Görüş Bildir
Haberler
Ünlülerin Dadılarının Uyması Zorunlu Olan Hepsi Birbirinden Acayip Kurallar

Ünlülerin Dadılarının Uyması Zorunlu Olan Hepsi Birbirinden Acayip Kurallar

Jasmin
27.05.2021 - 08:45

Her ebeveyn çocuklarını büyütürken yardım alabilir, fakat bu istekler biraz fazla sanki.

Kaynak: https://www.babygaga.com/20-rules-cel...
İçeriğin Devamı Aşağıda

20. 7/24 ulaşılabilir olmalılar.

20. 7/24 ulaşılabilir olmalılar.

Bir ünlünün çocuğuna bakıcılık yapıyorsanız banka hesabınızda inanılmaz bir birikim oluşması su götürmez bir gerçek olsa da, bu göründüğünden çok daha büyük bir sorumluluk.

Ünlüler, işleri gereği çok fazla seyahat ettikleri için, işe aldıkları bakıcının günün her saatinde ulaşılabilir ve işe hazır olmasını beklerler. İş tanımları sadece aileler gittikten sonra evde kalıp çocukla ilgilenmek değil, aksine, zaman zaman ailelerle yurt dışına çıkmayı da kapsıyor. Bazıları 'Oh bedava tatil ve lüks bir yaşam, ye de yanında yat!' dese de, iş tanımlarından dolayı birçok bakıcı kendi aileleriyle geçirecek vakit bulamıyor.

19. Düzgün ve göze batmayacak kıyafetler seçmeliler.

19. Düzgün ve göze batmayacak kıyafetler seçmeliler.

Fark ettiyseniz, kameralardan nasıl kaçınacaklarını bildikleri için medyada bu bakıcıları hiç görmüyoruz. Ama oldu diyelim, hazırlıksız bir anlarına denk geldi ve kameralara yakalandılar. Böyle zamanlarda kural olarak her zaman uygun ve tertipli giyinmeleri gerekir. The Richest'ın iddia ettiği gibi bu bakıcıların, çalıştıkları ünlülerin yanında görüntülenmesi kaçınılmaz çünkü ebeveynler yanlarında çocukları varken paparazzi veya hayranları tarafından zor duruma düşürülebilirler; iş verenlerinin yanında, onların da fotoğrafı çekilebilir. Bu nedenle düzgün saçlar ve bakımlı tırnaklarla düzgün bir imaj çizmeleri gerekir.

18. Evli ya da bir ilişki içinde olmamalılar.

18. Evli ya da bir ilişki içinde olmamalılar.

Bir ünlünün çocuğuna bakıyorsanız yüksek maaşlı lüks bir yaşam sürebilirsiniz, fakat böyle bir hayata sahip olmanın tek şartı, kendi hayatınızdan büyük fedakarlıklar yapmak. Bazı ünlüler, çocuklarına bakacak insanı işe alırken, adaya evlenmemek veya bir ilişki içerisine girmemek gibi şartlar koşuyor. Bakıcı işe girdiği zaman imzalanan sözleşmede bunu kapsayan bir madde de bulunuyor.

Daily Mail'e göre, bunun nedeni özel eğitimlerden geçmiş nitelikli bakıcıların işlerini böyle bir nedenden dolayı bırakması. Üstüne, alınan bakıcının eşinin neden olabileceği rahatsızlıklardan da kaçınmak bu isteğin sebeplerinden bir tanesi. Kısaca, bir ünlünün çocuğuna bakacaksanız, son derece yalnız bir hayatınız olabilir.

17. Fotoğraf çekmeyi geçtik, telefon bile kullanamazlar.

17. Fotoğraf çekmeyi geçtik, telefon bile kullanamazlar.

Günümüzde, herkesin kolayca fotoğraf ve video çekebileceği bir telefonu var. Bakıcıların çocukların fotoğrafını çekmesi ya da iş yerlerinde gerekmedikçe telefonlarını kullanmaları yasaktır. Muhtemelen bu kuralı koymalarının nedeni, bu telefonların ünlüler ve ailelerine verebileceği zarar.

Bazı aileler bu kuralı çok uygulamasa da, çoğunluk, özellikle evde yeni doğmuş bir bebek varsa, bu kuralı çok ciddiye alıyor.

TheTalko'ya göre, çoğu medya platformu ünlülerin çocuklarının fotoğraflarını ele geçirmek için çok para verir ve çocuklarını korumak için bu aileler bakıcının telefon kullanımını yasaklar. Bir bakıcı, bu kuralı ihlal ederse işinden olur.

16. Gizliliği korumalılar.

16. Gizliliği korumalılar.

Gizlilik, bir ünlünün yanında çalışan bir bakıcının sahip olması gereken en önemli niteliklerden birisidir. Bir bakıcı, ailenin sırlarına saygı duyup gizliliğini her zaman korumalıdır. Hollywood'daki medya kuruluşları ünlülerin özel hayatı ile ilgili dedikodulara sahip olmak için zaten ellerinden geleni artlarına koymuyorlar ve bu dedikodulara sahip olmalarının tek yolu evdeki bakıcılar oluyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

15. Çocukların yemek planlarına uymasını sağlamalılar.

15. Çocukların yemek planlarına uymasını sağlamalılar.

Çoğu ünlü, çocuklarının sıkı yemek planlarının olduğunu ve işe aldıkları bakıcıların, çocukların bu planlara uymasını sağlamalarını beklediğini açıkça söylüyor. Mesela, hepimizin tanıdığı realite TV starı, Kourtney Kardashian ve çocukları, glüten ve süt ürünü içermeyen bir yemek planına sahip. 

Kardashian'ın aksine, bazı ünlüler çocuklarına sıkı bir yemek planı hazırlamasalar da, onları sağlıklı yemekler ve atıştırmalıklar yemeğe teşvik ediyor. Bazı çocuklara 'değer' kavramını öğretmek için sadece özel günlerde tatlı yemeğe izin veriliyor. Arada kinoa ve lahana ikilisi dışında bir şey yemek o kadar da kötü olamaz.

14. Mülakatlardan geçmeleri yetmez, sabıkalarına da bakılır.

14. Mülakatlardan geçmeleri yetmez, sabıkalarına da bakılır.

Her ebeveyn gibi, ünlüler de konu çocuklarının güvenliği olduğunda katı bir tutum sergiliyor. Moms'a göre, işe alacakları bakıcıya sadece mülakata bakarak karar vermiyorlar. 

Çoğu ünlü için işe bir bakıcı almak bir süreç gerektirir çünkü o insanı evlerine almayı geçtik, çocuklarını emanet etmeleri için o insana güvenmeleri şarttır. Sözlü mülakatlardan önce, profesyoneller, potansiyel bakıcılarla ilgili sabıka ve geçmiş taraması yapar. İşe alınmak için, bakıcılar geçmişte çalıştıkları yerden sağlam bir referans getirmelidir.

13. Alınan kararları sorgulayamazlar.

13. Alınan kararları sorgulayamazlar.

Ünlülerin tercih ettiği bakıcılar çoğu zaman çocuklar üzerine eğitimler almış nitelikli insanlardır. Bazı zamanlarda iş verenlerinin çocuklarına karşı davranışlarını veya onları büyütme şekillerini onaylamayabilirler, fakat bu konuda yorum yapma yetkileri yoktur.

The Richest'ın da belirttiği üzere, bakıcıların 'anneyi' sorgulamayacaklarına dair bir kural vardır. Eğer anne, çocuğunun kışın ortasında askılı bir elbise giymesini isterse, bakıcı bu isteği sorgulayamaz. Onlardan istenen tek şey çekincelerini kendilerine saklamaları ve söyleneni yapmalarıdır.

12. Kötü davranışlar sergileyemezler.

12. Kötü davranışlar sergileyemezler.

Yüksek bir profile sahip olan ünlülerin işe aldıkları bakıcılar, mesai saatlerinin içinde veya dışında farketmeksizin kötü davranışlar sergileyemez. Görevde olsun olmasın, bir ünlünün çalışanı onu temsil eder ve Moms'un da belirttiği gibi, hiçbir ünlü toplum içinde kötü davranan bir çalışanla ilişkilendirilmek istemez.

Ayrıca, bakıcı yanında çalıştığı ünlünün evinde yatılı kalıyorsa, evin kurallarına da saygı göstermek zorundadır.

11. Çocukların elektronik aletlerle geçirdikleri zamanı sınırlamak zorundalar.

11. Çocukların elektronik aletlerle geçirdikleri zamanı sınırlamak zorundalar.

Bakıcılardan, çocukların ne zaman ve ne kadar elektronik aletleri kullandığını kontrol etmesi beklenir. Çoğu ebeveyn çocuklarını ekrana bakmak yerine dışarıda vakit geçirmeye teşvik eder.

Ünlü ebeveynler, çocuklarının kendileri hakkında yapılan yorum ve haberleri görmelerini engellemenin yanında, onları şüpheli içeriklerden uzak tutmak için internet, televizyon ve telefon kullanımlarını kısıtlıyor. Eğer ebeveynleri çocuklarının elektronik alet kullanmasına sadece hafta sonları izin veriyorsa, bakıcıların bu isteği yerine getirmekten başka bir seçeneği yoktur.

İçeriğin Devamı Aşağıda

10. Gösterişli takılar takamazlar.

10. Gösterişli takılar takamazlar.

Bugünlerde ünlü annelerin iş aldıkları bakıcıların ne giyip ne giyemeyecekleri konusunda katı kuralları var gibi görünüyor. Bazı ünlü anneler, bakıcılarının üniforma giymesini isterken, diğerleri onların normal kıyafetleriyle çalışmasına aldırış etmiyor. Benzer şekilde, bazı ünlüler, evlerinde çalışan bakıcıların gösterişli takılar takmasını yasaklıyor.

Normal olarak, ünlüler dışarı çıktıklarında medyanın çok ilgisini çekiyor. Bu yüzden, bakıcıları istenmeyen bir ilgiden uzak tutmak ve olası hırsızlıkları önlemek için çalışanlarının gösterişli takılar takmasını yasaklıyor.

9. Anneye benzer kıyafetler giymek zorunda.

9. Anneye benzer kıyafetler giymek zorunda.

Bakıcıların uyması gereken başka garip bir kural da, anneninkine benzer kıyafetler giymek ve annenin kullandığı parfümü kullanmak. Bildiğimiz üzere ünlüler işlerinden dolayı sürekli seyahat ediyor ve bu kuraldaki amaç, bebeklerin anneleri uzakta olduğunda bile kendilerini anneye yakın hissetmeler ve bakıcıya daha kolay güven duymaları.

Aptalca gelse de, bu kuralları uygulayıp uygulamamak tamamen anneye bağlı. Her şekilde çalışan, iş verenini tatmin etmekle yükümlü.

8. Çocukları belli bir şekilde giydirmek zorundalar.

8. Çocukları belli bir şekilde giydirmek zorundalar.

Ünlü çocuklar, ebeveynleri yanlarında olsun olmasın, dışarıya çıktıklarında dikkat çekerler. Bu yüzden, bakıcılar onları modaya uygun giydirmeliler. Çoğu zaman, ünlü çocuklar, ebeveynlerinin sahip olduğu ya da sponsorluğunu yaptığı marka ile giydirilirler ve bu bazen çocuğun giymek istediklerini giyememesi anlamına gelebilir. Bunlardan bağımsız olarak, bazı ebeveynler, çocuklarının aynı kıyafetle iki kez görüntülenmesini istemediklerinden bu konuda titiz davranır.

7. Paparazziler etrafta olduğunda arka planda kalmak zorunda.

7. Paparazziler etrafta olduğunda arka planda kalmak zorunda.

Bazı ünlüler, bakıcıyı ailenin bir üyesi saydıkları için, beraber görüntülenmeyi dert etmiyor. Öte yandan, bazı ünlüler işe aldıkları bakıcıların fotoğraflarda çıkmasını istemiyor ve bunu sözleşmelerine ekliyorlar. İşe alınan bakıcılar kameralardan uzak kalmak için özel bir eğitim aldıklarından bu onlar için o kadar zor değil.

Bu nedenlere ek olarak, bir çok ünlü anne, insanlara 'Bak nasıl hem çocuk hem de kariyer yapıyor!' dedirtmek için bakıcıların fotoğraflarda çıkmasını istmez.

6. Kaotik hayata ayak uydurabilmeli.

6. Kaotik hayata ayak uydurabilmeli.

Bildiğimiz üzere, ünlülerin hızlı yaşam tarzları vardır ve işe aldıkları bakıcının programlarına ayak uydurmalarını ve sorumluluk altına girmesini beklerler. İş vereni gidiyoruz dediği anda hazır olmalı ve hiç bilmediği bir şehirde çocukları zapt edebilmeli.

İçeriğin Devamı Aşağıda

5. Suçları üstlerine almaya hazır olmalıdırlar.

5. Suçları üstlerine almaya hazır olmalıdırlar.

Ünlüler, çocukları yanlış bir şey yaparken görüntülenince bakıcıların suçu üstlenmesini ister. İşe aldıkları bakıcıların bu suçları/hataları üstlenmesi ebeveynlerin yüksek profilini ve çocukların itibarını korumak demektir.

TheTalko'nun da belirttiği gibi, bakıcılar çocukları terbiye etmek için orada olamamalarına rağmen, toplum içerisinde bir hata yaptıklarında bakıcının bunu üstlenmesi gerekiyor. Bunun en önemli nedenlerinden birisi, bazı ünlülerin mükemmel bir profil çizme uğraşı.

4. Kontrolü elden bırakmak zorundalar.

4. Kontrolü elden bırakmak zorundalar.

Ünlü anneler, her şeyin mükemmel olmasını istediklerinden olsa gerek, işe aldıkları bakıcıların rahat bir şekilde işlerini yapmasına izin vermekte zorlanıyor. Hatta bazı ebeveynler bakıcılarına tüm kontrol ve karar otoritesinin onlarda olduğunu söylüyor. Bakıcı adayları mülakata alındıklarında söylediği her şey alt metinlere ayrılıyor ve inceleniyor.

Aslında bu tür davranışlar ünlülüğün getirdiği güvensizlik ve oluşturulması gereken imajdan kaynaklanıyor. The Richest'ın da belirttiği üzere, bakıcıların bu kadar kontrolcü bir ortamda çalışması başta zor olabilir, fakat annenin yol yordamını öğrendikten sonra hayat onlar için kolaylaşır.

3. Çocuklara karşı sevgi dolu davranamazlar.

3. Çocuklara karşı sevgi dolu davranamazlar.

Bazı ünlüler bakıcıların çocuklarına sarılıp öpmesini umursamasa da, The Talko'nun belirttiği üzere, çoğu ebeveyn bunu istemiyor. Daha önce defalarca kez bahsettiğimiz üzere, sürekli seyahat eden ünlüler, çocuğun bakıcısına daha düşkün olmasını istemiyorlar. Aşırı korumacı ve sahiplenici olan anneler bu yakınlığı kıskanabiliyor. Eğer ortada böyle bir durum varsa, ebeveynler bakıcıya 'şefkat yok' kuralı koyabilir ve çocuklar sevgi ihtiyaçlarını sadece ailelerinden alabilir.

2. Çocukların yatma saatlerine uymasını sağlamak zorunda.

2. Çocukların yatma saatlerine uymasını sağlamak zorunda.

Bir ünlünün evinde işe girdiyseniz, ilgileneceğiniz çocuklar ve onların günlük uyku saatleri ile ilgili bir sürü talimat alacaksınız demektir. Birçok ünlü, çocuklarına katı uyku rutinleri oluşturur ve onlara uymalarını beklerler.

1. Çocukları eğlendirirken kurallara uymak zorunda.

1. Çocukları eğlendirirken kurallara uymak zorunda.

Bir ünlü için çalışmak ilginç deneyimlerden biri olarak sayılabilir. Normal bir çocuk bakıcısına kıyasla, bir ünlünün çocuğuna bakıyorsanız, görevleriniz çocuk bakımının çok daha ötesine uzanır. Mesela, bazı anneler, onlar uzaktayken bakıcıya, çocuklarını nasıl eğlendirmeleri gerektiğine dair bir dizi talimat verecektir.

Bazı bakıcılar bebeği eğlendirmek için dans etmek, bazıları kostüm giymek zorunda. Garip gelecek fakat, bebeği sakinleştirmek sadece tek bir ninni söyleme izni olan bakıcı bile var. Bu talepler ne kadar absürt gelse de bakıcılar bu talepleri karşılamak zorunda.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
79
14
11
7
6
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sadolatte

Tarif edilen jetgillerdeki hizmetçi robot

Zeynep Erdem

altı üstü dizilerde falan oynuyorsunuz ya da şarkı söylüyorsunuz sanırsın kraliyet ailesi

Görkem Koçak

Birkaçı haricinde mantıklı kurallar bence