Görüş Bildir

Batman’da sokakta karton toplayan çocuğun ‘anne üşüyorum’ çığlığına sessiz kalmayan Kübra Epatay isimli kadın, üzerinden çıkardığı montu çocuğa giydirdi. Bununla da yetinmeyen Kübra Epatay, başlattığı kampanya sayesinde aileye yardım ulaştırılmasını da sağladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Üzerinden çıkardığı montu çocuğa giydirdi.

Üzerinden çıkardığı montu çocuğa giydirdi.

Batman’da bulunan Diyarbakır Caddesi üzerinde karton toplayan bir çocuk, soğuk hava nedeni ile titremeye başladı. Bu sırada annesine ‘anne üşüyorum’ diye seslenen küçük çocuğun sesini, yoldan geçen bir kadın duydu. Çocuğun üşümesine dayanamayan genç kadın, üzerinden çıkardığı montu çocuğa giydirdi. Tüm bu anlar, yoldan geçen bir vatandaş tarafından cep telefonuna kaydedildi. Görüntülerin paylaşılmasından sonra aile için yardım kampanyası başlatıldı. Genç kadının başlattığı kampanya sayesinde maddi durumu yetersiz olan aileye yardımlar ulaştırıldı.

'Çocuk üşüdüğünü söyleyince önüme duvar örüldü sandım'

'Çocuk üşüdüğünü söyleyince önüme duvar örüldü sandım'

Üşüyen çocuğa montunu veren Kübra Epatay, yaşanan olayı İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine anlattı. İş görüşmesine gittiğini ve yoldan geçerken anne ve iki çocuğunu gördüğünü belirten Epatay, “Anne üşüyorum cümlesini duyduktan sonra birkaç adım attım ve önüme birkaç duvar örüldü. Geri dönüp üşümesin diye çocuğa montumu verdim. Sosyal medya üzerinden Hüzeyfe Mücahid Osmanoğlu ile iletişime geçtik. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Onunla başlatmış olduğumuz kampanya sayesinde ailemizin tüm ihtiyaçlarını giderdik. Aile karton toplayarak geçimini sağlıyor. İstanbul’dan, Ankara’dan ve Erzurum’dan gelen yardımlar sayesinde ailenin ihtiyaçlarını giderdik. Şu an ailemizin tek ihtiyacı sıcak bir yuva. Kendi numaramı yazdım beni arayın dedim. Ben bir şekilde hallederim dedim, aile bana ulaştı. Evlerine gidip ziyaret ettim, halleri perişan. Çocukların bazıları okul okumak istiyor. Okul ihtiyaçlarını gidermek lazım. Çocuklar bizim geleceğimiz. Alnımın akıyla bu işin içinden çıkacağım. Sadece bu çocukların eğitim durumu, okula gitmelerini çok istiyorum. Sıcak bir yuvaları olsun başka bir şey istemiyorum. Ben çocuğu gördükten sonra montumu verince ‘anne ben üşüyorum’ dedikten sonra önümdeki o duvar, yürüyemezdim, gidemezdim. Kendi üzerime düşeni yaptığımı ve insanlık görevimi yaptığımı düşünüyorum. Çocuklar üşümesin” dedi.

İşte o anlar:

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
243
91
31
3
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Lvnt YKSL

Nedense aklıma Vitor HUGO'nun bir lafı geldi: “siz yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz, biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk!” Helal olsun yardımcı olanl... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

“Dağlara Buğdaylar Serpin Müslüman Ülkede Kuşlar Aç Demesinler” diyen hz. ömerde müslüman , şu an başımızdakilerde müslüman. ama bence bizim şu an yaşadığımı... Devamını Gör

Dave Kabze

insansin insan