8 Soruda Hangi Kişilik Bozukluğuna Daha Yatkın Olduğunu Söylüyoruz!

Psikoloji Testleri-

Bakalım, sizin içinde bulunduğunuz psikolojik durum ve tepkileriniz hangi kişilik bozukluğuna daha yatkın?

Not: Bu testin bilimsel bir gerçekliği yoktur, sadece eğlence amaçlı yapılmıştır.

1. Haydi başlayalım! Bu cümleyi tamamla bakalım!

... onları yok sayarım.
...kendimle yüzleşmeyi tercih ederim.
... doğa ve hayvanlara kendimi bırakırım.
... insanlara kendimi anlatırım.
... doğru insanlarla iletişim kurarım.
... kendilerini daha rahat anlatmaları için onlara ortam sunarım.

2. Bu fotoğrafa baktığında kafanda ne gibi bir hikaye canlandı?

Bence zamanında oldukça popüler olan bir okulmuş ama neden bu hale geldiğine dair bir fikrim yok.
Terk edilmiş bir bina ama içinde evsizler, alkolikler filan kalıyor.
Eskiden fabrikaymış ancak sonrasında sahipleri iflas etmiş ve zamanla bu hale gelmiş.
Hastahane olarak kullanılıyormuş ancak sonrasında bir savaş çıkmış ve tüm şehir bu hale gelmiş.
Sadece terk edilmiş bir yer bence başka bir fikrim yok.
En az yüzyıllık bence bu bina ve önceden yetimhane gibi bir yermiş.

3. Hangi fotoğraf seni çocukluğunu götürdü?

4. Genellikle uyku pozisyonunuz nasıldır?

5. Bu sana nasıl bir şeymiş gibi göründü?

İnsan akciğeri
Erkek karnı
4 ayaklı bir hayvan
Bir kadının iç organları
Bu karttan rahatsız oldum
Hiçbir şey göremedim

6. Şimdi de bu görselde yazanları dikkatlice oku. Hangi renk ile yazılmış düşüncelere daha fazla sahipsin?

7. Az kaldı! Genellikle insanlarla en çok hangi konularda konuşursun?

Cinsellikten
Havadan sudan
Gündemden
Spordan
İlişkilerden
Siyasetten

8. Geldik son soruya! ''Patronluk taslamayı severim!'' cümlesi senin için ne kadar doğru acaba? (1: hiç doğru değil, 6: kesinlikle çok doğru olacak şekilde 1'den 6'ya puanla)

Paranoid Kişilik Bozukluğu!

Verdiğin cevaplara göre senin yatkın olduğun kişisel bozukluk: Paranoid Kişilik Bozukluğu. Senin en büyük problemin güven! Kimseye tam anlamıyla güvenemiyor kuşku duyuyorsun. Sanki tüm dünya sana kötülük yapmak için bekliyor, bu yüzden kolay kolay kimse ile arkadaşlık kuramıyor hele de sırlarını kimse ile paylaşmıyorsun. Doğal olarak herhangi bir konuda sana yalan söylendiğini anladığında çileden çıkıyorsun. Sanki sürekli kafanın içinde birisi seninle konuşuyor ve bazen bazen bu öyle dayanılmaz bir hal alıyor ki her ne kadar yalnızlığı tercih etsen de çıkıp kalabalıklara karışarak onu susturmaya çalışıyorsun.

Şizoid Kişilik Bozukluğu!

Verdiğin cevaplara göre senin yatkın olduğun kişisel bozukluk: Şizoid Kişilik BozukluğuSen farkında olmasan bile tuhaf paranoyalara sahipsin! Çoğu zaman kendi kafanda, acayip düşüncelerle kurguladığın bir hayal dünyasında yaşıyorsun ve buranın dışına asla çıkmak istemiyor, insanlardan kaçıyorsun. Yakın arkadaşın yok denecek kadar az diyebiliriz çünkü sen ailende dahil kimse ile fazla yakınlık kurmaktan hoşlanmıyorsun. Bu sebeple çevren tarafından genellikle soğuk ve duygusuz olarak tanımlanıyorsun ancak bunu da pek umursadığın söylenemez. Cinsellik ise senin ilişkilerinde çok çok geri planda çünkü daha farklı şeyleri önemsiyorsun. En büyük problemin ise çoğu zaman hiçbir şeyden zevk alamamak.

Narsisistik Kişilik Bozukluğu!

Verdiğin cevaplara göre senin yatkın olduğun kişisel bozukluk: Narsisistik Kişilik BozukluğuSenin bu hayatta en çok önem verdiğin şey beğenilmek! Kendini fazlasıyla seviyor ve değerli olduğunu düşünüyorsun. Bu sebeple genellikle çevrene karşı kendini daha üstün görüyor ve zaman zaman insanların seni kıskandığını düşünüyorsun. Hayatta her şey senin istediğin gibi olmasını, daima başarılı ve güçlü olmayı istiyorsun. Elbette her insan değerlidir ancak çevrendekilere karşı biraz daha empati kurman, onları da anlamaya çalışmanda fayda var!

Borderline Kişilik Bozukluğu!

Verdiğin cevaplara göre senin yatkın olduğun kişisel bozukluk: Borderline Kişilik BozukluğuSen duyguların sürekli farklı uçlarda gidip geliyor! Kendini çok başarılı, iyi, güçlü hissederken bir anda kendini aşırı önemsiz ve değersiz hissedebiliyorsun. Genellikle ani gelişen dürtülerin ile sonucunu düşünmeden hareket ediyorsun. Çevrendeki kişiler bazen fazlasıyla gözünde büyüyüp, yücelirken aniden değersizleşip, gözünden düşebiliyor. Yalnızlığa ise hiç tahammül edemiyor, çevren tarafından daima kabul görmeyi arzuluyorsun. İçinde sanki hiç dolmayan bir boşluk var bu sebeple bazı zamanlarda oldukça depresif olabiliyor, hatta intiharı bile düşünüyorsun. Kendi değerinin farkına varmalı ve kendine bu kadar yüklenmemelisin!

Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu!

Verdiğin cevaplara göre senin yatkın olduğun kişisel bozukluk: Obsesif Kompulsif Kişilik BozukluğuSen daima mükemmeli arıyorsun! Kendine ait kuralların ve çok fazla takıntın var, aynı zamanda günlük hayatta yaşadığın her şeyden fazlasıyla etkileniyorsun. Düzensizliğe asla tahammül edemiyor, hem kendine hem de çevrene karşı fazla kontrolcü yaklaşıyorsun. İşler istediğin gibi gitmediğinde ya da olmasını istediğin bir şey olmadığında gerçeklik ile bağını kaybedip, tam anlamıyla arızaya bağlıyorsun. İşte böyle zamanlarda içinden adeta bir canavar çıkıp, kontrolünü ele geçiriyor.

Histriyonik Kişilik Bozukluğu!

Verdiğin cevaplara göre senin yatkın olduğun kişisel bozukluk: Histriyonik Kişilik BozukluğuSenin hayatında en önemli şey dikkat çekebilmek! Bu sebeple dış görünüşüne ve insanlarla olan ilişkilerine fazlasıyla önem gösteriyor, herhangi birinden veya olaydan da kolayca etkilenebiliyorsun. Bilinçaltında, beğenilmekten ilgi odağı olmaktan korkunç derecede bir haz duyduğun için ilgisiz kaldığın zaman aşırı derecede mutsuz oluyorsun. Böyle zamanlarda kontrolünü kaybedip, dikkat çekebilmek adına yapamayacağın şey yok. Bu sebeple çoğu zaman çevrendekiler seni durdurmaya, en azından yavaşlatmaya çalışıyor, fakat sen onlara hiç kulak asmıyor, kendi bildiğini okuyorsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
azra-naz-t.

: Borderline Kişilik Bozukluğu. Sen duyguların sürekli farklı uçlarda gidip geliyor! Kendini çok başarılı, iyi, güçlü hissederken bir anda kendini aşırı önemsiz ve değersiz hissedebiliyorsun. Genellikle ani gelişen dürtülerin ile sonucunu düşünmeden hareket ediyorsun. Çevrendeki kişiler bazen fazlasıyla gözünde büyüyüp, yücelirken aniden değersizleşip, gözünden düşebiliyor. Yalnızlığa ise hiç tahammül edemiyor, çevren tarafından daima kabul görmeyi arzuluyorsun. İçinde sanki hiç dolmayan bir boşluk var bu sebeple bazı zamanlarda oldukça depresif olabiliyor, hatta intiharı bile düşünüyorsun. Kendi değerinin farkına varmalı ve kendine bu kadar yüklenmemelisin!

heidininkankisi

Verdiğin cevaplara göre senin yatkın olduğun kişisel bozukluk: Şizoid Kişilik Bozukluğu. Sen farkında olmasan bile tuhaf paranoyalara sahipsin! Çoğu zaman kendi kafanda, acayip düşüncelerle kurguladığın bir hayal dünyasında yaşıyorsun ve buranın dışına asla çıkmak istemiyor, insanlardan kaçıyorsun. Yakın arkadaşın yok denecek kadar az diyebiliriz çünkü sen ailende dahil kimse ile fazla yakınlık kurmaktan hoşlanmıyorsun. Bu sebeple çevren tarafından genellikle soğuk ve duygusuz olarak tanımlanıyorsun ancak bunu da pek umursadığın söylenemez. Cinsellik ise senin ilişkilerinde çok çok geri planda çünkü daha farklı şeyleri önemsiyorsun. En büyük problemin ise çoğu zaman hiçbir şeyden zevk alamamak. Oha bu ben

nadide-ceren-kahraman

Vallah doğru bildi azım bir karış açık kaldı! Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu

yadzerkhe

Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu! Aklıma ''Obsesif Komposto hastasıyım.'' diyen reis geldi :)

husniyee

histriyonik, dış görünüşe vs önem vermek dikkat çekmekmiş

Görüş Bildir