Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

George R. R. Martin'in Zihnindeki Orijinal Westeros'u Gösteren 5 Mükemmel Çalışma

 > -
Abone ol

Türkçe'ye Buz ve Ateşin Şarkısı olarak çevrilen ve daha sonra Game of Thrones adıyla dizisi çekilen A Song of Ice and Fire isimli epik fantezi roman serisinin yazarı olarak bilinen George R. R. Martin, yeni kitabı "The World of Ice & Fire" ile Westeros'un kroniğini çıkarıyor. Ünlü yazar, yaptığı bir röportajda, Westeros'un Game of Thrones dizisinde oldukça iyi bir şekilde göselleştirildiğini fakat kendisinin Westeros algısının çok daha farklı olduğunu söyledi.

Yeni kitabında, Westeros'daki görüntüleri ve yerleri olabildiğince zihnindeki görüntülere benzetebilmek amacıyla, diğer sanatçılarla da iş birliği yaptığını söyleyen Martin, zihninde canlandırdığı Westeros'a ait birkaç görüntüyü sevenleriyle paylaştı. 

İşte 'Game of Thrones' setinin olması gereken görüntüsü;

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/2014/10/27...

1. Demir Taht

Demir Taht'ın televizyon dizisinde gösterildiği hali için 'harika' yorumu yapan Martin, sözlerine şu şekilde devam etti: "... fakat benim zihnimde canlandırdığım taht çok daha farklıydı. Yeni kitabımda George R. R. Martin için Demir Taht ne demekmiş herkes görecek."

2. Kış tepesi

Ressam Ted Nasmith ile Kış Tepesi'nin görünümü üzeren çalışan Martin, şunları söyledi: "Ted'i çok uzun zamandır tanırım ve o, benim aklımdaki Kış Tepesi görüntüsünü çok iyi biliyor. Bu resim üzerinde birlikte çalıştık ve aklımdaki Kış Tepesi'ni bugüne kadar en iyi temsil eden çalışmayı yapmış olduk."

3. Kralın toprakları, Kırmızı Kale

Game of Thrones dizisinde Kırmızı Kale için seçilen mekanların 'harika' yerler olduğunu fakat bu mekanların zihnindeki Kırmızı Kale görüntüsüne hiç uymadığını söyleyen Martin, yeni kitabında Kırmızı Kale'yi çok detaylı bir şekilde okuyucuların zihninde canlandırmaya çalışacak.

4. Kuzey Duvarı

Modern İngiltere'yi doğu-batı doğrultusunda ikiye ayıran, Roma İmparatorluğu zamanında taştan yapılmış bir set olan Hadrian Duvarı'nı ziyaret eden ve çok etkilenen Martin, bu duvarı bir esin kaynağı olarak kullanmış ve romanında Kuzey Duvarı'nı yaratmış.

5. Blackwater kalesi: Dragonstone

Martin'e göre "Dragonstone tam bir kahpe" çünkü böyle bir mimariyi sanat ile hayata getirmek oldukça zor. Yukarıdaki görüntü Martin'in zihnindeki Dragonstone'a en benzer çalışma olarak dikkat çekiyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
faithfull

King's Landing'teki cami DSA:dlak

absurdman

Iron throne'a bak hay maşallah işte ben bu taht için kavga ederim hacı :d

aero

Kralın toprakları istanbul'muş meğerse

kraff_slol

dizinin bir kısmında, "bu taht 1000 kılıcın erimesiyle yapıldı" diye bir şey duymuştum. gerçekte de bu kadar ihtişamlı olmalıydı zaten. 1000 kılıç dizideki tahta sığmaz sonuçta.

bugrah4n

Dizideki demir taht banada alalade gelmişti netice savasta öldürülen düşmaların kılıcından yapılmış bi tahtın dehşet verici olması gerekirdi.

Görüş Bildir