Melisa Sağlam Davası Sonuçlandı: Mahkeme, Cinsel Saldırıdan Mahkûm Ettiği Sanığı Tahliye Etti

 > 
4.7bPAYLAŞIM

Geçtiğimiz haziran ayında Pendik'te bir dolmuşta Melisa Sağlam'a saldıran Ercan Kızılateş isimli şahıs bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Üç ayrı suçtan 11 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Kızılateş mahkeme tarafından tahliye edildi.

Sanık Kızılateş 'İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme', 'Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı' ve 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılanıyordu.

Mahkeme sanığı 'hürriyet engelleme' ve 'cinsel saldırı' suçlarından 3 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum etti fakat tahliyesine karar verdi.

Hazırlanan rapora göre Kızılateş saldırmadan önce saçlarını okşamış...

Doğan Haber Ajansı'nda yer alana habere göre; Hakim Muharrem Ballı, olay anına ait kamera görüntüsü üzerinden yapılan bilirkişi incelemesine ilişkin raporun dava dosyasına geldiğini söyledi. Olayın meydana geldiği minibüste kurulu kamera görüntülerinin incelemesi sonucu hazırlanan raporda, müşteki Asena Melisa Sağlam'ın minibüse 14.50'de bindiği, sanığın da arka dörtlü koltukta sağdan ikinci sırada oturduğu belirtiliyor. Müştekinin sanığın oturduğu arka dörtlü koltuğun önüne oturduğu kaydedilen bilirkişi raporunda, "Sanığın 15.08.17'de sağ elinin içi ile müştekinin sol kulak tarafından saçlarından bir kaç defa tahrik edercesine dokunduğu, müştekinin herhangi bir tepki vermediği ve aralarında herhangi bir konuşma olmadığı, arkasına dahi dönmediği tespit edilmiştir" bilgisine yer verildi.

Sanık avukatı 'cinsel eylem söz konusu değildir, özür diliyoruz' sözleriyle Kızılateş'i savundu.

Sanık Avukatı Suna Çalışkan, bilirkişi raporunun cinsel eylemine ilişkin kısmını kabul etmediğini belirterek, "Saçlarına dokunması ile eylemi arasında 4 saniye vardır. Bu süre içinde cinsel amaç mümkün değildir. Cinsel eylem söz konusu değildir. Özür diliyoruz, anlık bir gelişme sonucu bu olumsuz olay meydana gelmiştir" dedi.

İyi hal göz önüne alınarak sanık tahliye edildi...

Kızılateş, ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ suçundan bir yıl sekiz ay, ‘cebir kullanarak inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme’ suçundan bir yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırıldı. Saldırgan, toplamda üç yıl dört ay hapis cezasına mahkum edildi.

Ancak mahkeme, saldırganın iyi halini ve tutuklu olduğu süreyi göz önünde tutarak sanığın tahliyesine karar verdi.

Kızılateş işlediği başka bir suçtan dolayı hala cezaevinde tutuluyor.

Geçtiğimiz günlerde neticelenen Ayşegül Terzi davasında sanık mahkeme tarafından hapis cezasına çarptırılmış, cezada indirim ve ertelemeye gidilmemişti.

Şort Giydiği İçin Saldırıya Uğrayan Ayşegül Terzi Davasında Karar: 3 Yıl 10 Ay Hapis - onedio.com
Şort Giydiği İçin Saldırıya Uğrayan Ayşegül Terzi Davasında Karar: 3 Yıl 10 Ay Hapis - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir