Görüş Bildir

İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa öğretim üyeleri bir basın açıklaması yayımlarak, Boğaziçi Üniversitesi'nde Melih Bulu'nun rektör atanması ve iki yeni fakülte kurulmasına karşı yapılan eylemlere destek verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'dan öğretim üyeleri, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine destek vermek için Beyazıt Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi. Polisin dağılın uyarısı üzerine akademisyenler yürüyerek basın açıklaması yaptı.

"Anayasal haklarını kullanan herkesi destekliyoruz"

"Anayasal haklarını kullanan herkesi destekliyoruz"

Açıklamada 'Boğaziçi Üniversitesine kurum dışından, meşru ve liyakata uygun olmayan bir rektör atanmasına ve üniversite senatosunun görüşü alınmaksızın tepeden inme bir kararla, iki yeni fakülte kurulmasına karşı yapılan haklı itirazlara katılıyor, akademik özgürlük ve üniversite özerkliği için anayasal haklarını kullanan herkesi destekliyoruz' denildi.

Açıklama yürüyerek okundu

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sosyal medyada öğretim üyelerinin basın açıklamasını Beyazıt Meydanı'nda yapmak istedikleri, polisin dağılın uyarısı üzerine, açıklamayı yürüreyek okuduklarını gösteren videolar paylaşıldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
78
23
5
5
4
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Geçtiğimiz haftalarda bu üniversitenin önünde şeriatçılar açıklama yapmıştı onlara serbest hocalara yasak. Demokrasi anayasa özgürlük var diyenler yine utanm... Devamını Gör