Görüş Bildir
Haberler
Artık 'O' da Aramızda: Şort Giydiği İçin Bir Kadına Saldıran Kızılateş Hükümlü Olduğu Cezadan da Tahliye Edildi

etiket Artık 'O' da Aramızda: Şort Giydiği İçin Bir Kadına Saldıran Kızılateş Hükümlü Olduğu Cezadan da Tahliye Edildi

Batuhan
15.09.2017 - 14:37

İstanbul Pendik'te şort giydiği için Asena Melisa Sağlam'a saldıran; salı günü açıklanan karar ile birlikte tahliye edilen Ercan Kızılateş'in, Vergi Usul Kanunu'na (VUK) muhalefet suçundan hükümlü olarak tutulduğu cezaevinden denetimli serbestlik kapsamında Çarşamba günü tahliye edildiği öğrenildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

DHA'da yer alan habere göre, İstanbul Pendik'te bir minibüste Asena Melisa Sağlam'a şort giydiği gerekçesi ile saldırdığı davanın Salı günü görülen karar duruşmasında, 'Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı' ve 'Cebir kullanarak inanç, düşünce ve kanaatlerinden kaynaklanan yaşam tarzlarına ilişkin tercihlerine müdahale etmek' suçlarından 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Ercan Kızılateş, karar ile birlikte bu davadan tahliye edilmişti.

Hükümlü olduğu cezadan da tahliye edildi

Hükümlü olduğu cezadan da tahliye edildi

Bakırköy 47. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından Vergi Usul Kanunu'na (VUK) muhalefet suçundan kesinleşen 3 yıl 9 aylık hapis cezası nedeniyle tutukluluğu devam eden Ercan Kızılateş'in, geçen yıl gerçekleşen darbe girişiminden sonra çıkarılan 671 Sayılı KHK'den yararlanarak denetimli serbestlik kapsamında tahliye edildiği öğrenildi.

86 gün cezaevinde kaldı

86 gün cezaevinde kaldı

Bu KHK ile 1 Temmuz 2016 tarihinden önce işlenen bazı suçlarda denetimli serbestlik kapsamında tahliye edilme şartı 1 yıldan 2 yıla çıkarılmıştı. VUK Kanunu'na muhalefet suçundan kesinleşen 3 yıl 9 aylık cezası nedeniyle 20 Haziran 2017 tarihinde cezaevine giren, tahliye edildiği 13 Eylül 2017 tarihine kadar 86 gün cezaevinde kalan Kızılateş'in, İnfaz Kanunu'na göre cezaevinde kalması gereken süresi 1 yıl 10 ay 17 gün. Bu süre 671 Sayılı KHK ile getirilen son 2 yılın denetimli serbestlik kapsamında tahliyeyi öngören sınırın kapsamında bulunduğu için 13 Eylül Çarşamba günü tahliye edildiği öğrenildi.

Ya kamu yararına çalışacak ya da karakola imza atacak

Ya kamu yararına çalışacak ya da karakola imza atacak

Denetimli serbestlik kapsamında dışarıya çıkan Kızılateş'in, denetimli serbestlik kapsamında kalan 1 yıl 10 ay 17 günlük süre için önünde iki seçenek bulunuyor. Kızılataş ya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün belirleyeceği kamu yararına olan bir işte çalışacak ya da haftanın belirli günü veya günleri karakola giderek imza atacak.

Ne olmuştu 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
989
376
119
30
25
24
15
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Emre Sümer

Yalnız kadın başörtülü olduğu için saldırsaydı en az 5 yıl yerdi adam eminim.

akp nin adaleti getirdiği nokta ne bekliyodunuz ? kadının çocuk doğurmakla görevli olduğunu zanneden bi adamı cumhurbaşkanı yaparken düşünecektiniz...

Pew Pew Pew

" Damgasız Diye: Pazarda 15 Yumurta Satan Çiftçiye 15 Bin Lira Ceza!" VS "Şort Giydiği İçin Bir Kadına Saldıran Kızılateş Hükümlü Olduğu Cezadan da Tahliye... Devamını Gör