Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ankara Girişimcilik Ekosisteminde Neler Olduğunu Anlamak İçin Takip Edilmesi Gereken 6 Kurum !

194PAYLAŞIM

1. Connection Raiser

“Connection Raiser”, Ankara Girişimcilik Ekosistemi'nde bulunan çeşitli oyunculardan oluşan girişimci, öğrenci ve kurumsal çalışan yani bu işe gönül vermiş herkesin bulunabileceği bir yapıdır. Connection Raiser ekibi, ortak bir akılla oluşturulan aksiyon planları çerçevesinde yaptıkları "Coffee Talks" ve "Startup Hour" gibi etkinliklerle  Ankara Girişimcilik Ekosistemi'ni kalkındırmayı amaçlamaktadır.

Web: http://www.connectionraiser.com/
Facebookhttps://www.facebook.com/connectionraiser
Twitterhttps://twitter.com/connectionraisr

2. ODTÜ Teknokent

ODTÜ Teknokent, içinde barındırdığı 2 kuluçka merkezi, gerçekleştirdiği YFYİ Hızlandırıcı Programı ve Teknojump gibi girişimlerin kapılarını yurtdışına açan başarılı organizasyonları sayesinde şüphesiz Ankara'nın girişimcilik konusunda en önemli kurumlarından birini oluşturmaktadır.

Web: https://www.odtuteknokent.com.tr
Facebookhttps://www.facebook.com/odtuteknokent
Twitterhttps://twitter.com/ODTUTeknokent

3. Bilkent Cyberpark

Bilkent Üniversitesi kampus alanında kurulan
bir bilim ve teknoloji parkı olan Bilkent Cyberpark, ileri teknoloji ve yazılım geliştirme alanında faaliyet gösteren firma ve kuruluşlara, uygun maliyetler çerçevesinde,  etkin teknopark hizmetleri sunmaktadır. Bilkent Cyberpark Kuluçka Merkezi'nden çıkıp Y-Combinator adlı dünyanın en ünlü girişim hızlandırıcı programına kabul edilen IMCOM ( Vizera Lab ) firmasıyla adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Webhttp://www.cyberpark.com.tr/
Twitterhttps://twitter.com/CyberparkTGB

4. Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı

TEPAV üretilecek her bilginin, geliştirilecek her fikrin Türkiye'nin aydınlık
geleceğine katkı sağlayacağı inancıyla bir grup işadamı, bürokrat ve
akademisyen tarafından kurulan bir yapı olup, yayınladıkları rapor, geliştirdikleri proje ve yaptıkları etkinlikler sayesinde Ankara'nın girişimcilik adına takip edilmesi gereken kurumlar arasında yer almaktadır.

Webhttp://www.tepav.org.tr/
Facebookhttps://www.facebook.com/tepav
Twitterhttps://twitter.com/TEPAV

5. ODTÜ Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi

Adil Oran'ın ODTÜ Girişimcilik Merkezi'nin başına gelmesiyle hareketlenen yapı, üniversite öğrencisinin yaratıcı, yenilikçi ve projelerini hayata geçirebilen girişimci niteliğe ve beceriye sahip olarak yetişmesini ve mezun olmasını, kendi işini kuran mezunlarımızın istihdam yaratan, üretim yapan bireyler olarak Türk ekonomisine ciddi katkılarda bulunmalarını, kendi işini kurmayı düşünmeyen öğrencilerin de girişimciliği bir yaşam tarzı olarak benimsemelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Sene içinde yaptıkları etkinlikler ve çağırdığı konuklarla adından sıkça söz ettiren kurum takip edilmesi gereken kurumlar arasındadır.

Webhttp://gimer.metu.edu.tr/
Facebookhttps://www.facebook.com/ODTUGimer
Twitterhttps://twitter.com/odtugimer

6. Viveka İnkübasyon Merkezi

Viveka, 2010 yılında Ankara’da kurulmuş Türkiye’nin ilk özel, bağımsız hızlandırıcı merkezidir. Viveka’nın misyonu girişimci ve yatırımcılara en yüksek başarı oranını sağlayacak bir çerçevede hızlandırıcı servisleri sunmaktır. Ankara girişimcilk ekosisteminin nabzını uzun zamandır tutan Viveka, bünyesinden çıkarttığı telefonkilifim.com ve Enforce app ile isminden söz ettirmeye devam etmektedir.

Webhttp://viveka.com.tr/tr/
Twitterhttps://twitter.com/VivekaInc
Facebookhttps://www.facebook.com/viveka.kulucka

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir