Aldığınız Her Kararın Kelebek Etkisi Yaratıp Hayatınıza Nasıl Etki Ettiğini Gösteren 16 Akılalmaz Olay

79PAYLAŞIM

Acaba farkında olmadan benim başıma neler geldi? 😱

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/alliehayes/butt...

1. "Kalp ameliyatı olacaktım ve bunun için sigorta yaptırmam gerekiyordu. Sigortacı kadını aradığımda bana biraz beklemem gerektiğini, kendisinin şu anda grip olduğunu ve bittiğinde beni sigortalayacağını söyledi. "

"Ben de durum böyle olunca ameliyatı erteleme kararı aldım. Tüm bunların üstünden zaman geçtikten sonra doktorum iyi ki ameliyatı ertelediğimi çünkü bulguların farklı olduğunu ve eğer ameliyat yapsaydı büyük olasılıkla sorun yaşayacağımı söyledi. Yani eğer o sigortacı kadın grip olmasaydı ben büyük olasılıkla şu anda ölmüştüm. Hiç tanımadığım birinin hasta olması benim hayatımı kurtardı."

2. "Eşim henüz 18 yaşındayken ailesinin anne tarafının Meksikalı değil de İspanyol olduğunu öğrenmiş. Bu durumu merak edince MySpace'deki ülkesini İspanya olarak değiştirmiş."

"Ben de o sıralarda Avusturya'daydım. O zamanlarda da bir arkadaşım İspanyolca öğrenmeye ve konuşmaya çalışıyordu. Ben de onun için bir MySpace hesabı açtım ve şimdiki eşimin profiline denk geldim. Ona arkadaşlık isteği göndermiştim. Uzun süre mesajlaştıktan üç yıl sonra yüz yüze buluştuk. Şu anda 11 yıldır tanışıyoruz ve 7 yıldır da evliyiz. Eğer ülkesini İspanya olarak değiştirmemiş olsaydı, ki bunu sadece bir günlüğüne yapmış, büyük olasılıkla biz şu anda hiç karşılaşmamış olacaktık."

3. "Bundan birkaç yıl önce araba plakamın üstündeki etiketi değiştirmem gerekti. Ben de uzun süre bekleyeceğimi tahmin ettiğimden annemden benimle beraber gelmesini rica ettim."

"İşimiz bitince de beraber yemek yiyecektik. Girişte çalışan adamın annemin uzun süredir kayıp olan biyolojik kardeşi olduğu ortaya çıktı. Benimle gelmeseydi bunu asla bilemezdim. "

4. "Eşime biz balayından henüz yeni döndüğümüz zamanlarda üniversite arkadaşlarından bir mail gelmişti. Mailde eşime, eğlencesine yaptıkları bir kısa filmde başrolü oynamak isteyip istemediği yazılıydı. "

“Kendisi benim de filmlere ilgim olduğunu bildiğinden teklifi kabul ederek onunla gelmemi istedi. O dönemlerde de ben sigortacılık yapıyordum ama işimden de hayatımdan da nefret ediyordum. Hayatım boyunca hep film yapmak istemiş biriydim ama hiç doğru zamanda doğru bağlantılarım olmamıştı. Daha da önemlisi nereden başlayacağımı bilmiyordum. O gün eşimin yer aldığı filmi yöneten kişiyle arkadaş olduk ve tam 11 yıl sonra film yapımcılığı ve prodüksiyonu benim işim oldu. Şu anda kısa filmler ve televizyon-internet için videolar çekiyorum. Eğer o gün eşime böyle bir mail gelmemiş olsaydı ne olurdu bilmiyorum. Resmen hayatım değişti.”

5. “Bundan birkaç yıl önce bir süreliğine Fransa’nın güneyinde Nice’de yaşadım. Bir müzisyen olarak fazladan para kazanmak için sokakta müzik yapıyordum."

"Bir gün deniz kenarında olan Promenade des Anglais’a gidip biraz da orada müzik yapmak istedim. Genelde boş olurdu ama o gün baya kalabalıktı. Nedenini bir türlü anlamadım. Oraya gittim, ekipmanlarımı kurdum ve müzik yapmaya başladım. Güzel de para kazanıyordum. Bir anda gitarımın iki teli kopuverdi. Benim de canım sıkıldı. O gün erkenden eve dönmeye karar verdim. 

Aslında buraya taşındığımdan beri geçirdiğim en verimli günlerden biri oluyordu ama yapacak bir şey de yoktu. Bu olaydan 1 saat sonra ailem ve arkadaşlarım beni aramaya ve bugün Promenade’de olup olmadığımı sormaya başladılar. O gün Fransa Ulusal günüymüş. Bundan dolayı kalabalıkmış. Benim durduğum yerde bir tır kız arkadaşımın amcası da dahil olmak üzere 86 kişinin ölümüne neden olmuş. 2 arkadaşım da dahil olmak üzere 458 yaralı varmış. O günden sonra hemen kendi ülkeme döndüm çünkü tüm bu yaşananları kaldıramadım. 

Tüm bu yaşanılanları açıklamak çok zor ama ben inanılmaz derecede şanslıydım. Eğer o kadar şanslı olmasaydım ne olurdu bilmiyorum. Üzücü olan şey insanların benim kadar şanslı olamamış olması. Tüm bunları düşününce çok kötü hissediyorum.”

6. “Babam henüz 20 yaşındayken bir arkadaşının numarasını bulmak için operatörü aramış. Arkadaşının numarasını öğrendikten sonrada verilen hizmet için bir ödeme yapmış."

"Telefondaki kadın yanlışlıkla ödemeyi geri gönderince babamı aramış ve durumu anlatıp tekrar ödeme yapmasını rica etmiş. Babam tekrar ödeme yapınca kadın tekrar yanlışlıkla geri göndermiş ve aralarındaki yaşanan komik durum esnasında bol bol konuşma fırsatı yakalamışlar. Babam da bu kadının numarasını almış ve onu bir randevuya çıkarmış. Bundan 4 yıl sonra da evlenmişler. Bu kadın benim annem oluyor arkadaşlar. Ağustosta 50 yılı dolduracaklar. Eğer babam arkadaşının numarası için operatörü aramasaydı ya da annem yanlışlıkla parayı iade etmeseydi asla tanışamazlardı."

7. “Benim pizza sevdam ailemi dağıttı diyebilirim. Okuldan eve geldiğim bir gün canım çok pizza çekmişti..."

"Ailem çok zengin değildi o yüzden öyle her kafama estiğinde istediğimi yiyemezdim. Annemin yanına gidip resmen o gün akşam yemeğinde pizza yemek için yalvardım ve sonunda onu ikna edebildim. Akşam ailecek pizzacıya gittik. Sipariş vermek için garsonu çağırdığımda şok oldum. Garson amcamdı. Şimdi bunda ne var diyebilirsiniz ama kendisi normalde burada yaşamıyordu. O gün amcamın bir ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Yani anlayacağınız amcam teyzemi aldatıyormuş. Benim pizza sevdam da hiç beklemediğim bir şeye yol açmış oldu ve şimdi herkes birbirinden nefret ediyor. 20 yıldır konuşmuyoruz.”

8. “Geçtiğimiz gün işten çıktım eve doğru gidiyordum. Trafikte beklerken önümdeki arabanın plakasında KFD yazıyordu ve..."

"...Bende bu plaka KFC markasını çağrıştırdı. Ben de tavuk yemeye karar verdim. Böyle olunca arabayı restorana doğru sürdüm. Bir güzel karnımı doyurduktan sonra tekrar aynı yola çıktım. İnanılmaz büyük bir kaza meydana gelmişti. Eğer ben o arabanın plakasını görüp tavuk yemeye gitmeseydim belki de o kazada ölenlerden biri olacaktım…”

9. “Ben sekizinci sınıfa giderken okuldan eve dönüş yolum çok uzun sürerdi. Ben de bundan dolayı yolda hep bir şeyler okurum."

"Bir gün servisi kaçırmamak için okuldan çıkmadan önce hemen bir kitabı kütüphaneden aldım. Nedenini bilmediğim bir şekilde bu kitap astronomiyle ilgiliydi. Daha önce hiç böyle bir şey okumamıştım. Kitap harikaydı! Henüz 13 yaşındayken okuduğum bu kitap bende çok büyük bir iz bırakmıştı. Neyse, ben şu anda bir astronomum ve geçimimi bundan sağlıyorum. Hayatımı hiç bakmadan aldığım o kitaba borçluyum diyebilirim.”

10. “Okula başladıktan hemen sonra aldığım derslerin şubelerini değiştirmiştim..."

"Ben şubeleri değiştirince okulun mevcut yerinden daha uzak bir kampüsünde derslere gitmeye başladım. Okulun ilk günü, alkollüyken iki kolunu da kırmayı başaran bir kızla tanışmıştım. O gün benim hayatım değişti. Kendisi şu anda benim 14 yıllık eşim olur.”

11. “Ailemin en büyük hayallerinden biri de çocuklarının ünlü olmasıydı. Bundan dolayı da bana özel şan dersleri aldırıp ve müzik okuluna yazdırmışlardı.”

“Tabii bu durum beni inanılmaz derecede sıkıyor ve strese sokuyordu. Okulda başarılı bir öğrenci olmama rağmen hiçbir zaman yeterliymişim gibi hissetmiyordum. 17 yaşıma geldiğimde kız kardeşim benim için bir kedi sahiplendi ama ailem bu kediyi evde istemediler ve eğer bu kediyle yaşamak istiyorsam kendi evime çıkmam gerektiğini söylediler. Ben de o gece bir karar verdim. Üç işte birden çalışmaya başladım. Üniversiteye gidiyordum ve burs kazandım. Farklı bir işte çalıştığım için aslında ne kadar hareketi sevdiğimi anladım ve endüstri mühendisi olmaya karar verdim. Belki ailem için bir utanç kaynağıyım ama kendimi buldum. Şu anda iki kedim ve yıllık 100 bin doların üstünde bir kazancım var. Yani aslında o kedi benim hayatımı kurtardı.”

12. “Bundan tam 4 yıl önce okuldan çok az tanıdığım bir çocuk birlikte lunaparka gitmeyi teklif etmişti. O dönemler çok yalnız bir çocuktum ve…”

“Bana bu teklifi yapan kişi hakkında da okuldaki diğer çocukların ‘tuhaf’ dediklerini duymuştum. İlk başta gitmemeye karar verdim ama o gün o kadar sıkılmıştım ki ‘Neden olmasın ki?’ diye düşündüm. Bahsettiğim o çocuk benim en yakın arkadaşım oldu. Şu anda ondan daha yakın hissettiğim ya da güvendiğim biri daha yok. Ayrıca ilk kız arkadaşımla da onun vasıtasıyla tanıştım. Ona düğünümde sağdıcım olmasını teklif etmeyi düşünüyorum. O gün hayatımda verdiğim en doğru kararmış meğerse…”

13. "Lisedeyken Mark Z. Danielewski'nin Yapraklar Evi adlı kitabını okumuştum ve bir gün kitapta neler olduğunu bir arkadaşıma anlatmaya çalışıyordum."

"Drama öğretmenim anlattıklarıma kulak misafiri oldu ve kitabın Vladimir Nabokov'un Solgun Ateş adlı eserine benzediğini söyledi. Onun bu tavsiyesiyle kitabı okudum ve Rus edebiyatına ilgi duymaya başladım ve öğretmen oldum. Yani bu tavsiyeyle benim hayat planım değişti diyebilirim."

14. “Biz daha ikinci sınıftayken hoşlandığım ve hala platoniği olduğum bir çocuğa doğum gününde yıllarca görüşmememize rağmen mesaj atmış ve doğum gününü kutlamıştım.”

“Zaten pek bir şey beklemiyordum. Bana ‘Pazartesi günü uygun musun?’ diye yanıt verdi ve gelecek ay bizim 6. yıl dönümümüz olacak! Sanırım hayatım boyunca başıma gelen en güzel şeylerden biri olabilir.”

15. “Aile yemeğimize gitmek için teyzem gelip beni evden alacaktı. Son dakikada istediğim zaman kalkabileyim diye tek başıma gitmeye karar verdim.”

“Teyzem yolda giderken büyük bir kaza yapmış. Onda bir şey yok ama arabanın yolcu koltuğunun içinden neredeyse bir ağaç geçmiş.”

16. “Bundan birkaç yıl önce eve giderken patronumla yarın neler yapmamız gerektiğini telefonda konuşuyorduk…”

“Bana ‘O ses de ne?’ diye sorunca anlatmaktansa göstermenin çok daha kolay olacağını düşünerek kapımın önündeki kedilerin videosunu çektim. Patronum bu videoyu mutlaka başkalarına da göstermem gerektiğini söyleyince herkese tek tek videoyu göndermek yerine YouTube’a yükledim. Ertesi gün sabah uyandığımda gözlerime inanamadım. 11 izlenmesi olan videom viral olmuştu! Saatler içerisinde binlerce kişi videoyu izlemişti. Maillerim videonun kullanım haklarını satın almak ve kullanmak isteyenlerle doluydu. Bu video bana bir gelir kapısı olmuş oldu… Yani aslında üşengeçliğim bana para kazandırdı.”

Sizin de böyle bir anınız var mı? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Hep Aynı Şeyleri Görmekten Sıkılanları İlginçliğe Doyuracak Birbirinden Acayip 17 Yeni Görsel - onedio.com
Hep Aynı Şeyleri Görmekten Sıkılanları İlginçliğe Doyuracak Birbirinden Acayip 17 Yeni Görsel - onedio.com

👇

Safsata mı Gerçek mi? Kendisine Bakanları Yatağa Düşürüp Hasta Ettiği Düşünülen Lanetli Tablolar - onedio.com
Safsata mı Gerçek mi? Kendisine Bakanları Yatağa Düşürüp Hasta Ettiği Düşünülen Lanetli Tablolar - onedio.com

👇

İçerisinde Çıplaklık Barındırmamasına Rağmen Anında Libidolarını Tavan Yaptıran Durumlar - onedio.com
İçerisinde Çıplaklık Barındırmamasına Rağmen Anında Libidolarını Tavan Yaptıran Durumlar - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ffyakuza

Bende bir kelebek etkimi anlatayım. Lise 1 de ki okulumdan memnun değildim çeşitli olaylar ve sonucunda okuldan ayrılmamla bitti. Sonra bizim eve yakın olan okula gittim mecburen ve hikaye buradan başlıyor. O okulda okurken başka bir okul tanıtım için benim olduğum okula ve sınıfa geldi. Anlattılar ve bende o okula sene sonunda kaydımı yaptırmış oldum. 10.sınıfı ve sonrasını tanıtım yapan okulda okudum ve iyi ki de okudum. Eğer ben 9.sınıfta okuldan ayrılmasaydım ve tanıtım yapan okula gitmeseydim şuanda bana kafa yapısı olarak ve her şeyimizin hemen hemen aynı olan kişiyle tanışamayacaktım. Benle aynı anda okuldan o da ayrıldı. Benim öğretmenimdi ve sonrasında abi kardeş olduk. Ne benzerliklerimiz var inanamazsınız. Anlatırsam uzun sürer. :) Bir insan bu kadar benzeyemez o kadar diyeyim.

ocreatus

Sokak arasında yürürken durduk yere içime sanki binalara yakın yürürsem başıma bir iş gelecekmiş gibi bir his geldi. Yolun ortasına doğru iki adım attım ve hemen arkama 4. Katın balkonunun sıvasıyla birlikte 10 15 cm kadar betonu da içeren tavanı düştü. Bu anı unutamıyorum. Saniyelik birşeydi. Eğer iki adım sağa atmasaydım ölmüştüm. O hissi anlamlandıramıyorum.

birinci-tekil-birey

Var amk. Bi sürü hikaye var burnumun boktan çıkmadığı sikindirik kelebek etkileri :)

cansuc

şu kedilerin videosu pamuk gibi yaptı beni ya ne kadar tatlılar öyle

gencfbli_07

2 numaraya ithafen ben de üniversite tercihlerimi yaparken babamın çok istemesi üzerine Bankacılık ve Finans bölümü için Isparta yazacaktım fakat son anda servisle gidebileceğim Manisa şehrini gördüm ve yazdım. Fakat eğer yazsaydım da kesin kazanacağım Aydın şehrini yazmayı unuttum. Erkek arkadaşım da Akdeniz'den Ege'ye gelmek istiyormuş. İşte böyle bir tanışma hikâyemiz. ❤️

Görüş Bildir