Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tüm Zamanların En İyi Dizilerinden Game of Thrones'un En Büyük Hanedanları ve Temsil Ettikleri Ülkeler

-

Tüm zamanların en iyi dizilerinden birisi olan Game of Thrones'un büyük finali adım adım yaklaşıyor. Bugüne kadar konusu, karakterleri, hanedanları üzerine birçok şey yazıldı. Biz de sizler için en büyük hanedanların günümüzde karşılığı olan ülkelerini bulduk. 

Kaynak

Stark - Rusya Federasyonu

Starklar da Rusya gibi kuzeyde bulunuyor. Son derece büyük, soğuk ve vahşi yaşamın egemen olduğu bir coğrafyaya sahipler. Geçmişleri son derece gösterişli ve güçlü olsa da son zamanlarda eski güçlerine oldukça uzaklar. En büyük düşmanları da bir diğer süper güç olan Lannister...

Lannister - ABD

Lannister Hanedanı'na gelirsek elbette GoT aleminin Amerika Birleşik Devletleri. En büyük düşmanları Starklar'ı Kuzey'e ittikten sonra sürekli kontrol altında tutmaya çalıştılar. Hem çok zenginler hem de güçlü. Bunları kullanarak diğer hanedanların iç yapılarına karıştığı için diğer hanedanların gözünde "alçaklar".

Baratheon - Birleşik Krallık

Baratheon Hanedanı, Got dünyasının büyük bir bölümünü uzun yıllar yönetse de Robert ve Greyjoy İsyanlarından sonra gücünü büyük oranda kaybetti. İsyanlarda da Stark ve Lannister'ın destekleriyle ayakta kaldı.Ne kadar da İngiltere bir hanedan...

Targaryen - Çin

Ejderha ne kadar tanıdık geliyor değil mi? En eski hanedanlardan biri olması, birden fazla dil, din ve kültürü barındıran hanedanlar.

Greyjoy - Japonya

Greyjoy İsyanı'ndan sonra iddialı bir hale geldiler ama hem Stark hem de Lannister'lar tarafından son derece zarara uğradılar. Ne kadar da İkinci Dünya Savaşı sonrasındaki Japonya... Kendileri güzide bir ada hanedanı ve kendilerine özgü tanrıları var. Ayrıca onur, onlar için en büyük kavramdır.

Tully - Küba

Lannister'ın baskısı altında olması ve Stark'a yakın bir görüşü savunması tanıdık geliyor elbette. Bir ada ülkesi, yakın zamana kadar da sömürgeymiş... Kırmızı, mavi ve beyaz bayrağıyla huzurlarınızda GoT aleminin Küba'sı Tully..

Tyrell - Güney Kore

Kendine yetecek kadar güçlü bir ordu, yine kendine yeten bir ekonomi... Bir süredir Lannister ile yakınlaştığı için hanedanlar arasında çeşitli mevkiler elde ettikleri de doğrudur. Tıpkı ABD ile yakınlaşıp BM Genel Sekreterliği'ne kendi üyesini seçtiren Güney Kore gibi.

Arryn - Almanya

Vale'in dağları ne kadar da Alp Dağları... Güçlü şövalyeleri ile ünlü Arryn'in teknoloji ve sanayisi ile ünlü Almanya ile benzerliği kesinlikle öne çıkıyor. Lysa Arryn'in Stark ile yaptığı antlaşma da Almanların SSCB ile yaptığı saldırmazlık antlaşması sanki...

Peki sence Türkiye bir Game of Thrones hanedanı olsa hangisi olurdu?

Stark
Lannister
Baratheon
Targaryen
Greyjoy
Tully
Tyrell
Arryn

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozan-yuksel1

dothrakiler tabiki de kültürel olarak göçebe ve ilkel hayatı benimsemişler ancak bilekleri de çelik kadar kuvvetli.

orhan-atasalan

Yabaniler :DD

yasemin-d

dothrakiler

lejonthesvart

starklar ölmez winterfell bölünmez. winterfell ovası bozkurt yuvası!

pers-prensi

ak gezeneler biziz sanki:)

Görüş Bildir