Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aşık Olunca Ameliyat da Yalan Oldu! İlk Kez Gerçekleşecek Olan Kafa Nakli Ameliyatından Evlenince Vazgeçen Adam

17PAYLAŞIM

Dünyada gerçekleşmesi beklenen ilk kafa nakli için önceden gönüllü olan adam, evlendiğini ve 'mucize' bir çocuğa sahip olduğunu duyurdu.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/world-news...

İlk defa gerçekleşecek olan kafa nakli için gönüllü olan Valery Spiridonov, bunu bilim adına yaptığını söylemişti. Spiridonov şimdi, ABD'ye taşıyarak yeni bir hayat kurdu ve yeni evlendiği eşiyle 'mucize' bir bebek dünyaya getirdiklerini söylüyor.

Werdnig-Hoffman sendromu dolayısıyla tekerlekli sandalyeye bağlı yaşamını sürdüren 33 yaşındaki genç adam, ameliyatla kendi başının başka bir vücuda nakledilmesi için gönüllü olmuştu. Operasyon, ''Doktor Frankenstein'' lakabıyla bilinen Sergio Canavero tarafından Çin'de gerçekleştirilecekti ancak Spiridonov vazgeçince ameliyat iptal oldu. Canavero'nun Çin'de bu ameliyat deneyimini iki kadavra ile gerçekleştirdiği söyleniyor.

Ameliyattan vazgeçen Spiridonov, eşi Anastasia Panfilova beraberinde Florida'ya taşındı ve şimdi altı haftalık bir bebekleri var.

Aynı zamanda Florida Üniversitesi'ne giriş yapan Spiridonov şu anda bilgisayar analizi bölümünde okuyor. Çiftin beraber çekilen bir fotoğraflarının dahi olmaması akıllarda şüphe bırakıyor ancak Panfilova da sosyal medya üzerinden Spiridonov ile çok mutlu olduğunu paylaştı.

''Aynı şehirde yaşıyorduk, ara sıra profesyonel şekilde buluştuk ve sonra da çok yakıştığımıza karar verdik.'' diyor Spiridonov.

''Anastasia'nın birden fazla diploması var. Bir yıldan fazla bir süre önce Moskova'da evlendik.''

Spiridonov'un eşinin kimyasal teknoloji dalında diploması var ve önceden İtalya'da yaşamış. Daha önce Rus medyasına konuşan Spiridonov, Doktor Canavero'nun iki ölü bedende yaptığı operasyon üzerinde bir takım problemler ortaya çıktığını söylemişti. Ancak Dr. Canavero, kadavralarla gerçekleştirdiği operasyonla ilgili bilgileri basınla paylaşmadı ve Spiridonov bunların öğrenilmesi gerektiğini düşünüyor.

''Üzerimden bir yük kalkmış gibi hissediyorum.'' diye itiraf ediyor Valery Spiridonov. ''Eğer operasyon gerçekleşse ve başarısız olunsaydı, böyle bir şeyde ilk olmayı hiç istemezdim. Ancak Doktor Canavero'ya minnettarım. Bu projeye iki yılımızı verdik. Başka biri üzerinde uygulanması için sabırsızlanıyorum.''

''Canavero, deneyimlediği ameliyatlarda neyin neden yanlış gittiği bilgisini paylaşmak zorunda. Herkes bu bilgiden faydalanabilir. Benim konu hakkında hiçbir bilgim yok. Umarım Canavero bir gün detayları paylaşır.''

Umuyoruz ki bu operasyon bir gün, gerçekten gönüllü bir aday sayesinde başarıyla gerçekleşir. 🙏 Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
whypush

hatun alev alev

omeravc912gmail.com

senden haber bekleyen nice insan için iyi olmdı bu haber. başka talip çıksın ya

43numaraharleybot

bizim orda dübürü yemedi derler.

farkedmez

Hiç fotoğrafları yok hatta bebeklerinin bile..İlginç geldi bana..Ama böyle cesur bir ameliyattan aşk yüzünden vazgeçmek mantıklı geliyor.

notixcan

Haberde bir çok yanlış bilgi var bu yaşta yaşayan bi werdnig-hoffman(sma tip1)ilk defa duydum. Diğer olaysa yardımcı üreme tekniği olmadan çocuk yapmaları çok zor. Diğer bir olaysa neden beraber çekindikleri fotoğraf yok. Çocuk yapıyorlar ama fotoğraf çekinemiyorlar galiba.

Görüş Bildir