Görüş Bildir

Polis Engelleyince Yürüyerek Okudular! İÜ ve Cerrahpaşa Öğretim Üyelerinden Boğaziçi'ne Destek Bildirisi

Anasayfa > Gündem

İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa öğretim üyeleri bir basın açıklaması yayımlarak, Boğaziçi Üniversitesi'nde Melih Bulu'nun rektör atanması ve iki yeni fakülte kurulmasına karşı yapılan eylemlere destek verdi.

İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'dan öğretim üyeleri, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine destek vermek için Beyazıt Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi. Polisin dağılın uyarısı üzerine akademisyenler yürüyerek basın açıklaması yaptı.

"Anayasal haklarını kullanan herkesi destekliyoruz"

"Anayasal haklarını kullanan herkesi destekliyoruz"

Açıklamada 'Boğaziçi Üniversitesine kurum dışından, meşru ve liyakata uygun olmayan bir rektör atanmasına ve üniversite senatosunun görüşü alınmaksızın tepeden inme bir kararla, iki yeni fakülte kurulmasına karşı yapılan haklı itirazlara katılıyor, akademik özgürlük ve üniversite özerkliği için anayasal haklarını kullanan herkesi destekliyoruz' denildi.

Açıklama yürüyerek okundu

Sosyal medyada öğretim üyelerinin basın açıklamasını Beyazıt Meydanı'nda yapmak istedikleri, polisin dağılın uyarısı üzerine, açıklamayı yürüreyek okuduklarını gösteren videolar paylaşıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
78
23
5
5
4
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?