Görüş Bildir
Haberler
Trabzonspor Başkanı'nın 'Kadın Gibi Yaşamayacağız' Açıklamasına Tepki Sert Oldu

Trabzonspor Başkanı'nın 'Kadın Gibi Yaşamayacağız' Açıklamasına Tepki Sert Oldu

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, olaylı Gaziantepspor maçının ardından Türkiye Futbol Federasyonu ve hakemler aleyhinde sert açıklamalar yaptı. Açıklamalarında yer alan 'kadın gibi yaşamayacağız' vurgusu ve cinsiyetçi üslubu nedeniyle eleştirilerin odağına yerleşen Hacıosmanoğlu'na siyasilerden ve ünlülerden tepki büyük oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Gaziantepspor ile 2-2 berabere kaldıkları maçın acısını kadınlardan çıkarıp, “Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız. Bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez” dedi.

Maçın ardından Türkiye Futbol Federasyonu ve hakemlere ilişkin sert açıklamalar yapan Hacıosmanoğlu şöyle konuştu:

“Böyle bir Allah’sızlık olmaz ki ya! Bundan sonra neler olacağını Türkiye Cumhuriyeti görecek. Millet polis arabalarını yaktı, statları yaktı. Biz masum duruyoruz diye önüne gelen tokatı gidecek ha? Dünya’nın önemli insanlarının yetiştiği bir şehir burası. Bu akşam milat olacak. Herkes görecek.”

Bu noktada cinsiyetçi bir çıkış yaparak ‘kadın gibi yaşamayı’ aşağılayan Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

“Trabzonspor sevdalılar müsterih olsun, daha bizim çekeceğimiz bir şey kalmadı. Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız. Bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez. Yıllar önce tövbe edip bıraktığım mesleğim vardı, sanırım o günlere geri dönmem gerekiyor.”

'Öleceksek adam gibi öleceğiz'

Hacıosmanoğlu'nun sert açıklamalarına ise, sosyal medyadan da sert tepkiler var:

İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda

Demirtaş'tan Hacıosmanoğlu’a: "Özgürlüğüne düşkün bir kadın gibi yaşamayı tercih ederiz"

Demirtaş'tan Hacıosmanoğlu’a: "Özgürlüğüne düşkün bir kadın gibi yaşamayı tercih ederiz"

Trabzonspor Kulübü Başkanı’nın çıkışına İstanbul Tabip Odası’nda düzenlenen ‘92. yılında Cumhuriyet ve Demokrasi‘ başlıklı panelde yanıt veren Demirtaş, “Böyle bir suçu siz işlerseniz, başınıza ne gelmezdi? Bu hakemlerin alıkonmasına müdahale edecek bir savcı yok mu? Hakemler rehin alınmış, dışarı çıkışlarına izin verilmemiş, ülkenin cumhurbaşkanı ‘Siz nasıl o hakemleri orada tutarsınız diyemiyor’, ülkenin cumhurbaşkanı hukuktan yana değil, suçludan yana tavır alıyor” diye konuştu.

Hacıosmanoğlu’nın cinsiyetçi sözlerini ‘iğrenç‘ diye niteleyen HDP lideri tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Hiç kimse bu adama itiraz etmiyor. Eşi, kızı çıksın etsin. Biz de diyoruz ki, biz senin gibi yaşayacağımıza özgürlüğüne düşkün bir kadın gibi yaşayıp ölmeyi tercih ederiz.”

Sadri Şener: "Çok utanıyorum!"

Sadri Şener: "Çok utanıyorum!"

Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener ise, yaşananlar nedeniyle büyük utanç duyduğunu söyledi. Şener, 'Bu nasıl bir şeydir! Çok utanıyorum. Sadece utanıyorum' ifadesini kullandı.'

Aylin Nazlıaka Ve Ruhsar Demirel'den De İbrahim Hacıosmanoğlu'na Sert Yanıt

Aylin Nazlıaka Ve Ruhsar Demirel'den De İbrahim Hacıosmanoğlu'na Sert Yanıt

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, İbrahim Hacıosmanoğlu'nun kadınlarla ilgili sözlerine tepki gösterdi. Türk kadın ve erkeğinin Kurtuluş Savaşını omuz omuza birlikte kazandığını, Cumhuriyeti birlikte kurduğunu vurgulayan Nazlıaka, 'Bu zat, kadını eşit görmeyen zihniyetin ete kemiğe bürünmüş halidir. Öleceksek adam gibi ölelim, kadın gibi yaşamayacağız, diyor. Sanki Türkiye'de kadınların yaşam hakkı varmış gibi!'

'İbrahim Hacıosmanoğlu tüm kadınlardan özür dilemeli'

Aşağıladığı, yürekli kadınlara kurban olsun. Karadeniz insanı, Trabzon Spor Başkanı gibi zavallı bir erkek olacağına Havva Ana gibi yürekli bir kadın olmayı tercih eder. Keşke bir kadın gibi mert olmayı bilse. Bu Ortaçağ zihniyeti sporu siyasete malzeme eden birilerini putlaştıran zat, acaba adamlıktan ne anlıyor' 

diye sordu. Nazlıaka, sorusuna yine kendisini yanıt verdi:

'Sanırım onun adamlıktan anladığı sadece tehdit ve aşağılama... Yesinler onun adamlığını. Kendisi bir kadın gibi yaşayacak ne erdeme ne de onura sahip. Kadınların tırnağı bile olamaz. Kadına yönelik şiddet bu karanlık kafalar nedeniyle artıyor. Ben kendisinin eşine de dostluk ve dayanışmayla selamlıyorum. Onu da tüm kadınlardan özür dilemeye davet ediyorum.

Bu ülkeyi zafere ve bağımsızlığa götüren yolda en önemli mücadeleyi veren Nene Hatunları, Kara Fatmaları, bu önemli günde bir kez daha minnet ve saygıyla anıyor; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanını da bu konuda tepki göstermeye davet ediyorum.'

'Kadın gibi onurlu olamayacakların sözleri bunlar'

MHP Eskişehir Milletvekili, Kadın ve Aileden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Karaosmanoğlu'nun sözlerini 'Kadın kadar onurlu olamayacak insanların söyleyeceği sözler bunlar' diyerek değerlendirdi. Demirel, bu kişiye hak ettiği cevabı Trabzon Spor camiasının, spora gönül veren Trabzonluların vereceklerine inandığını söyledi.

'Savcılar harekete geçmeli'

Demirel, Hacıosmanoğlu'nun hem hakemlerin alıkoyulması hem de ardından söylediği, 'Bu şehirde insanların bir şeyi öğrenmesi lazım. İnsanların, bu şehri katletmeye gelenlerin, Trabzonspor'a oyun oynayarak onun yolunu kesmeye çalışanların, bu şehirden rahat çıkamayacaklarının bilincine varmalarını istedim. Evet, belki Türkiye'ye, dünyaya rezil olacağız. Ama Türk futbolunda bir milat olmasını istedim. Trabzon'a gelip de bu şehirde Trabzon'u katledenlerin buradan gülerek, tarifeli uçaklara binip de gidecekleri yere gidemeyeceklerini insanların bilmelerini istiyorum' sözleri nedeniyle savcıları harekete geçmeye çağırdı. Demirel, 'Türkiye bir hukuk devleti ise bu sözler nedeniyle savcılar harekete geçmeli' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
190
34
29
21
7
6
0