Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

13 Muhteşem Fotoğrafla Avrupa'nın En Görkemli Yardım Organizasyonu Vienna Life Ball

 > -

Dünyanın en büyük yardım organizasyonlarından Vienna Life Ball bu sene de oldukça görkemli. "AIDS'le Savaşmak, Hayatı Kutlamak" sloganıyla yola çıkan, AIDS ve HIV hakkında farkındalık yaratmak, kurbanlara bağış toplamak, hastalığın sadece eşcinsellikle ve ahlaksızlıkla ilişkilendirilen kötü ününü silmek adına düzenlenen balo 23. yaşını kutluyor. Life Ball nedir sorusunu, 23. yılından 13 fotoğraf ile cevaplıyoruz.

Kaynak: http://widerimage.reuters.com/photograph...

1. Avrupa'nın en görkemli organizasyonu

Life Ball, Avusturya’nın başkenti Viyana’da, HIV pozitif ve AIDS hastalarını desteklemek, bağış toplamak ve farkındalık yaratmak üzere düzenlenen Avrupa’nın en büyük yardım organizasyonu.

2. Bilinçlenelim, bilinçlenirken eğlenelim

Organizasyon 1992 yılında Gery Keszler ve Torgom Petrosian’ın kurduğu AIDS LIFE adlı vakıf tarafından düzenleniyor. AIDS LIFE’ın amacı HIV pozitif ve AIDS hastası insanlara yardım etmek ve halkı konuyla ilgili bilinçlendirmek.

3. Bir Carmen Electra gördüm galiba

Life Ball, sadece Avrupa’nın değil tüm dünyanın en büyük organizasyonlarından biri. Her sene baloya dünyanın dört bir yanından ünlü isimler katılıyor.

4. Cannes'dan gelmiş

Bu seneki Life Ball’da Charlize Theron'u sunuculuk yaparken görüyoruz.

5. Şehir ışıl ışıl

Balo, her sene Viyana’da Rathausplatz’da (Belediye Meydanı’nda) düzenleniyor. Meydanın çok büyük olmaması dolayısıyla yaklaşık her sene 3.780 adet bilet satılıyor.

6. Şıklık yarışı

Balonun en büyük özelliği ise, kostümlü olması. En şaaşalı, en afili kostümleri giyenlere özel “Style Tickets” denilen biletlerden veriliyor. Styles Tickets, diğer biletlerin yarı fiyatına.

7. Konseptten ayrılanı kurt kapar

Giyilecek kostümler her sene belirlenen konsepte göre seçiliyor.

8. Vals olmadan olmuyor

Müziklere gelince, operadan popa her türlü müzik türüne yer veriliyor. Gerek Avusturyalı gerek uluslarası üne sahip şarkıcılar sahne alıyor.

9. Rise Like a Phoenix

Bu sene, Avusturya’nın 2014 Eurovision temsilcisi ve birincisi Conchita Wurst sahnedeydi.

10. Selebritisiz olmaz tabii

İlk olarak 29 Mayıs 1993 yılında düzenlenen Life Ball’a Elton John, Catherine Deneuve, Liza Minnelli, Sharon Stone, Dita von Teese, Anastacia, Heidi Klum, Naomi Campbell ve Jenna Jameson gibi ünlüler katıldı.

11. Podyum boş kalmasın

Life Ball’un bir özelliği de her sene bir defileye ev sahipliği yapıyor olması. Bu sene podyum Jean Paul Gaultier’e aitti.

12. Altın sarısı gökkuşağı

Life Ball temelinde bir LGBTİ partisi. Dünyanın dört bir yanından gelen gay, lezbiyen, transseksüeller ile parti oldukça renkli geçiyor. Keszler, balonun Viyana balo geleneği ile kostümlü kuir partilerinin hoş bir sentezi olduğunu söylüyor.

13. Yanlış bilinenleri düzeltelim

AIDS’in yalnızca “gay” hastalığı olarak algılanmasındaki yanlışlığın altını çizmeyi amaçlayan vakıf, Life Ball’un heteroseksüeller ile daha da renkli hale geldiğini söylüyor. Ayrıca ne kadar çok katılım o kadar çok bağış demek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
floren

2. çok ironik olmuş. 0.o

jvc1903

sanki film seti, çok fantastik.. hem yardım, hem eğlence; ''keşke, orda olsaydım'' dediğim nadir anlardan.

Gizli Kullanıcı

Taksim e git orda da var bole seyler uzme kendini fazla

jvc1903

çok incesin, düşünmüşsün o kafanı yormuşsun, ama konu viyana ;)

Gizli Kullanıcı

Yapacak bisey yok kafa yormadan olmuyor. Bak sende kafani yormussun konun viyana oldugunu baya istirak etmissin. Ben baska bisey donuyor sanmistim. Bi daha olmaz.. ;))

Gizli Kullanıcı

sirk gibi müzikal gibi aşırı renkli şeyleri hiç sevmem

e_nsal

5. resim pazar günü yapılan 2015 eurovision şarkı yarışmasının açılış resepsiyonu

Görüş Bildir