Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

10 Maddede Çağımızın Savaşı: TV8’deki Bu Tarz Benim – Show TV’deki Bu Tarz Benim

 > -
Abone ol

1. Öykü Serter vs Ebru Akel

Öykü Serter, bir dönem okulun en yakışıklısıyla çıkan, voleybol takımındaki sevilmeyen zayıf kız görünümündeyken Ebru Akel, annenin altın gününe gelen, dakikada 32 farklı dedikoduya eşlik edebilme kapasitesine sahip, topuklu ve önü ponponlu ev terliği kullanan fettan teyzeleri andırır. Her ikisi de bugüne kadarki kariyerleriyle “Ya geçen bizim mahallede çok acayip kavga çıktı keşke birisi gelip sunsaydı” ihtiyacına cevap verebilecek seviyeye gelmiş durumdadır.

2. Nurella vs Cemil İpekçi

Program jürisine deneyimli modacı kontenjanından dahil olan ikili arasında Nur Yerlitaş, Metallica’ya yaptığı back vokallerle ve caps’leriyle Türkiye gündeminin tepesine oturmayı başarmıştır. Yerlitaş, “Nurella” lakabıyla akıllara çikolata getirirken, Cemil İpekçi’ye bakınca insan gıda dünyasına dair yalnızca “Çorba içerken çok ıslanır o bıyıklar ya” düşüncesine kapılabilir.

3. Ivana Sert vs “Aaa Serdar Ortaç’ın karısı mıymış o?”

Öncelikle söyleyelim, evet karısıymış, biz de öğrenince pek şaşırdık. Her neyse, bu ikili Türk televizyon yöneticilerinin her nedense moda programlarında mutlaka kırık Türkçe konuşan birine dair tatmin edilemez bir istek duymaları sebebiyle jüriye dahil olmuş durumdadır. Chloe, 92 doğumludur. Ivana’nın göğüs ölçüsü 92’dir. Sayıda var bir keramet demek ki…

4. Acun Ilıcalı vs Show TV’nin Tamamı

Bilindiği üzere Bu Tarz Benim’lerden bir tanesi Acun’un kanalındayken, diğer Show TV’dedir. Show TV’den çok umudum yok ancak en azından bir gün Acun’un “Bu Tarz Benim’deki kızları Dominik’e götürelim. Survivor’da o ucu yastıklı uzun sopalarla doyasıya pataklasınlar birbirlerini. Bir yandan da beatbox yapsınlar” demesi olasılığı bile güzel. Hem kızlar rahatlar hem biz.

5. Kemal Doğulu vs Dövmeli Oğlan

Başımıza bin farklı Hande Yener’i kimin musallat ettiğini sonunda bu programlar sayesinde öğrendik. Yener’in imaj danışmanlığını Kemal Doğulu yapmış, yapıyormuş. Yıllardır kadıncağıza suç bulmuştuk haksız yere, dualar etmiştik “Allahım inşallah bir gün aklımı yitirip Hande Yener gibi giyinmem” diye… Dövmeli Oğlan’la ise yeni tanışıyoruz. Tam bir kapalı kutu. Gaziantepspor’a devre arasında bir umut transfer edilip sezon sonunda Adana Demirspor’a kiralanan Sırp sol bek havası var.

6. Sibel Arna vs Dekor

TV8’deki Bu Tarz Benim 3 jüri üyesiyle, Show TV’deki ise 4 jüri üyesiyle izleyicinin karşısına çıkıyor. Show TV’de dördüncüyü oluşturan Sibel Arna’nın, TV8’de tam denk geldiği yerde dekor var. Bildiğiniz dekor. Çok zorlu bir kapışma, hangisinin modadan daha iyi anladığı konusunda dekor biraz daha ağır basıyor gibi…

7. Kuşlar vs Bıyık Pano

Jüri üyelerinin yarışmacıları oyladıkları bölümde kullandıkları objeler arasında da kıyasıya bir rekabet var. Şu ana dek en meşhur olmuş obje, Nurella’nın kuşları. Bunu rakip kanalda Cemil İpekçi’nin bıyık şeklindeki puanlama tahtası izliyor. Kuşlar, Nurella’nın tabiriyle kimi zaman ölmeleri, kimi zaman cik cik uçmaları sayesinde daha aktif bir tablo çizdi. Bıyıktan henüz bir numara göremedik.

8. Bir Takım Çok Tepkili Kızlar vs Bir Takım Çok Tepkili Kızlar

Yarışmacılar düzeyinde iki program arasında çok net bir ayrım yapmak mümkün değil. Bu açıdan aslında iki tane yarışma olması toplum sağlığı için büyük avantaj. En azından bir yarışma yerine iki yarışmalık kontenjanda o kızları alıp sokaklarımızdan uzaklaştırmış oluyorlar. Her kanal bir tane Bu Tarz Benim yapsa, çekim saatlerinde nefis huzurlu yaşarız bu ülkede.

9. Bülent Ersoy vs Biz Hepimiz

Show TV’nin TV8’e göre en büyük bombası her Cumartesi Bülent Ersoy’un konuk jüri üyesi olması. Söylenebilecek hiçbir şey yok, bütün ülke bir araya gelsek gene de bu yarıştan galip çıkma imkanımız bulunmuyor. En azından Bülent Ersoy’un kendi şov programını yapıp oralarda bayılıp etmesinden iyidir, şöyle göz önünde olsun, jüri üyelerinin arasında dursun. Hepimiz açısından daha güvenli.

10. Özlem Özdensizlik vs Özlem Özdensizlik

Neticede ne olursa olsun, iki programın da en büyük eksiği geçen sezonun akıllarımıza durgunluk veren yarışmacısı Özlem Özden’in olmayışı. İnsan beynindeki ayna nöronları, kilometrelerce öteden yalnızca ekran vasıtasıyla yakabilme kabiliyetini özledik Özlem… Zaman zaman “Yok ya gerçekten bir şey anlatmaya çalışıyor, sorun bizde galiba” diye düşünmeyi özledik… Seni özledik Özlem…

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeyzeyne

Hayır ben daha çok "Bu Tarz Benim" tarzı programların haberlerinin altına "Ayy bunları izleyenlere acıyoruuumm", "Ülkenin ahlakı yerlerde gerizekalılaaoor" şeklinde yorum yapanlara acıyorum. Hayır izlemdiğiniz şeyi neden bu kadar takip eder ve kendi kendinize gaza gelip nefret kusarsınız bilmem. Madem sizin ahlakınız TV'ye endeksli ona göre bir şeyler izleyin, bunları izlemeyin eşinize dostunuza da izletmeyin. Bence asıl ahlaksızlık insanların birbirlerini bu kadar aşağılabiliyor olması ve bu kadar kolay hakaret edip, birbirine kan kusuyor olması. Hem size ne kim neyi örnek alırsa alır ya, Allah herkese aklı eşit vermiş. Kullanmak da herkesin kendi iradesinde. Bunlardan önce de vardı bir sürü böyle program. Şimdi mi ahlaksız olundu. Yeter artık ya. Komplo teorileri komplo teorileri. Ay bunaldım valla.

yasemin-k

Bu programı ya da programları ciddi ciddi severek izleyen insanları anlamakta zorluk çekiyorum. Biz bu kadar seviyesizleşecek, cahilleşecek bir toplum muyduk?

tnsrdr

Ben on numara takipçisiyim bu kadar zeka ve karakter yoksunu insanı bir arada görebileceğiniz tek yerdir bu yarışma programları. Bütün günün iş stresini bunlara söverek atabiliyorum.

deveyehendekatlatanadam

Söylemeden Edemeyeceğim Ayar Oluyorum Böyle Boktan Püsürden İnsanlara ve Bunları Takip Edenlere. Beyine İhtiyaç Duymadan Yaşıyorlar Yeminle. Yazık Tükettikleri Oksijene Yazık. Güzel Dalga Geçilmiş Hatta Az Bile Olmuş. Ohh Ferahladım..

deveyehendekatlatanadam

İyi Dalga Geçmişsin Dostum. Eline Sağlık.

Görüş Bildir