Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Instagram'da Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Türkiye'nin En İyi 13 Foto Muhabiri

 > -

Instagram'a bir de onların gözünden bakın!

Herkesin içinde az da olsa sanatçı ruhu olduğunu kanıtlayan Instagram'a, gün içerisinde birbirinden farklı binlerce fotoğraf düşüyor. Tatiller, doğum günleri, barlar, sokaklar, yemekler, arkadaşlar, evcil hayvanlar hatta son zamanların favorisi "Selfie"ler ve daha binlercesi... Bunlardan bir kısmı da aslında gazetelerde, dergilerde fotoğraflarını görmeye çok alıştığımız foto muhabirlerinin kişisel hesaplarına ait. 

İşte basılı yayında olduğu kadar Instagram'da da göz zevkimize hitap etmeyi başarmış ünlü foto muhabirleri ve onların Instagram hesapları;

NOT: Sıralama rastgeledir.

1. Mustafa Seven

Fotoğraflarında gündelik hayatı ustaca ön plana çıkaran Seven; Hürriyet Dergi Grubu, Gazete Pazar, Milliyet ve Akşam Gazetesinde foto muhabirlik yapmış, daha sonrasında GİF(Güzel İşler Atölyesi)'i kurarak çalışmalarına burada devam etmiştir.

2. Abdurrahman Antakyalı

Basın fotoğrafçılığıyla tanınan, 2012 yılında ayrıldığı Anadolu Ajansında 23 yıl foto muhabiri ve editör olarak çalışan Antakyalı; aynı zamanda fotomuhabiri.com sitesinin de kurucusudur.

3. Ahmet Şık

Cumhuriyet, Evrensel, Yeni Yüzyıl gazetelerinde muhabir;  Reuters, Radikal gaztelerinde ise foto muhabir olarak bir süre çalışan Şık, çok ses getiren röportajları ve yazdığı kitaplarla anılır.

4. Uygar Taylan

Akşam gazetesi foto muhabiri Taylan, haftasonu yazıları ve sinemaya olan düşkünlüğüyle biliniyor. Hayalgücünün güçlü olması onu özel kılan detaylardan.

5. Ali Öz

Sırasıyla Nokta, Güneş, Milliyet, Cumhuriyet, Aktüel, Tempo ve NTV Mag dergisinde foto muhabirlik yapmış olan Ali Öz, daha çok toplumsal olayları yansıtan fotoğraflarıyla ün salmıştır.

6. Barış Acarlı

2006 yılından beri, Vatan Gazetesi haftasonu eklerinde foto muhabiri olarak çalışmakta olan Acarlı, ağırlıklı olarak röportaj fotoğrafları çekmektedir.

7. Burak Kara

2002 yılından bu yana Vatan gazetesinde foto muhabirlik yapan Kara, uluslararası olayları fotoğraflamasıyla ün salmıştır.

8. Emrah Gürel

Hürriyet Daily News'te 10 yıl süreyle foto muhabirlik yapan Gürel,  şimdilerde Associated Press için serbest fotoğrafçılık yapıyor.

9. Emre Yunusoğlu

Hürriyet'te foto muhabirlik yapan Yunusoğlu, magazin haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkıyor.

10. Erhan Sevenler

Uzun süredir Anadolu Ajansı için foto muhabirlik yapan Sevenler, deneyimleriyle öne çıkmış savaş muhabirlerindendir.

11. Muhsin Akgün

Fotoğrafları bir çok ulusal ve uluslararası yayınlarda yayımlanan ve Radikal gazetesinde fotoğraf editörlüğü yapmaya devam eden Akgün, ağırlıklı olarak portre ve performans fotoğrafları çekmektedir.

12. Ozan Güzelce

Milliyet gazetesinde Foto muhabirlik yapan Güzelce, gündem üzerine yaptığı haberle ün salmıştır.

13. Rıza Özel

Hürriyet'te Foto muhabirlik yapan Özel; savaşlardan depremlere, sellerden, uçak kazalarına, uluslararası spor organizasyonlarından, şov dünyasına kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahiptir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erkan-ketenci

#yazarceker de takip edilmeye değer bir profil kensinlikle tavsiye ederim.bu arada buradaki resimlere de bayıldım.

burcin-ovunc

Müthiş fotolar... emek vermeden olmuyor maalesef...

pambich

Fotograflar sahane

kuzeycephesi

@NAZİMSERHATFİRAT agence Le Journal muhaberi.

bahar-pamir

Arif Taşkın eksik bu listede. Vatan gazetesinde hem muhabirlik hem de foto-muhabirlik yapmaktadır kendisi.

Görüş Bildir