Görüş Bildir

Uygulamadan Kalkmıştı: Anal Sürüntü Testi Geri Döndü

Anasayfa
 > Gündem

Çin, ülke medyasında çıkan haberlere göre Pekin Kış Olimpiyatları’na iki hafta kala Omicron varyantının yayılmasını durdurmak amacıyla Kovid-19 taraması için anal sürüntü testini geri getirdi.

Çinli gazete The Beijing News'e göre, 26 yaşındaki bir kadının Omicron'a yakalandığı Pekin'deki bir apartman binasında en az 27 kişiye anal sürüntü testi yapıldı.

NTV'nin aktardığı habere göre, anal testler, rektuma 5 cm kadar steril bir pamuklu çubuk sokmayı ve birkaç kez döndürmeyi içeriyor.

Ayrıca habere göre, testi pozitif çıkan kadının çalıştığı ofis binası, geçen pazar günü önceden uyarı yapılmadan dış dünyaya kapatıldı, çalışanların çıkması yasaklandı ve zorunlu anal Covid-19 testine tabi tutuldu. Maskeli görevliler, içeride mahsur kalan işçiler için ofis girişinden yatak takımları taşırken görüldü.

Bununla birlikte, Çin’in resmi Xinhua Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre, 15 Ocak'ta ilk yerel Omicron enfeksiyonunu bildirmesinin ardından kentte şimdiye kadar 11 vaka doğrulandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
5
4
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ashirogi Muto

Bir üst solunum yolu virüsünde neden anal swab alınır çok anlamadım ama araştırılması lazım. Sensitivite ve spesifitesi daha yüksekse bizde de uygulamaya kon... Devamını Gör

uğur bilinmez

Bu bize de gelmeli koronaya kökten çözüm olur :)