Görüş Bildir
Haberler
Tuğgeneral Olduğunu Söyleyen Dolandırıcı, MİT Tarafından Yakalandı

Tuğgeneral Olduğunu Söyleyen Dolandırıcı, MİT Tarafından Yakalandı

İzmir'de, kendisini tuğgeneral ve MİT personeli, yanındaki kişiyi de koruması piyade yüzbaşı olarak tanıtan Tayfun G., buluştuğu 5 kişiyi, elinde çok sayıda sıfır otomobil, sıvı yağ ve şeker bulunduğunu ve satmayı düşündüğünü söyleyerek dolandırmaya çalışırken yakalandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), İzmir İl Jandarma Komutanlığı ve İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ege Bölgesi'nde kendisini tuğgeneral olarak tanıtan, yanındaki M.Z.’yi de yüzbaşı koruması olduğunu söyleyen Tayfun G.'nin, Çiğli’deki bir kafeteryada 5 kişi ile buluşacağı bilgisine ulaştı.

Sahte kimlik

Sahte kimlik

Ekipler, kafeterya ve çevresinde önlem aldı. Takibe alınan Tayfun G. ve M.Z., dolandırmak istedikleri 5 kişiyle buluşunca harekete geçti. Sivil ekipler, Tayfun G. ve M.Z.'yi gözaltına aldı. 

Dışarı çıkarılan 2 şüphelinin üzerinde yapılan aramada, sahte Türk Silahlı Kuvvetleri kimliği, 1 tabanca ve 6 mermi çıktı. Tayfun G.'nin sahte kimlikte gerçek ismini kullandığı, ancak soyadını 'Dündar' olarak değiştirdiği belirlendi.

5 ili denemiş

5 ili denemiş
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

2'si dolandırıcılık, 1'i de özel belgede sahtecilik olmak üzere 3 suçtan arandığı belirlenen Tayfun G.'nin kendisini MİT personeli olarak tanıtıp, Bursa, Mersin, Antalya, Ankara ve Denizli'de ticaret yapan kişilere elindeki sıfır otomobil, yüklü miktarda sıvı yağ ve şeker bulunduğunu, bunları satacağını söyleyerek dolandırmaya çalıştığı belirlendi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
4
2
1
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
HYBRDS

Adamlar dolandırıcı her kılığa girer...sıradan insanlar her şeye ulaşamaz inandırıcı olması için yetkili bi unvan kullanmaları da normal...anormal olan elind... Devamını Gör

kusuratialinmayanpi

Bir asker kız arkadaşını 7. Kattan atar. Bir asker kıza tecavüze eder. Bunlar torpille yerleşmiş kişiler. Merak ediyorum kendilerine referans olan şahıslard... Devamını Gör

Kahraman Türk

"kendisini tuğgeneral ve MİT personeli, yanındaki kişiyi de koruması piyade yüzbaşı olarak tanıtan" yazıyor. MİT Personeli dolandırdı demiyor. Okuduğunu anla... Devamını Gör