Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Aydınlık Geleceği Gençlerin Yazacağını Bilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun 10 Genç Projesi

-

Yerel seçimlere çok az kalmışken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan ve aday olma sebebini “İstanbul'un ekonomisini büyütmek, iş olanakları yaratmak ve gençlerin yeniden umudu haline getirmek için adayım." diyen Ekrem İmamoğlu'nun gençlerin hayatını değiştirecek ve bu sayede de geleceği şekillendirecek projeleri var.

1. Yabancı dil öğrenmenin gençlerin kariyerine önemini kavrayan İmamoğlu'nun en ses getiren projelerinden biri; Dünya Dilleri Merkezi kurularak herkese ücretsiz dil eğitimi sağlanması

"Dünya dilleri merkezinde ucuz ve nitelikli dil eğitim kursları sağlayacağız. İstanbul Küresel Kent Akademisi ile bilimsel çalışmalara destek olacak, online eğitimler ve uluslararası eğitim olanakları sağlayacağız.Saraçhane Gençlik Kütüphanesi adı ile Dünyanın önde gelen fiziki ve dijital kütüphanelerinden birini kuracağız. İBB hizmetlerinde düzenli ve gönüllü yer alanlara ücretsiz staj, yurt dışı eğitim ve dil eğitimi imkanı sağlayacağız."

2. "Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarf edilen çalışmanın önemi ve kutsallığı aynı derecede kıymetli ve mühimdir." diyen Atatürk'ün evlatlarına yakışır bir proje olan her mahalleye bir spor tesisi yapılacak olması.

"Sporu yaşamın her yaşına ve her alanına yayacağız. Spor tesisi olmayan mahalle kalmayacak. Bu nedenle 20 ilçede 30 adet yüzme havuzu ve 30 adet kapalı spor salonu açılacak. Tüm öğrencilerin spor yapabilmeleri için Yaz ve Kış Spor Okulları düzenlenecek. E-Spor Kulübü açılarak gençlerin bu eylemi birlikte yaparak sosyalleşmesi sağlanacak."

3. "Yürü Be İstanbul!" dedirten bir diğer proje sayesinde ise yürüyüş yolları geliştirilerek yayalaştırmanın artırılması hedefleniyor.

"Önceliğimiz yürünebilir, konforlu, güvenli yaya bölgeleri/meydanlar yaratılması olacak. Tarihi Yarımada başta olmak üzere, kent bütününde yayalaştırma projeleri yaygınlaştırılacak ve yeni Yaşam Vadileri, yaya aksları ile İstanbul merkezi baştan başa yürünebilir bir şehir olacak. Dezavantajlı (engelli, yaşlı, bebekli) vatandaşlarımızın gerek kaldırımlar ve parklar başta olmak üzere rahatça erişimi sağlanacak. 

Yürü Be İstanbul mobil uygulaması ile hareketlilik teşvik edilecek. 

"10 Bin adım = 1 Puan" sistemiyle toplanacak puanları herkes ulaşımda, kitapçıda, konserde, tiyatroda harcayabilecek."

4. İstanbul gençlere daha ucuz olacak; 25 Yaş altı tüm gençlere ulaşımda, kültür sanat ve spor etkinliklerinde, İmamoğlu'ndan %40 indirim sözü var.

"Üreticiden sofraya ucuz, sağlıklı yiyecek zinciri oluşturarak, su fiyatlarında %40 indirim yaparak, ulaşımda genç, kadın, çocuklara özel indirimlerle ve eğitim destek paketi ile yapacağız.
Öğrencilere kumanya desteği yapacağız ve aynı zamanda 500.000 öğrencinin kırtasiye ve üniforma ihtiyacını karşılayacağız.
İstanbul Genç Kart ile 25 yaş altı tüm gençler toplu taşımada, kültür- sanat etkinliklerinden, İBB’nin spor tesislerinden %40 indirimlerden yararlanacaklar ve kurulacak Gençlik Merkezimizde tüm aktivitelerden ücretsiz yararlanacaklar."

5. Üniversite öğrencilerinin hayatını kolaylaştırmanın geleceğe en büyük yatırım yapmak olduğunu bilen İmamoğlu'nun bir diğer ses getiren projesi ise üniversitelilere.

"Üniversite kenti İstanbul’da okuyan öğrencilerin hayatını kolaylaştırarak eğitim ve kişisel gelişimi destekleyici projeleri hayata geçireceğiz. 10.000 öğrenciye barınma imkanı sağlanacak. 75. 000 öğrenciye 400 TL karşılıksız burs verilecek. Ulaşım da aylık öğrenci kartı 50 TL olacak. Öğrencilere İBB Beyaz Eşya/Mobilya Çarşısından ucuz ve kaliteli 2. el eşya desteği ve İBB hizmetlerinde düzenli ve gönüllü yer alanlara ücretsiz staj, yurt dışı eğitim, dil eğitimi imkanı sağlanacak."

6. Bir diğer projesinin içinde ise 150.000 kişiye İstanbul'da iş olanağı sağlayacak yepyeni bir çözüm var.

"İstanbul, Türkiye ekonomisinin can damarı. İstanbul’un işsizlik sorununu hafifletecek imkanlar yaratacağız. Yeni iş imkanları oluşturup İBB’nin genişleyen hizmetleriyle 25 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayacağız. Bölgesel İstihdam Ofisleri oluşturarak iş gücü ile yatırımcı/iş veren arasındaki bağı kurarak 50.000 kişiye istihdam sağlayacağız. İstanbul Yatırım ve Tanıtım Ajansı açarak 5 yılda 50.000 kişiye istihdam olanağı sağlayacağız. Her ilçeye Kent Enstitüsü açarak teknoloji, yatırım içerikli eğitim programları vererek yeni meslek alanlarına adaptasyonu sağlayacağız. Genişleyen hizmet ağı, bölgesel istihdam ofisleri, İstanbul tanıtım ve yatırım ajansı ile 150.000 kişiye iş olanağı sağlamış olacağız."

7. Birlikte yaşamanın, birlikte gelişmenin en birinci şartı birlik olmaktır; bu sebeple İmamoğlu'nun her mahalleyi kapsayarak hazırladığı "Mahalle Evi" projesi sayesinde mahalle kültürünün yeniden yaşatılması hedefleniyor.

"Mahalle ölçeğinde kadın, çocuk, yaşlı ve gençlerin sosyal ve kültürel hayata katılımını artıracak, eğitim destek, kültür-sanat faaliyetlerini İstanbul'un her noktasına yayacağız. Toplu organizasyonlara ve özel günlere ev sahipliği yapabilecek mekanlar yapacağız. Mahalleli atölye, kına gecesi, nişan, taziye, doğum günü kutlamaları, maç izleme vb. ortak etkinlikleri için yer sıkıntısı yaşamayacak. Mahalle evleri sayesinde 4.000 kişiye doğrudan istihdam sağlayacağız. Gençlerin bir arada eğlenip öğrenmelerini sağlayacak, gençlere rehberlik ve danışmanlık hizmeti, ders destek eğitimleri, bireysel gelişim programları, kültür-sanat etkinlikleri, oyun alanları, sportif faaliyet olanakları oluşturacağız. Atanamayan öğretmenlere Mahalle Evleri'nde eğitim verme fırsatıyla istihdam sunacağız. Mahalleliye tiyatro, fotoğraf, müzik vb. alanlarda kurslar açacağız, insanların yeteneklerini keşfetmelerine öncü olacağız."

8. Artık neşemiz de sevincimiz de bol; çünkü tasarlanan projelerden biri de İstanbul'u bir sanat ve festivaller şehri yapmak olacak.

"İstanbul dünyanın en özgün kültür şehirlerinden birisi. Kültür ve sanat herkes için ve her yerde olacak. Mahalle Evlerinde tiyatro, fotoğraf, müzik, resim vb. eğitimler düzenlenecek, genç sanatçılara imkan sağlanacak. Tüm İstanbullular tiyatro ile buluşacak. Gezici tiyatro ile tüm merkezden uzak mahallelerde çocuk ve yetişkinlere yönelik ücretsiz tiyatro gösterimleri düzenlenecek. Oluşturacağımız Mahalle Cep Parkları ile mahallelinin festival ve panayır alanı olacak. İstanbul'un birikimini, açacağımız yeni müzeler ile İstanbullularla buluşturacağız."

9. Avrupa'nın en büyük kütüphanelerinden biri olan Saraçoğlu Kütüphanesi'nin hayata geçirilmesi.

Avrupa'nın en büyük kütüphanelerinden biri olan Saraçoğlu Kütüphanesi'nin hayata geçirilmesi.
Avrupa'nın en büyük kütüphanelerinden biri olan Saraçoğlu Kütüphanesi'nin hayata geçirilmesi.

"Gençlere Dünya Dilleri Merkezi ile yabancı dil öğretmenin, Küresel Kent Akademisi ile ucuz ve nitelikli YDS, TOEFL, IELTS kursları vermenin ve online ve uluslarası olanaklarla bilimsel çalışmalarına destek sağlamanın yanı sıra bir de tam ihtiyaçları olacak kadar büyük bir ölçekte kurulacak Saraçhane Kütüphanesi hayata geçirilecek."

10. İstanbul'un en çok konuşulan sorunlarından birine de İmamoğlu projelerinde bir çözüm var; Ulaşıma harcanan para azalacak.

"Öğrenciler, artık bir yerden bir yere giderken "nasıl gideceğim" diye dert etmeyin; ulaşımda öğrenci kartı tek ve net fiyat; 50 TL olacak. 

Tüm İstanbul artık ulaşımını ucuza sağlayacak. Bunu ulaşım ücretlendirmelerinde düzenleme yaparak sağlayacağız. 0-4 yaş çocuğu olan kadınlar, 12 yaş altı çocuklar, belediye hizmetlerinde düzenli olarak yer alan gönüllüler ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanacak. Tüm 25 yaş altı gençler %40 indirim ile yararlanacak."

Gençler; geleceğe güvenle ve umutla bakabilmek için artık birçok çözümünüz var. Çünkü hayatta her zaman bir ritmi olanların yarınları adına Ekrem İmamoğlu var!

İmamoğlu Varsa, Çözüm Var!

Ve bu içerik sonrasında okumanızı istediğimiz bir açıklamamız var:

Siyasi Parti Reklamları Hakkında Onedio’dan Kamuoyu Açıklaması - onedio.com
Siyasi Parti Reklamları Hakkında Onedio’dan Kamuoyu Açıklaması - onedio.com

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Görüş Bildir