Barınağı Su Basmış, Köpekler Boğulma Tehlikesi Yaşamıştı: Ordu'daki Görüntüler İçin Soruşturma

 > 
24PAYLAŞIM

Ordu’nun Ünye ilçesinde belediye tarafından yapımı devam eden hayvan barınağını, yağmur nedeniyle dün akşam su bastı. Suyun içinde kalan köpekleri görüntüleyen hayvanseverler yaşananlara tepki gösterdi. Bugün ise Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler olayla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi. 

DHA'nın aktardığı habere göre, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesinde etkili olan yağışla birlikte barınaktaki köpeklerin bacaklarına kadar su içerisinde kalması olayıyla ilgili inceleme başlattı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, kusuru olan kim varsa gereken cezayı alacağını belirterek şöyle konuştu:

"Sosyal medyada yayınlanan görüntüler beni son derece üzmüştür. Yaşanan olayda hatası, kusuru ve ihmali olan tüm yetkililer hakkında soruşturma başlattım. Herkes gereken cezayı alacak. Bu iş bir şov meselesi değil, vicdan meselesidir."

'Hayvan severlerimizle ortak hareket edeceğiz'📹

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp ve Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın da barınağa giderek incelemelerde bulundu. Tepki çeken görüntülere ilişkin açıklamada yapan Alp, "Sosyal medyadaki görüntüler hassasiyet ve duyarlılıkla çekilmiş görüntüler. Eksikliklerin giderilmesi için gerekli talimatlar verildi. Ben bu noktada bizlere yol gösteren hayvan hakları savunucusu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak hayvanlara karşı çok duyarlıyız. Hayvan barınağı noktasında Ünye'de ihale aşamasında olduğumuz bir yer var. Talimatlar verildi. Havaların açmasıyla birlikte yağmurdan korunmalarını sağlayacak sundurmalar takılacak. Ayrıca bu tabloyu tersine çevirmek adına birer köpek sahipleneceğiz. Yapılacak çalışmalarda hayvan severlerimizle ortak hareket edeceğiz" dedi.

Yağmur altında kalan köpeklerin görüntüsü sosyal medyada paylaşılmıştı📹

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye ilçesi Kızılkaya mevkisinde yapımı devam eden hayvan barınağını dün akşam saatlerinde su basmıştı.

Belediyeye görüntüler sonrasında tepki toplamıştı

Yağmur sonrası hayvan barınağına giden hayvanseverler köpeklerin durumunu kontrol etmek istemiş ve köpeklerin barınakta bacaklarına kadar su içinde olduklarını kaydetmişlerdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir