Alın Size Challenge: Fularlı Sinema İzleyicilerinin Bile Sonuna Kadar Dayanamadığı 15 Sıkıcı Film

2PAYLAŞIM

Listedeki bazı filmlerin kalitesi elbette tartışılamaz ama birçok kişinin durağan bulup film sırasında uyuduğu da bir gerçek...

Not: Film açıklamaları beyazperde.com'dan alınmıştır.

1. Last Days - Son Günler (2005)

IMDb: 5,8

Blake, günün birinde kendini kaybetmiş halde, kendini ormanın ortasına vurur. Göle girerek biraz serinler ve sonra yeniden evine döner. Yemek üzere bir şeyler hazırlar. Evdeki diğer insanlar ise kendi halinde, bambaşka hayatlar yaşamaktadırlar. Blake, bir müzisyendir. Evdeki arkadaşları ise onun grubunun diğer elemanlarıdır. Uzaktan bakınca öyle görünmüyor olsa da, azıcık yaklaşınca anlaşılır ki, Blake, Kurt Cobain'in son günlerinin temsilidir. Onun kendisidir.

2. Manakamana (2013)

IMDb: 6,6

Manakamana, dingin kadrajlarla bize bir yol hikayesi anlatıyor. Nepal'in vahşi doğasının içinde yer alan bir tapınak olan Manakamana'ya yalnızca teleferik yoluyla ulaşılabiliyor. Bir yandan bu teleferikle tapınağı görmek isteyenlerin yaptıkları yolculuğa tanık oluyoruz, diğer yandan da yolcuların gündelik ruh hallerine, endişelerini görme şansı elde ediyoruz.

3. 9 Kere Leyla (2020)

IMDb: 3,8

Leyla ve Adem'in yıllardır mutlu giden bir evliliği vardır. Ancak bir süre sonra evlilikleri bir çıkmaza girer. Onların evliliklerindeki heyecan artık yok olmuştur ve Adem kalbinin yeniden atmasına neden olan bir sevdaya düşer. Bu dönemde karşısına çıkan Nergis adındaki kadına aşık olan Adem, Nergis'ten başka kimseyi düşünemez olur. Ancak Adem'in aklını başından alan Nergis'in kurduğu tek kişilik dünyadan başka bir hayata geçmeye niyeti yoktur.

4. The Brown Bunny - Kahverengi Tavşan (2003)

IMDb: 5,0

Tutkulu bir motosiklet yarışçısı olan Bud Clay, California'da yapılacak önemli bir yarışa katılmak üzere New Hamshire'dan uzun bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk boyunca aklında yarıştan ziyade eski sevgilisi Daisy'nin hatıraları dönüp durmaktadır. Yolculuğu sırasında üç farklı kadınla ilişkisi olsa da aralarından hiçbiriyle duygusal bir bağ kuramaz. Derin bir acıya da beraberinde götürdüğü bu yolculuğun son durağında Daisy'e kavuşabilecek midir?

5. Lincoln (2012)

IMDb: 7,3

Film, Amerika Birleşik Devletleri'nin 16. Başkanı olan ve kuzey eyaletlerinde 1861-1865 yılları arasında yaşanan iç savaşa öncülük eden Lincoln'un son dönemlerine ışık tutuyor. İç Savaş'ın hararetli günleri geride kalınca, Abraham Lincoln ile kabinesi arasında fikir ayrılıkları da su yüzüne çıkacaktır. En ciddi görüş ayrılığı ise kölelik konusunda yaşanacaktır...

6. Üç Maymun (2008)

IMDb: 7,4

Yaklaşan genel seçimlere bir muhalefet partisinden aday olarak girecek iş adamı Servet, ıssız bir yolda trafik kazası yapar. Ölümle sonuçlanan kaza sırasında araçta bile olmayan şoförü Eyüp'e para verip yalan söyleterek ölümün sorumluluğunu almasını ister. Servet, kendisi yerine hapse giren Eyüp'ün karısı Hacer ile de ilişkiye girmeye başlayınca, olaylar sonunda bir aile dramına sebep olacak kadar karışır. Gerçeği bilmek, görmek istememek, duymamak veya hakkında konuşmamak, kısacası üç maymunu oynamak onun var olduğu gerçeğini değiştirir mi?

7. The Da Vinci Code - Da Vinci Şifresi (2006)

IMDb: 6,6

Sembol uzmanı Robert Langdon, kendini bir anda gizemli bir cinayet olayının içinde bulur. Kurbanlar, torunu ve Robert ile birlikte Da Vinci tablosunda bir takım ip uçları bulan kriptoloji uzmanı Sophie Neveu’dur. Robert ile Sophie, gerçeğe ulaşabilmek için Paris’ten Londra’ya doğru yola çıkarlar. Bu yolculukta kendileri ile hem dost ve müttefik olan hem de düşman olanlarla karşılaşacaklardır. Yol onları her nereye götürürse götürsün, açığa çıkartmak üzere oldukları gerçek insan türünün temelini kökünden sarsacaktır.

8. Australia - Avustralya (2008)

IMDb: 6,6

Kendisine miras kalan toprakları işletmek için gelen Lady Sarah, bölgenin yerlilerinden olan maço, sert mizaçlı ve bir o kadar da kaba olan Drover (Hugh Jackman) ile aynı safta yer almak istemese de buna mecbur kalır. Kaba saba olmasına rağmen çekici bu genç adamla zaman içerisinde aralarında fırtınalı bir aşk fitillenecektir. Ancak çok önemli bir sorun karşılarına çıkar: Bulundukları yerden millerce uzakta olan bu dünya harikası topraklara varabilmek için uzun bir yol kat ettikten sonra Darwin isimli bu şehrin Pearl Harbor'a saldıran Japon kuvvetleri tarafından bombalandığını öğrenmişlerdir.

9. Mulholland Dr. - Mulholland Çıkmaz (2001)

IMDb: 7,9

Betty Elms, en büyük hayali Hollywood'da ünlü bir aktrist olmak olan bir kadındır. Bunun için Hollywood'a doğru bir yolculuğa çıkmıştır. Burada kendi hayatında mükemmel bir noktaya ulaşmış olan bir kadınla tanışır ve onun başarılarına hayran kalır. O kadın da Betty'den hoşlanmaya başlar ve aralarında gizemli ve oldukça erotik bir ilişki başlar. Mulholland kavşağında bir trafik kazası gerçekleşir. Bilinç ve bilinçaltı birbirlerine karışırlar. Bütün bu hayatlar, birbirlerine gireceklerdir.

10. Serendipity - Tesadüf (2001)

IMDb: 6,9

Sara ve Jonathan bir dükkandaki son eldiveni aynı anda satın almak isteyince tanışırlar. Satın aldıkları eldiven halen kimsenin malı değildir ve kime ait olacağına karar vermek üzere bir kafeye girerler. Sıradan bir sohbet şeklinde başlayan tanışıklık tüm gece sürer. O gece ayrılmak zorundadırlar. Birkaç yıl sonra ikisi de başka insanlarla evlenmek üzeredirler. Ancak akıllarına yıllar önce beraber geçirdikleri güzel akşam gelir. Artık yapılacak tek şey vardır: Birbirlerini bulmak ve yeniden konuşmak...

11. Magnolia - Manolya (1999)

IMDb: 8,0

Kendi halinde yalnız bir adam olan Jim Kurring görevini son derece ciddiye alan bir polis memurudur. Bir gün bir cesetle karşılaşır ve olayı çözmeye çalışırken bambaşka bir maceraya atılır. Tanınmış yapımcı Earl Partridge kanser hastalığına yakalanmış, son zamanlarında ise yıllar önce terk ettiği oğlunu bulmak için çabalamaktadır. Uyuşturucu bağımlısı Claudia Wilson'ın hayatı tanımadığı bir adamla tanıştığında bambaşka bir yere evrilecektir.

12. Out of Africa - Benim Afrikam (1985)

IMDb: 7,2

20. yüzyılın başlarında Danimarka’da geçen hikaye bekar ve varlıklı bir kadın olan Karen Dinesen’in, arkadaşı Bror’a onunla evlenip evlenemeyeceğini sormasıyla başlar. Bror da bu güçlü kadın gibi aristokrat olsa da ekonomik problemler yaşamaktadır ve bu sıkıntıları aşabilmek için evlenme teklifini kabul eder. Yeni evli çift Afrika’ya taşınma planları kurmaktadır ve zamanı gelip taşındıklarında işler hiç bekledikleri gibi gitmeyecektir.

13. The VVitch (2015)

IMDb: 6,9

17. yüzyılda İngiltere'de yaşayan William ve Katherine çifti, beş çocuğuyla birlikte ıssız bir ormanın içerisinde Hristiyan kurallarına sıkı sıkıya bağlı bir şekilde yaşamaktadır. Aile düzenleri ise beklenmedik garip olayların ortaya çıkmasıyla sarsılmaya başlar. Yeni doğan çocukları Sam, ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur, büyük kızları Thomasin ilahi sesler duyduğuna inanmaktadır, ikizleri ise tuhaf kafiyeler mırıldanmaya başlar. Bu durumlar ailenin başına gelecek büyük felaketlerin başlangıcı olur.

14. Gişe Memuru (2010)

IMDb: 6,4

Kendi halinde bir gişe memuru olan Kenan, babasıyla yaşayan, işiyle evi arasındaki küçük dünyada gidip gelen ve insanlarla iletişim kurmaktansa, kendi hayallerinde yaşamayı tercih eden bir karakterdedir. Çatalca gişeler bölgesinde çalışan ve görevinin başındayken zaman zaman kendi kendine konuşmasıyla bilinen Kenan’ın, diğer insanlarla mesafeli bir ilişkisi vardır. Kenan’ın işiyle evi arasında sıkışıp kalmış monoton hayatı, yeni işletme şefinin Çatalca’yı denetlemeye geldiği gün değişecektir.

15. Bewitched - Tatlı Cadı (2005)

IMDb: 4,8

Isabel kendisini yeniden yaratmaya çalışmaktadır. Saf, iyi huylu bir cadı olarak doğaüstü güçlerini reddederek normal bir yaşam sürmek ister. Aynı zamanda kasabada Jack Wyatt adında uzun boylu, çekici bir aktör, kariyerini yeniden yakalamaya çalışır Jack, ansızın Isabel ile karşılaştığında kader ağlarını örmeye başlamıştır bile. Birlikte bir Tatlı Cadı filminde rol alırlar. Genç adam Isabel’e ve onun Elizabeth Montgomery’i ile benzer olan burnuna vurulur. Isabel de Jack’i birlikte bir hayat kurup arzuladığı normal yaşamı sürdürebileceği kusursuz fani olarak görür.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Sinema Sektörü Pandemiden Kötü Etkilendi Ama Onların Yüzü Güldü: 2020'de Ödülleri Toplayarak Yıla Damgasını Vuran Filmler - onedio.com
Sinema Sektörü Pandemiden Kötü Etkilendi Ama Onların Yüzü Güldü: 2020'de Ödülleri Toplayarak Yıla Damgasını Vuran Filmler - onedio.com
Deli Gibi Özleyenler ve Yeni Başlayanlara Özel: Gençliğin En Güzel Zamanları Olan Üniversiteyle Alakalı İzlemeniz Gereken 15 Film - onedio.com
Deli Gibi Özleyenler ve Yeni Başlayanlara Özel: Gençliğin En Güzel Zamanları Olan Üniversiteyle Alakalı İzlemeniz Gereken 15 Film - onedio.com
Oynayacakları Rolün Hakkını Verebilmek İçin Vücutlarını Mahvetmekten Çekinmeyen 15 Oyuncu - onedio.com
Oynayacakları Rolün Hakkını Verebilmek İçin Vücutlarını Mahvetmekten Çekinmeyen 15 Oyuncu - onedio.com
Peçeteleri Hazırlayın: İzlerken Hüngür Hüngür Ağlatıp Uzun Süre Kendinize Gelemeyeceğiniz 25 Dram Filmi - onedio.com
Peçeteleri Hazırlayın: İzlerken Hüngür Hüngür Ağlatıp Uzun Süre Kendinize Gelemeyeceğiniz 25 Dram Filmi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dnzozgr

Avusturalya ve da vinci nin şifresi gayette güzeldi. Yanlış tespit.

viyol10sel

yarısından çoğunu izlemişim, üç maymun nbc'nin en iyi filmlerinden hiç sıkılmamıştım, da vinci serisi ve mulholland cikmazi da öyle, 9 kere leylayi parca parca bitirdim haluk bilginerin hatrına, bu listede katıldığım film kesinlikle gişe memuru ya filmi anlamadim ya gercekten film vasat ve sıkıcı. bu arada ben semih kaplanoglu filmlerini cok severim onu tavsiye ederim sıkılmak isteyenlere yani konuşma yoksa film sıkıcı deniyorsa bire bir, sonbahar filmi de öyle ama benim icin cok cok iyi filmlerdir severim diyalogsuz da olsa kalite kokan bir mesaji olan, çekimi, görüntü yönetmeni müziği, oyunculuğu iyi olan filmleri

burusk.

Da vinci şifresinin konusunu anlamadığından olabilir mi malcım

denverr

Bak herkes filmlerle ilgili liste yapmak zorunda değil kimse ayıplamaz seni yeminle bak, git tiktok damla pilic şeyma storyleri filan izle

bhdrphlvngl

Sen git recep ivedik izle, sana o yakışır

Görüş Bildir