Görüş Bildir

Atatürk Resmini Ters Asan Üniversite Dev Heykel Yaptırdı

Anasayfa > Gündem

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kampüsteki binaya Atatürk resmini ters astığı için tepki çeken Trabzon Üniversitesi'nin rektörlük binası önüne 5 metre büyüklüğünde Atatürk heykeli yerleştirdi.

Trabzon Üniversitesi, geçen yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kampüsteki binaya Atatürk’ün resmini ters asmıştı. CHP Trabzon eski Milletvekili Haluk Pekşen’in fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak “Bunu yapan aşağılık bir alçaktır. Trabzon vatan haini bu haysiyetsizleri iyi bilir” diyerek tepkisini dile getirmişti.

Kısa sürede vatandaşların tepkisini çeken olay üzerine üniversite yönetimi, Atatürk resminin dikkatsizlik nedeniyle ters asıldığını ve hemen düzeltildiğini belirterek personel hakkında soruşturma açıldığını duyurmuştu.

2018 yılında kurulan Trabzon Üniversitesi’nde rektörlük binasının önünde bulunan tören alanına Atatürk heykeli yerleştirildi.

2018 yılında kurulan Trabzon Üniversitesi’nde rektörlük binasının önünde bulunan tören alanına Atatürk heykeli yerleştirildi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, heykel kısmı 3 metre ve kaidesiyle birlikte toplam 5 metre büyüklüğünde olan heykel 5 ayda yapıldı. Elinde Nutuk bulunan Atatürk heykelinin kaidesinde de “Cumhuriyet fazilettir” diye yazıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
196
46
29
22
12
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?