Kurtulabilecek misin Gör! - onedio.com

Yine tüm gezegenin kendi saçma sapan dertleriyle uğraştığı bir günde NASA tarafından acilen bir basın toplantısı düzenleneceği duyrulur. "Yaşam mı bulundu acaba", "Mars'ta dolu damacana bulmuşlar", "Kesin yine gezegen keşfetmişlerdir" gibisinden bazısı geyik, bazısı ciddi muhabbetler döndürülürken açıklama saati gelmiş çatmıştır. Açıklamada "Panik yapmayın, hepimiz sakin kalmalıyız. Tüm devletlere uygulamaları gereken prosedürler gönderildi. Evet, istila altındayız. Gezegenimize doğru yaklaşan bir uzaylı filosu tespit ettik. Kaç saat içinde burada olacaklarını veya ne kadar güçlü olduklarını bilemiyoruz. Ama buraya kadar gelebildiklerine ve bizi bulabildiklerine göre pek zayıf olmadıkları ortada. Şimdi herkes radyolara kulak versin ve neler yapmaları gerektiğini dinlesin." denildi. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı, beklenen son ansızın gelmişti.

Ancak kesin olay tek bir şey vardı ki; insanlık kolay kolay teslim olacak bir tür değildi. Sonuna kadar savaşacak, kaybetse bile tüm gücünü kullanarak kaybedecekti. Peki insanlığın uzaylılarla yapacağı bu savaşta senin kaderin ne olacaktı dersin? Testi adım adım çöz ve öğren!

5. İnsanoğlunun İlk Mars Yolculuğunu Sağ Salim Tamamlayıp Geri Dönebilecek misin?

İnsanoğlunun İlk Mars Yolculuğunu Sağ Salim Tamamlayıp Geri Dönebilecek misin? - onedio.com
İnsanoğlunun İlk Mars Yolculuğunu Sağ Salim Tamamlayıp Geri Dönebilecek misin? - onedio.com

Yıl 2025. İnsanlığın ilk Mars macerası başlıyor. Bütün dünya gözünü sana ve ekip arkadaşlarına dikmiş, heyecanla olacakları bekliyorlar.Yolculuk başladıktan kısa bir süre sonra beklenmedik ciddi bir kaza atlatıyorsunuz, iletişim araçlarınız tamamen kullanılamaz hale geliyor. Dolayısıyla ardınızdan yeni bir ekip gelene kadar bir başınasınız, dünyayla iletişiminiz sıfır.

Ekibin lideri olarak kararlarını iyi ver, hayatta kal!

6. Dünyanın En Karanlık İşkencelerinin Uygulandığı Ünlü Hapishaneden Kaçabilecek misin?

Dünyanın En Karanlık İşkencelerinin Uygulandığı Ünlü Hapishaneden Kaçabilecek misin? - onedio.com
Dünyanın En Karanlık İşkencelerinin Uygulandığı Ünlü Hapishaneden Kaçabilecek misin? - onedio.com

Günümüzden tam 47 yıl sonrasında, 2063 yılının bir Kasım ayındasın. Dev okyanusun ortasında, ülkenin en batısında bulunan Heathrow Hapishanesi'nde, bulunduğun hücrenin insanın içine işleyen soğuğu, dışarıdaki korkunç yağmur ve fırtına ile birlik olmuş; ruhunu tir tir titretmektedir. Tam 2 aydır ince ince tasarladığın planını uygulayacağın gece gelmiş çatmıştır, artık her şeyin başlaması için tek yapman gereken planı beraber yaptığın, tam çaprazındaki hücrede sana bakan adama işareti vermektir...

Nasıl, hayali güzel, değil mi? Ancak tam o ana, henüz 2 ay daha var. Öncesinde belki de en önemli seçimi yapıp, kimi yanına alacağını çözmen gerek. Unutma; başaracağından bir an bile emin olursan, çoktan kaybettin demektir.

Şimdi... Tek başına hapishaneden kaçma ihtimalin yok. Senle kafa kafaya verecek birilerini bulman lazım, ancak şunu unutma: Hapishaneden kaçacak bir kişinin planını ispiyonlayan kişi hapishaneden kurtulur, ifşa olan kişinin ise ölene kadar her gün bir organı koparılır. 

7. Yanlış Giden Bir Deney Sırasında Geçiş Yaptığın Paralel Evrenden Kurtulabilecek misin?

Yanlış Giden Bir Deney Sırasında Geçiş Yaptığın Paralel Evrenden Kurtulabilecek misin? - onedio.com
Yanlış Giden Bir Deney Sırasında Geçiş Yaptığın Paralel Evrenden Kurtulabilecek misin? - onedio.com

Bilim insanları tarafından tarihin en büyük deneylerinden biri olan ışınlanma deneyi için gönüllüler arandığını duyduğunda ilk başvuru yapanlardan biri olmuşsundur. Deneyle ilgili yanlış gidebilecek her türlü bilgiyi öğrenmiş, hepsini kabul etmişsindir.

Ancak hiç kimsenin tahmin bile edemeyeceği başka bir sonuç daha vardır.

Yanlış giden deney sonrasında birdenbire gözünü başka bir yerde açmışsındır, çevrende gördüğün şeyler dünyadaki teknolojilerle yapılamayacak kadar görkemliyken, insanların görünüşlerinde bir fark yoktur.

Bilim-kurgu romanlarından ve dizilerinden hatırladığın bilgiler aklına üşüşür, paralel evrene geçiş yapmışsındır. Bir süre kendine gelmeye çalıştıktan sonra aklını toplayarak buradan kaçmanın yollarını düşünmeye başlarsın, en azından dünyadaki bilim insanlarıyla iletişime geçmenin bir yolunu bulmalısın. Yoksa daha 25. yaşını 3 gün önce kutlamışken, güzel bir Mayıs ayında hayatın kararmış olacak...

Bakalım başarabilecek misin?

8. Testi Adım Adım Çöz ve Zengin Olabilecek misin Gör!

Testi Adım Adım Çöz ve Zengin Olabilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Adım Adım Çöz ve Zengin Olabilecek misin Gör! - onedio.com

Hayatta akıllıca tercihler sayesinde zengin olmanın birden fazla yolu var, bu testimizde de öyle... Yani birkaç farklı şekilde testi başarıyla bitirip bitiremeyeceğini göreceğiz.

Bakalım sen kaç tanesinde başarılı olabileceksin? Göster para yönetimi konusundaki hünerlerini!

9. Testi Adım Adım Çöz ve Ege Denizi'nde Gizlenmiş Dev Hazineyi Bulabilecek misin Gör!

Testi Adım Adım Çöz ve Ege Denizi'nde Gizlenmiş Dev Hazineyi Bulabilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Adım Adım Çöz ve Ege Denizi'nde Gizlenmiş Dev Hazineyi Bulabilecek misin Gör! - onedio.com

Bir gün evinde sakin sakin otururken telefonun çalıyor, telefondaki polis bir katliamı incelemek amacıyla dedektife ihtiyaç duyulduğunu, bu yüzden de seni aradıklarını söylüyor. Cinayeti incelemek amacıyla olay yeri olan malikaneye gittiğinde beş ceset olduğunu görüyorsun. Evi iyice arayıp taradıktan sonra gizli bir bölme keşfediyorsun, bölmeyi incelediğinde bir zarf buluyor ve açıyorsun. İçerisinden bir harita çıkıyor, hızlıca inceleyip bir defineye ait olduğunu tahmin ediyorsun. Etrafın darmadağın olmuş olması da birilerinin bu haritanın peşinde olduğunu düşündürtüyor. Hızlıca etrafına bakınıp haritayı gizlice hemen cebine atıyorsun ve sonra olaya başka bir açıklama getirip üzerini örtüyorsun. Şimdi geriye kalansa bu haritanın gerçekten define haritası olup olmadığını anlamak ve sonrasında defineye ulaşarak hiç olmadığın kadar zengin olmak. Bu sırada definenin peşindeki adamlara da dikkat etmelisin.

10. Testi Adım Adım Çöz ve Mafya Tarafından Kaçırılan Aileni Kurtarabilecek misin Gör!

Testi Adım Adım Çöz ve Mafya Tarafından Kaçırılan Aileni Kurtarabilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Adım Adım Çöz ve Mafya Tarafından Kaçırılan Aileni Kurtarabilecek misin Gör! - onedio.com

Bir Pazar sabahı uyanıyorsun. Hava oldukça güneşli, dışarısı cıvıl cıvıl. Her şey normal görünüyor. Eşin yurt dışında iş seyahatinde olduğu için tek başınasın. Bu yüzden de kahvaltı için ailene söz vermişsin, o yüzden hazırlanıp yola çıkıyorsun. Eve ulaşıyorsun, kapının aralık olduğunu fark ediyorsun. İçeri girdiğinde her tarafın darmadağın olduğu bir manzarayla karşılaşıyorsun; dahası annen, baban ve kız kardeşin ortalıkta görünmüyorlar... Daha tam ne olduğunu anlamaya fırsatın olmadan telefonun çalıyor, ve her şey o an başlıyor...

11. Testi Adım Adım Çöz ve Antik Çağların En Büyük Savaşını Kazanabilecek misin Gör!

Testi Adım Adım Çöz ve Antik Çağların En Büyük Savaşını Kazanabilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Adım Adım Çöz ve Antik Çağların En Büyük Savaşını Kazanabilecek misin Gör! - onedio.com

Günümüzden 250 milyon yıl geriye gidiyoruz. Daha dinozorların bile ortada gözükmediği bu zaman diliminde, kıtaların bile ayrılmadığı bir dönemde, günümüzdeki insanların ortaya çıkmasına milyonlarca yıl varken yaşamış olan üst düzey teknolojiye sahip, gizemli ilk insanlık medeniyetleri, tarihin ilk ve en büyük savaşıyla karşı karşıya. 

Tek kıta, 4 ülke! Bakalım ait olduğun medeniyeti tüm dünyaya egemen olmayı başarmış tarihteki ilk ve tek uygarlık haline getirebilecek misin? Meydan senin!

12. Testi Adım Adım Çöz ve Ünlü Modelle Evlenebilecek misin Gör!

Testi Adım Adım Çöz ve Ünlü Modelle Evlenebilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Adım Adım Çöz ve Ünlü Modelle Evlenebilecek misin Gör! - onedio.com

Bir gün şans yüzüne gülüyor ve yıllardır hayallerini süsleyen dünyaca ünlü bir modelle tanışıyorsun. İlk görüşte aşık oluyorsunuz ve bir ilişkiye başlıyorsunuz, ancak asıl zor olan kısım da bundan sonrası. İlişkinizi sürdürüp tamamına erdirmek için bu süreçte en doğru adımları atman gerek. Bakalım başarabilecek misin?

13. Testi Adım Adım Çözerek Dünyanın En Zeki Seri Katilini Bulabilecek misin?

Testi Adım Adım Çözerek Dünyanın En Zeki Seri Katilini Bulabilecek misin? - onedio.com
Testi Adım Adım Çözerek Dünyanın En Zeki Seri Katilini Bulabilecek misin? - onedio.com

Tüm ülke dehşet içinde, çünkü dünya tarihinin görüp görebileceği en zeki seri katil dışarıda bir yerlerde kol geziyor. Kurban olarak kendisine sadece 20'li yaşlarının ortasındaki sarı saçlı kadınları seçen katil yüzünden daha şimdiden bir sürü kadın saçlarının rengini sarı dışında bir renge boyatmış bile! Ancak işi hiç de kolay değil, çünkü karşısında sen, yani dünyanın gelmiş geçmiş en zeki ve yetenekli dedektifi var!

Bir süre sonra katil sana mektuplar atmaya başlıyor ve olağanüstü yeteneklerinle dalga geçercesine kurbanlarının cesetlerini nerede bulabileceğini yazıyor. Olay yerlerine gidip inceleme yapıyorsun ancak bir sonuç alınamıyor hiçbir zaman. Zamanla mektupların içeriği değişiyor. Katil sana "Korkarım ki sandığım kadar bir olayın yokmuş, dedektif. Bundan sonra atacağım her mektup aramızda sır olarak kalacak, yoksa beni bir daha asla yakalayamazsın. Artık sana cinayetleri nerede işleyeceğimi yazacağım, oraya gelip beni bulmayı deneyebilirsin. Ancak polislerden veya herhangi başka birinden yardım aldığını anlarsam, oyunu kaybedersin!" diyor. 

Bir kaç defa söylediği yerlere gidiyorsun, gerçekten cinayetler işleniyor; yakalayamıyorsun. Dünya senin bile aslında o kadar zeki olmadığını konuşmaya başlıyor, bunalıma giriyorsun. Katil de senden sıkılmış olacak ki; "Sana son bir şans veriyorum. Gönderdiğim adresteki baloya gel ve bol bol eğlenelim. Unutma, başkasını karıştırmak yok!" diye bir mektup daha atıyor. Hemen koştura koştura baloya gidiyorsun, oyun başlıyor!

14. Orta Dünya'da Bir Savaşçısın ve Yüzük Senin Elinde! Yüzükle Ne Yapacaksın?

Orta Dünya'da Bir Savaşçısın ve Yüzük Senin Elinde! Yüzükle Ne Yapacaksın? - onedio.com
Orta Dünya'da Bir Savaşçısın ve Yüzük Senin Elinde! Yüzükle Ne Yapacaksın? - onedio.com

Yüzük senin elinde ve alınması gereken bir intikamın var!

15. Testi Çöz, Merve'yi Tavlayabilecek misin Gör!

Testi Çöz, Merve'yi Tavlayabilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Çöz, Merve'yi Tavlayabilecek misin Gör! - onedio.com

Uzun süredir biriyle birlikte olmadın ve her ne kadar dışarıya pek belli etmesen de bunu kafana takıyorsun. En yakın arkadaşın Selim bunun farkında. Sana sürekli birilerini ayarlamaya çalışıyor. Son olarak okuldan arkadaşı Merve'yi seninle buluşması için ikna etti. Buluşma günü geldi çattı, Selim'den Merve'nin numarasını aldın ve Merve'yi arıyorsun... Bakalım uzun süredir devam eden bu bekar hayatına son verebilecek misin?

16. Testi Çöz, Aynı Anda Üç Sevgiliyi İdare Edebilecek Misin Gör!

Testi Çöz, Aynı Anda Üç Sevgiliyi İdare Edebilecek Misin Gör! - onedio.com
Testi Çöz, Aynı Anda Üç Sevgiliyi İdare Edebilecek Misin Gör! - onedio.com

Selin, Hazal ve Ezgi adında üç sevgilin var. Bakalım bu durumu ne kadar idare edebileceksin?

17. Testi Çöz ve Tatyana'yı Tavlayabilecek misin Gör!

Testi Çöz ve Tatyana'yı Tavlayabilecek misin Gör! - onedio.com
Testi Çöz ve Tatyana'yı Tavlayabilecek misin Gör! - onedio.com

Arkadaşın Mert'le güneye tatile gittiniz ve macera peşindesiniz! Sabah denizin ve güneşin keyfini çıkarttınız. Gece oldu, yeni insanlarla tanışıp kaynaşmak istiyorsunuz 😉

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sila-arslan9

çok güzel testlerr😍

gzm-ynklr

çoğunu daha önce çözdüm çözmediklerimi de bir ara çözerim paylaşım için teşekkürler

Görüş Bildir