Gülben Ergen'den Çocuk Yetiştirme Konusunda Ders Niteliğinde Instagram Paylaşımı

-
Abone ol

Bugün sosyal medyanın gözüne çarpan ünlü paylaşımı, dedikoduya ya da sansasyona yönelik değil; hayata, aileye ve dayanışmaya yönelik oldu.

Gülben Ergen ilginç hareketlerle gündeme gelmeyi bilen bir ünlümüz... Dolayısıyla seveni de çok, sevmeyeni de!

Fakat magazinsel kişilerin dahi muaf olmadığı ve sıradan insanlar gibi asla kaçamayacakları bir sorumluluk var: Ebeveynlik! İşte bu noktada, söz konusu çocuklar olunca, sahne kimliklerini bir kenara bırakıyoruz. 

Ne kadar ünlü de olsa, yazar da, oyuncu da... Herkes ama herkes kendi evladının gözünde "anne" yahut "baba" oluyor. Bundan kaçış yok!

Gülben Ergen'in bildiğiniz gibi tam üç tane oğlu var. Bir senedir bekar anne olarak çocuklarını yetiştiriyor.

Eski eşi Mustafa Erdoğan'dan ayrıldıklarından beri velayet annede... 

Elbette ekonomik durum bu görevi yer yer kolaylaştırsa da; ebeveynlik, özellikle tek başına olunca, duygusal açıdan da fazlaca emek vermek demek!

İşte bu güzel oğullarıyla yaşayıp giden Gülben Ergen kişisel Instagram hesabından bugün takdir toplayan bir paylaşımda bulundu.

"Elektrik, su, doğalgaz faturalarımız posta kutumuza geldiğinde çocuklara birlikte alıyoruz."

"Bugün onlar benden önce almışlar. Eve geldiğimde odamda, yatağımın ucunda bu zarf vardı... "

"Yaz sonu toplantı yapmıştık hepimiz. Bütçelerimizi belirledik."

"Kışa bir tatil daha yapabilmemiz için elektriklerimizi kapatmamız gerektiğini, suyumuzu boşa harcamamız gerektiğini, yemeklerimizi, giyeceklerimizi özenle kullanmamız gerektiğini konuşmuştuk. "

"Şu an sizlere bu satırları yazarken ağlıyorum..."

"Okullar başlayacağı için yeni çanta, ayakkabı, forma, okul kitapları, defter, kalem kutusu gibi ihtiyaçlarını alırken geçen sene kullandıklarını her sene olduğu gibi ihtiyacı olan çocuklara göndermek üzere birlikte koliledik ve içine el yazımızla "güle güle kullanın" yazdık. Şu an sizlere bu satırları yazarken ağlıyorum... "

Bu arada belirtelim ki; Gülben Ergen, 'Çocuklar Gülsün Diye Derneği" ile beraber ihtiyaç halindeki çocuklara sürekli yardımda bulunuyor.

2010 yılında kurduğu bu dernek pek çok çocuğa ulaştı.

"Anne evimize tek başına bakıyor bunu unutmayın demiştim onlara."

"Anne ekrana çıkınca, konsere gidince para kazanıyor ve biz öyle evimize, buzdolabımıza, üstümüze, yeni şeyler, oyunlar alabiliyoruz diye anlatmıştım. Bazı arkadaşlarında gördükleri ve bizde neden olmadığını sordukları şeyler de vardı. Onlarında bizde olamayışının sebeplerini gözlerinin içine bakarak izah etmiştim. "

"Oğlum bu ay biriktirdiği bayram harçlıklarından evimizin elektrik faturasını #beyaz bir zarfa not yazarak ödüyor... "

"Yaşı 8..." 

Bu paylaşımda bizim hoşumuza giden, Gülben Ergen'i de ağlatan şey neydi?

Bizce kesinlikle çocuklarını mütevazı bir şekilde yetiştiyor olması. Elbette Gülben Ergen yahut eşi Mustafa Erdoğan maddi açıdan zorluk yaşayacak insanlar değiller; lakin çocuklara "zengin, her istediğini elde edebilir ve israf edebilir" algısından uzak tutmuş olmaları son derece takdire şayan.

Oğlu Ares'in de ekonomik açıdan annesine destek olmaya çalışması, paranın nasıl kazanıldığını ve emeğin değerini bilmesi, Gülben Ergen'in amacına ulaştığını gösteriyor.

Düzgün çocuk yetiştirmek muazzam bir başarıdır! :)

Zenginliklerine ve şöhretlerine rağmen çocuklarını mütevazı bir şekilde yetiştirmeye çalışan ünlülerin sayısı az da olsa, topladıkları takdirler fazla!

Örneğin Beckham çifti... Büyük oğullarını harçlığını çıkarması için bir kafede çalışmaya göndermişlerdi.

Madonna ise kızını son derece sıkı ve "gerçek dünyaya dönük" yetiştirdiğini her zaman gururla dile getiriyordu.

"Kızıma istediği takdirde elbette bir Adidas ayakkabı satın alırım. Fakat sırf canı istediği ve ihtiyacı olmadığı halde bir ayakkabı daha alacağımı sanıyorsa, rüyasında görür!" açıklamasını yapmıştı.

Hatta Obama'nın kızı Sasha dahi bir fast food restoranında çalıştı!

Hayat böyle öğreniliyor!

Yaptığı yardımları sadece gösteriş olarak kullanmayan ve tutumlu, paylaşımcı, fedakar olmayı hayatına uyarlayıp çocuklarına da benimseten Ergen'i tebrik ediyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gereksiz7

Kusura bakmayın ama ben obamanın kızı olacam ve beni fast foodçuda çalıştıracaklar oldu paşam beyaz sarayda kendi bağımsızlığımı kurar obamayı da vergiye bağlarım ben be

hintfakiri

Madem çocuklarına tasarruf öğretiyorsun o zaman her sene yeni çanta almaman gerektiğini de öğret. Kitabı defteri neyse de her sene çanta almak nedir. Bir de kullandığını ihtiyaç sahiplerine gönderiyormuş muş muş güle güle kullan yazıp. Madem öyle çocukların bir zahmet geçen seneki çantalarını kullansın (ki biz heeep öyle yaptık bir zararını da görmedik.) sen ihtiyaç sahiplerine yenisini al gönder. Gösteriş deliliği yapmanın alemi yok.

voiceofvoice

Bu çocukların birkaç kez anneleriyle poz verirken bakıcıya gidicez diye ağladıklarını görmüştüm. Araları düzelmiş demek ki...

yasminkoasg

ya şimdi gülbeni sevmem , çocuklarından pek hazetmem ama çocugun yaptıgı şey bence taktire şayan değil mi ?Gülbenin varlık içinde çocuklarına yoklugun da ne oldugunu anlatmaya çalışması 8 yaşında bi çocugun da bunu düşünüp anneye para verip elektrik faturasını yatır demesi bence çok güzel :)

gunec46

Çocuklardan haz etmemenizin sebebi nedir? Çocuk bunlar ya...

alpagut-han

HERŞEYİ GEÇTİM İSTEMSİZCE ARKADAŞ ARES NEDİR?? BENDE KÖPEKLERİME KEDİLERİME YUNAN TANRISI İSİMLERİ VERİYORUM BU ABLA ABARTMIŞ AMA ŞİMDİ AKLIMA SOKMADI DEĞİL ZEUS İSMİNİ KÖPEĞİMDEN SONRA ÇOCUĞUMADA VEREBİLİRİM DÜŞNÜÜYORUM ŞUAN :D

mugmugmug

Sen lut kavmi koy fgsdkjfghs

alpagut-han

O DA OLUR :d

Görüş Bildir