2014'ten Akıllarda Kalan Gülümseten, Mutlu Eden 15 Olay

 > 
8.6bPAYLAŞIM

2014 dendiğinde birçok kişinin aklına yaşanan acı olaylar, gergin siyasi atmosfer geliyor olabilir. Ancak 2014'te bizi gülümseten, gururlandıran ve mutlu eden birçok olay da yaşadık. Şimdi arkanıza yaslanın ve yakın süre önce veda ettiğimiz 2014'ün, hatırlandığında mutlu edecek anlarıyla 2015 için umutlanın!

1. Saçlarını Kanserli Çocuklar İçin Bağışlayan 3 Yaşındaki Emily!

Kanser hastalığına yakalanan çocukları sevindirmek için saçlarını bağışlamaya karar veren Emily, 2014'te insanın içini en çok ısıtan olaylardan birine imza attı.

Emily'nin hikayesi ile ilgili haberimiz

2. Gümrük Bakanlığı'ndan bir fenomen 'Memur Teoman'

Türkiye'nin internete sızdırılan ses kayıtlarıyla çalkalandığı dönemde, bir isim vardı ki akıllara kazındı. Gümrük Bakanlığı'nda memur olarak çalışan Teoman Coşkun, reddettiği rüşvet teklifinin tutanaklara yansımasıyla fenomen oldu.

Hakkında sürüldü iddiaları o dönemde sıkça ortaya atılan Teoman Coşkun, konuyla ilgili yorum yapmadı. 'Görevimi yaptım' dedi yalnızca. Kendisiyle yapılan röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

Bu arada Memur Teoman'ın sınavı geçip müdür olduğunu da ekleyelim!

3. Çobandı, Viyana Operası'nın başkoreografı oldu

Elektriği ve suyu olmayan bir köyde dünyaya gelen Bingöllü İsmet Özdek, ailesini geçindirmek için çobanlık yapıyordu. 1989 yılında Avusturya'da işçi olarak çalışan babasının yanına gitti. Arkadaşlarının tavsiyesi üzerine dans okuluna kaydolan Özdek, kendisini dans alanında ilerleterek bir dans okulu açmış.

5 yıl sonra, Avusturya'nın en başarılı beş dans okullarından biri haline gelen bu girişim sonucunda, İsmet Özdek Viyana Opera Balosu'nun koreografisini üstlendi.

Avusturya gazeteleri olay için, 

"Türkler Viyana'yı fethedemedi ama operayı ele geçirdiler' manşeti attı. Detaylar için haberimiz

4. Kış Uykusu'nun Altın Palmiye başarısı

Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı Kış Uykusu, Yılmaz Güney'in yönetmeni olduğu Yol filminin ardından, Altın Palmiye kazanan ikinci Türk filmi oldu.

Cannes'ta Nuri Bilge Ceylan'ın isminin okunduğu an.

5. Kanada'da bir camiye yapılan saldırının ardından kenetlenen insanlar

Cami duvarına ırkçı ifadeler yazılmasının ardından, onlarca Kanadalı bir araya gelerek önce duvarları temizliyor, ardından barışçıl mesajlarla Müslüman halka desteklerini ortaya koyuyor.

Avustralya'da yapılan bir sosyal deney de, benzeri şekilde islamofobi ve günlük yaşam arasındaki bağ konusunda fikir verici. Video

6. Trene sıkışan bir adamı yüzlerce kişi kurtarıyor!

7. Venedik'ten Sivas'a büyük ödül

Yozgat Yerköy'de bir dövüş köpeği ile bir çocuk arasında geçen hikayeyi anlatan 'Sivas' filmi, Venedik Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

8. Norveçlilerin soğukta yalnız başına oturan çocuğa tepkileri | Sosyal deney

9. ODTÜ, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında

İngiliz Times Higher Education (THE) ile Thomson Reuters, dünyanın en iyi 400 üniversitesi sıralamasını açıkladı.
Araştırma, bilgi paylaşımı ve öğretim ortamı ve uluslar arası görünüm esas alınarak hazırlanan listede, ODTÜ 85. sırada yer alıyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 85'inci, Boğaziçi Üniversitesi 139'uncu, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 165'inci, Sabancı Üniversitesi 182'inci, Bilkent Üniversitesi 201'inci, Koç Üniversitesi ise 301'inci sırada yer aldı ve böylelikle 6 üniversitemiz en iyi üniversiteler listesinde yer almış odu. 

Detaylar için haberimiz

10. 'Koynunda kedi taşıyan adam'

11. Uzun süre unutulmayacak bu evlilik teklifi...

12. Dilek öğretmen dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasında!

Samsun'da öğretmenlik yapan Dilek Livaneli, En İyi 50 Küresel Öğretmen ödülüne aday gösterildi. Dilek öğretmen, Samsun'un Çarşamba ilçesine bağlı Kumköy İlköğretim Okulu'nda öğretmenlik yapıyor. 

Livaneli, öğrencilerini tiyatro, sinema, opera ve müzelerle tanıştırdı; ayrıca öğrencilerin yabancı dil öğrenmesine de katkıda bulundu.

Detaylar için haberimiz

13. Babasına izin almak için Google'a mektup yazan kız çocuğu

Babasının yaklaşan doğum günü için sürpriz yapmayı düşünen Katie, o gün babasının izinli olmadığını bildiği için Google'a bir mektup yazdı!

Mektubuna "Sevgili Google çalışanı" ile başlayan mektup şu şekilde sürüyor: "Babam işe geldiği gün onun bir gün izin yapmasını sağlayabilir misiniz? Örneğin Çarşamba günü. Çünkü babam sadece cumartesileri izin yapıyor."

Dipnot düşmeyi de ihmal etmeyen küçük kız, izin istediği gün için de "O gün babamın doğum günü" demeyi ihmal etmedi.

Google'dan yanıt ise gecikmedi.

Babasının Google için önemli biri olduğunu dile getiren müdür Daniel Shiplacoff, küçük kıza müjdeyi verdi ve temmuz ayının ilk haftası için babasına izin verdiğini yazdı.

Detaylar için haberimiz

14. 'Çayı kurtaran adam'

24 Mayıs Cumartesi merkez üstü Gökçeada olan ve İstanbul’da hissedilen 6.5 şiddetindeki deprem sırasında iş yerinde misafiriyle otururken elindeki çay bardağıyla kaçarak sosyal medyada fenomen haline gelen "çayı kurtaran adam" o anda çayın daha tatlı geldiğini söyleyerek gönülleri fethetti.

15. Bir kız çocuğunun yağmurla tanışma anındaki heyecan!

Umarız yeni yıl, herkes için böylesine tatlı heyecanlarla dolu güzel bir sene olur!

Not: Bu listeleye eklenmesini istediğiniz haberleri yorumlar kısmına ekleyebilir, listenin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

google gibi bir yerde çalışmak harika olmalı biz de olsa umursamazlar bile

rumelian.16

Merhaba.. 2014 yılına mı ait emin değilim ama sahiplerini yıllar sonra gören şu - - hayvanların halleri de insanın içini ısıtıyor.

goksan

Gülmek ve ağlamak :) Teşşekürler Nihat Bİlge

cevapsizcagrii

8 de kadının tşörtle kalmasına rağmen montunu çocuğa vermesi.. İnsan olmak gerçekten bunu gerektirir, helal olsun

buse.karluk.12

şu ikisini de çok severim

Görüş Bildir