Görüş Bildir
Haberler
Yarıyıl Tatili Sonrası Yüz Yüze Eğitim Olacak mı? Sömestr Tatili Ne Zaman Bitecek?

Yarıyıl Tatili Sonrası Yüz Yüze Eğitim Olacak mı? Sömestr Tatili Ne Zaman Bitecek?

İlkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler bu hafta başlayan ara tatilin keyfini çıkarıyor. Özellikle kar yağışının da etkili olmasıyla, çocuklar kar yağışının da keyfini çıkarıyor. İki yıl aradan sonra eylül ayında yüz yüze eğitime başlayan öğrenciler, tatil sonrası yeniden okullara gidip gitmeyeceğini araştırıyordu. Milli Eğitim Mahmut Özer, tatil sonrası yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamada bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tatil öncesi vaka sayılarının artmasıyla yüz yüze eğitim yerine online eğitim yapılacağı iddia edilmiş ancak yarıyıl okullarda tamamlanmıştı. Öğrenciler, ikinci yarı dönemde yüz yüze eğitim olup olmayacağını öğrenmek istiyor.

Yüz Yüze Eğitim Olacak mı?

Yüz Yüze Eğitim Olacak mı?

Milli Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim ile ilgili şunları söyledi;

'İnşallah bu iki haftalık yarıyıl tatilinden sonra da aynı kararlıkla yüz yüze eğitime devam edeceğiz. En sık sorulan sorular, 'Acaba tatil uzayacak mı?' Ben de o soruyu soranlara şöyle cevap vermek istiyorum. Neden herhangi bir kapanma olacağı zaman ilk başlanılacak yerler okullardır? Neden kafeler, restoranlar, AVM'ler değildir? Bizler eğer 21'inci yüzyılda iddialı bir ülke olmak istiyorsak, bölgesinde ve dünyada üretimiyle toplumsal barışıyla, demokrasi kültürüyle örnek teşkil eden bir ülke olmak istiyorsak beşeri sermayemize sürekli yatırım yapmak zorundayız. Eğitimde fırsat eşitliğini sürekli yükseltmek zorundayız.'

Yarıyıl tatilinin 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanmasının ardından öğrenci ve öğretmenler 7 Şubat Pazartesi günü yeniden okullarda olacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın