Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan: 'Bu Seçimin Mağlubu Yoktur'

Erdoğan: 'Bu Seçimin Mağlubu Yoktur'

Ulaş
10.08.2014 - 19:20 Son Güncelleme: 11.08.2014 - 10:17
İçeriğin Devamı Aşağıda

Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Genel Merkezi'nde yaptığı balkon konuşması yaptı.

'BU SEÇİMİ KAZANAN SADECE RECEP TAYYİP ERDOĞAN DEĞİLDİR' 

Erdoğan, 'Sizleri bu tarihi günde demokrasinin ve milli iradenin bu zafer gecesinde en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. Cumhuriyet tarihimizde ilk kez gerçekleşen halk oyuyla cumhurbaşkanlığı seçiminin ülkemize, milletimize, tüm dost ve kardeş ülkelere hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Şahsımı Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı olarak tayin eden aziz milletime buradan şükranlarımı sunuyorum. Sandık başına giden her bir kardeşime teşekkür ediyorum. Bize oy versin ya da vermesin oyunu kullanan bu tarihi günde tarihin yapılmasına ve yazılmasına katkıda bulunan her bir vatandaşıma teşekkür ediyorum. Yurt dışında bütün zorluklara rağmen sandığa gidip bu tarihi seçimde ilk kez oy kullanan kardeşlerime, gümrük kapılarında oy kullanan kardeşlerime huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 81 vilayetimizde bize hayır duaları eden kardeşlerime bugün buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Dost ve kardeş ülkelerden bize hayır dualarını gönderen özellikle de bugün Avustralya'dan Amerika'ya, Güney Amerika'dan Bosna Hersek'e, Japonya'dan Almanya'ya kadar Türkiye için milletin adayı için dua eden tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum. Kardeşlerim bugün bu seçimi kazanan sadece Recep Tayyip Erdoğan değildir. Bugün milli irade bir kez daha kazanmıştır. Bugün demokrasi bir kez daha kazanmıştır. Bugün şahsıma oy verenler kadar şahsıma oy vermeyenler de sevenlerimiz kadar sevmeyenlerimiz de kazanmıştır' dedi. 

'BUGÜN 77 MİLYON, 81 VİLAYET KAZANMIŞTIR'

Erdoğan, 'Bugün 77 milyon, 81 vilayet kazanmıştır. Hiç kuşkusuz bugün yeni Türkiye, büyük Türkiye, öncü Türkiye kazanmıştır. Kardeşlerim sadece Türkiye değil, bugün Bağdat, Kabil, Beyrut, Saraybosna, Üsküp de kazanmıştır. Bugün Şam, Halep, Hama, Humus bugün Ramallah, Gazze, Kudüs de kazanmıştır. Bugün 77 milyon kadar yer yüzünde aziz milletimizin kardeşleri dostları kader arkadaşları gönüldaşları da kazanmıştır. Sevincimize ortak olan herkese bu büyük alandaki coşkuyu şehirlerinde, ülkelerinde gönüllerinde yaşayan herkese özellikle tek tek teşekkür ediyorum. Herkese buradan selamlarımı sevgilerimi yolluyorum. O meydanlardaki mitinglerimizde 'Ramazan' demediniz, 'Sıcak' demediniz, 'Oruç demediniz ve meydanlarda bizimle aynı coşkuyu paylaştınız. Kapı kapı dolaştınız. Milletin adamına oy istediniz. Size ne kadar teşekkür etsem azdır' diye konuştu. 

'ARTIK ÇANKAYA İLE MİLLET ARASINDAKİ TÜM ENGELLER ORTADAN KALKMIŞTIR'

Erdoğan, 'Kardeşlerim, aziz milletim 1 Temmuz'da adaylığımız açıklandığında bunun bir Fatiha olduğunu söylemiştik. Evet bugün Türkiye ve milletimiz adına kutlu bir Fatiha’yı yani kutlu bir açılışı hep birlikte idrak ediyoruz. Bugün bir dönemin kapılarını kapatıyor artık yeni bir döneme doğru ilk adımı atıyoruz. 3 kasım 2002'de milletin partisinin iktidara gelmesiyle TBMM ile millet kucaklaşmıştı. Bugün milletin doğrudan seçtiği cumhurbaşkanı ile artık Çankaya ile millet arasındaki tüm engeller ortadan kalkmıştır. Çankaya halkıyla bütünleşmiştir. Şeyh Edebali’nin 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' öğüdü bugün tam manasıyla tecelli etmiştir. Uzun yıllar boyunca demokrasinin üzerinde bir vesayet aracı olarak muhafaza edilmeye çalışılan Çankaya bugün itibari ile milli iradenin tam egemenliği altına girmiştir. Sahibi millet olan devletin parlayan yıldızı bizzat millet tarafından artık ehline emanet edilmiştir. Bugün tarihi bir gün. Bugün devletin milletle muhabbetle kucaklaştığı gün bugün ceberrut zorba kibirli milletine tepeden bakan devlet anlayışının ortadan kalktığı şevkat ile kucaklayan milleti ile var olan güçlenen devlet anlayışının zafer kazandığı gün' dedi. 

'BUGÜNDEN İTİBAREN DEVLET VE MİLLET AYNI İSTİKAMETE BAKIYOR'

Erdoğan, 'Artık devletin ve milletin iki ayrı istikameti bulunmuyor. Bugünden itibaren devlet ve millet aynı istikamete bakıyor. 12 Eylül 2010 tarihinde yüzde 58 oy oranı ile kabul edilen Anayasa değişikliği, 12 Eylül darbesinin izlerini hatırlayın, silmişti. Bugün ise 27 Mayıs 1960 parantezi artık kapanmıştır. 27 Mayıs'’n bir vesayet aracı olarak Türkiye'ye dayattığı cumhurbaşkanlığı anlayışı artık tedavülden kalkmıştır. Biz 13 yıl önce 14 ağustos 2001'de Ak Parti'yi kurarken ne demiştik. Menderes gibi 'Yeter' demiştik. 'Yeter söz milletindir' demiştik. Ama bir şey daha ilave etmiştik. 'Yeter söz de milletin karar da milletin' demiştik. İşte şimdi sözde karar da milletin uhdesine geçti. Aracılar vasıtası ile cumhurbaşkanı seçmediniz. Bizzat kendiniz seçtiniz' diye konuştu. 

'12 YIL BOYUNCA HEP SÖYLEDİĞİMİN ARKASINDA DURDUM' 

Erdoğan, 'Millet sadece TBMM'yi sadece hükümeti tayin eden değil Cumhurbaşkanı'nı da tayin eden bir gücü eline geçirmiş, Türkiye'nin istikametini artık kendisi bizzat belirlemeye başlamıştır. Biliniz ki bugün dünden çok daha iyidir. Emin olunuz yarınlar bugünden çok daha iyi olacaktır. Zira bugün Türkiye'nin gücüne güç katılmıştır. Bugün 2023 hedefleri 2053 ve 2071 hedefleri artık çok daha yakınımıza gelmiştir. 9 seçime girdik. 9 seçimin her birinden zaferle çıktık ve dikkat ediyor musunuz? Oylarımız hep yükselerek sandıktan çıktık. Hemen hemen her seçimde bir balkon konuşması yaptım. Aziz milletime seslendim. Aziz milletimiz her bir seslenişimde akıldan ziyade kalbin ve vicdanın kelimeleri ile seslendim. Meydanlarda mikrofonların önünde balkonda ne söylediysem 12 yıl boyunca hep söylediğimin arkasında durdum' dedi. 

'Gönül diliyle konuşalım. Farklı bir Türkiye’yi gelin hep birlikte kuralım. Ortaya çıkan sonuçlar da çok net gösteriyor ki, uzlaşma çatıda değil, uzlaşma parti üst yönetimlerinde değil tabanda olmuştur.'

ANKARA (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/erdogan-balkond...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gamzee

Hadi toplanıp Uruguay a yerleşelim

Walter White

Ne oldu organizasyon gitmiyo muyuz?

Walter White

Cumhurbaşkanı nasıl oluyor da bir parti binasının balkonundan halka sesleniyor. O zaman Tarafsız Cumhurbaşkanımız hayırlı olsun!

Pasif Kullanıcı

Hırsımdan, üzüntümden ağlayacak gibi olurken Bilal Erdoğan'ı gördüm. Yahu nasıl millet kazandı diyebilir? Bu kadar ayrımcı bir adamın Cumhurbaşkanlığı ne hal... Devamını Gör