90'lı Yıllarda Popüler Olmuş Şimdilerde ise Esamesi Okunmayan 13 Türk Şarkıcı

21PAYLAŞIM

90'lı yıllarda kimi tek bir parçayla popülerliği yakaladı kimisi birden fazla albüm çıkardı. Fakat 2000'li yıllara gelindiğinde çoğu müzik sektöründe tutunmak için çabaladı, bazıları ise kariyerine başka bir meslekte devam etti. Bizler de 90'lı yıllarda popüler olan ve parçaları hâlâ dinlenen fakat şimdilerde isimlerini duymadığımız şarkıcıları derledik.

1. Sibel Bilgiç

1997 yılında çıkardığı "Alışamadım" şarkısıyla bizi alıp uzaklara götüren Sibel Bilgiç daha sonra 2012 yılında "Aşk Çarpsın Beni" isimli bir albüm çıkardı fakat Alışamadım şarkıcı gibi bir etki yaratamadı. Kendisi şu an güzellik merkezi sahibi. 

Dinlemek isteyenler için;

Alışamadım

2. Rengin

1996 yılında çıkardığı albümünden "Aldatıldık" şarkısıyla popüler olan eğlenceli klibiyle de adından söz ettiren Rengin daha sonra yavaş yavaş kayboldu. 1999 yılında Tolga Öngören ile evlendi ve bir kız çocuğu dünyaya getirdi. 

Dinlemek isteyenler için;

Aldatıldık

3. Hazal

1995 yılında "Sevdalım" şarkısıyla büyük bir çıkış yakalayan şarkıcı müzik sektörünün geçirmiş olduğu değişim nedeniyle sektörden yavaş yavaş silindi. 2000'li yıllarda da bir albüm çıkaran Hazal, işlerin daha da çıkmaza girdiğini söylüyor. 

Dinlemek isteyenler için;

Sevdalım

4. Özlem Yüksek

1996 yılında "İlk Göz Ağrım" albümünde yer alan "Ballı Kaymak" isimli parçasıyla adını duyurdu. Tek bir albümü olan Yüksek, bazı mekanlarda sahne alıyor. Ayrıca kendisi Barış Manço'nun vokalistliğini de yapmış. 

Dinlemek isteyenler için;

Ballı Kaymak

5. Bora Gencer

1995 yılında "Öptüm Seni Şeker" parçasıyla adından söz ettiren Gencer, daha sonra çok fazla şarkı yapmasına rağmen şimdilerde ismini duyamıyoruz. Gencer'in aynı zamanda oyunculuk geçmişi de var. Toplam 5 albümü olan Gencer 2012 yılında en son  "Sabır" albümünü çıkardı. 

Dinlemek isteyenler için;

Öptüm Seni Şeker

6. Asya

Gerçek ismi Tülay Keçialan olan şarkıcı bir şarkı yarışmasında 12. olmasına rağmen Nilüfer ile tanıştı ve 4 yıl boyunca vokalistliğini yaptı. Toplam 6 albümü olan Asya 1996 yılında "Beni Aldattın" parçasıyla popülerliği yakaladı fakat daha sonra yavaş yavaş eski popülerliği kalmadı. 

Dinlemek isteyenler için;

Beni Aldattın

7. Jale

1993 yılında "Son Geceler" albümüyle çıkış yakalayan şarkıcı bir süre daha albüm çıkarmaya devam etse de ilk etkisini bırakamadı. 

Dinlemek isteyenler için;

Gel Güzelim

8. Tayfun

"Tayfun 93" albümünde yer alan "Hadi Yine İyisin" isimli parçayla döneminde adından sık sık söz ettiren Tayfun birçok şarkı yapmasına rağmen pek bir etki bırakamadı. Kendisi aynı zamanda "Kar Beyazdır Ölüm" parçası gibi birçok bilinen parçanın söz yazarıdır. 

Dinlemek isteyenler için;

Hadi Yine İyisin

9. Zeynep

1995 yılında "İnadı Bırak" parçasıyla efsaneleşen Zeynep, 2013 yılında en son albümünü çıkardı fakat istediği gibi sonuçlanmadı. Lisanslı buz pateni yaptı ve girdiği yarışmalarda 1. ve 3. oldu. 

Dinlemek isteyenler için;

İnadı Bırak

10. Şahsenem

1996 senesinde "Gözyaşlarım Anlatır" parçasıyla ünlenen güzel şarkıcı, aynı zamanda modeldir. Bu zaman kadar 4 albüm çıkaran Şahsenem'in en sevilen  şarkısı elbette ki "Yüreğim Meskendir Aşka" parçasıydı.

Dinlemek isteyenler için;

Yüreğim Meskendir Aşka

11. Ali Güven

Şu ana kadar toplam 6 albüm çıkaran Güven, iyi derecede tanbur, ney ve ud çalıyor. 1997 yılında "Yolcu" parçasıyla popülerleşen Güven, şimdilerde bazı mekanlarda sahne alıyor. 

Dinlemek isteyenler için;

Yolcu

12. Barbaros Hayrettin

"Ben Sizin Babanızım" parçasıyla adından sık sık söz ettirdi. Değişik bir tarzı olan abimiz bir ara ortalara çıktı fakat yine kayboldu. "Oğlum Sana Kimi Alayım" şarkısını bilmeyen de yoktur. 

Dinlemek isteyenler için;

Oğlum Sana Kimi Alayım

13. Aykut - Hakan - Ayşe

1995 yılında çıkardıkları "Uymadı Güzelim" isimli albümlerinden "Çilli Bom" parçasıyla popüler olan grup, ardından 2016 yılında "Günahı Boynuma" albümünü çıkardılar. İçlerinden tek bir Hakan Altun popülerliğini koruyor. Grup üyesi Aykut müziğe devam etti fakat ismini pek duyamadık. 

Dinlemek isteyenler için;

Çilli Bom

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
guldenmutlu77

bonus : Seden Gürel (Koçer)

fatih-avci1

Rengin, Hazal ve Jale her zaman harikadır. birçok insan yeni şarkılardan tiksinip onların yıllar önceki şarkılarını dinliyor.

wednesday-addams

döneminin skandal şarkısı ananı niyolay'ı söyleyen ve volkan'ı da unutmamak lazım. 😏

oyun-char

Ballı Kaymak şarkısının giriş müziği telefon zil sesim :)

birinci-tekil-birey

90'ların başı benim 20'li yaşlarıma denk gelir. Haliyle içerikteki bir çok ismi ve şarkıyı da biliyorum. Güzeldi be... Baksan halen gideri var şarkıların :)

Görüş Bildir