Görüş Bildir
Haberler
Torpille Yarışmacı mı Oldular? TÜGVA Belgelerinde 'Kim Milyoner Olmak İster' Detayı

etiket Torpille Yarışmacı mı Oldular? TÜGVA Belgelerinde 'Kim Milyoner Olmak İster' Detayı

Torpil ve kadrolaşma iddialarıyla gündeme gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Devlet içinde torpil ile kadrolaştığı öne sürülen vakfın 'Kim Milyoner Olmak İster' adlı bilgi yarışması için de aynı yolu izlediği iddia edildi. İddialara göre torpille yarışmaya katılanlar kazançlarının bir kısmını vakfa aktarıyordu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

TÜGVA'nın ATV'de yayınlanan 'Kim Milyoner Olmak İster' programıyla olan bağlantısını gazeteci Murat Ağırel gündeme getirdi.

Ağırel, Halk TV'deki yazısında, ifşa olan belgelerle ilgili araştırmalara devam ettiğini belirterek belgelerdeki bir bölüme özellikle çok şaşırdığını söyledi.

Ağırel şunları yazdı:  

'Şimdi gelelim beni şaşırtan dosyaya… Adı: İş takibi dosyası. İçinde görevli isimler var ve görevli oldukları konu belirtilmiş. Görev tarihi olarak 13 Aralık 2016 yazılmış. Görevin konusu ise “Kim Milyoner olmak ister yarışmasına katılacak bayan katılımcı sayısı” ve her çarşamba günü öğleden önce kadın katılımcılarının programa kaydı yapılması istenmiş karşısında da “yapıldı kaydı” yazılmış.

Uzunca düşündüm… Acaba yarışmaya izleyici mi gönderiliyor, yarışmacı mı diye araştırmaya başladım. Bu yarışma programı 2011 yılından itibaren ATV ekranlarında yayınlanmaya başladı. Adı değişti, yapımcı şirket battı vs.

Belgeleri tekrar inceledim ve belgeleri gönderen kişiye yine ulaştım. __Bu dosyayı sordum, şu iddiaları öne sürdü:

“Evet bizzat ben şahidim. Esad Erdoğan koordinasyonunda kişiler gidiyordu. Gelir olur ise bir kısmı vakfa olacak şekilde ayarlama yapılıyordu. Şu an EPİAŞ’da çalışan o dönem Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır yapıyordu. Sonra Rabiya (Kazak) hanıma bu görev verildi. Suat’ın bırakmasının sebebi Yunus Becit’in eşinin yarışmaya katılması oldu. Suat Kır daha önce Berat Albayrak’ın özel kalem müdürlüğünü yapıyordu.”

Belgede belirtilen tarih aralarında çıkan yarışmacıları araştırdım, inceledim. İlginç isimler karşıma çıktı. Gerçekten TÜGVA üyeleri ve yönetim kurulu üyeliği yapmış kişinin eşi yarışma programına yakın aralıklarla katılmış.

Mesela TÜGVA yönetim kurulunda yer almış birçok devlet bankasının işini yapan Papillon Ajansın sahibi Yunus Becit’in eşi gerçekten 22 Nisan 2017 tarihinde yarışma programında yer almış.

TÜGVA üyesi Şerife Tuğçe Doğan, 11 Mart 2017 tarihinde katılmış. Hatta programın reklamında TÜGVA üyesi olduğu da özellikle belirtilmiş.

Yine katılan Hicret Kızılkaya 25 Mart 2017 tarihinde programa katılmış.

Hemen daha önce röportaj için Genel Merkez toplantısında yer alan Yunus Becit’e ulaşmaya çalıştım. Ne şirketinden ne de cep telefonundan ulaşabildim. TÜGVA Genel merkezini aradım. Sordum, “Yaptığımız açıklama haricinde bir açıklama yapmayacağız” dediler. 

TÜGVA Mütevelli Heyeti Üyesi, AKP İstanbul İl Yönetimindeki Rabia Kazak’a sordum bu iddiaları yalanladı. Tüm taraflara ulaşmaya çalıştım gün boyunca ne yazık ki genelde kapı duvarla karşılaştım...

Sarmal kitabımda da TÜGVA ile ilgili çok geniş araştırma sonuçlarını yayımlamıştım. TÜGVA ile ilgili Berat Albayrak’a gönderilen mailler, ailenin yönettiği Turkuvaz Holding, Turkuvaz’ın sahip olduğu ATV ve orada yayımlanan yarışma programı…

İnsanın aklı almıyor. AKP’si, TÜGVA’sı, yöneticisi, danışmanı, vekili vesairesi, bir örgütlenme nasıl bu kadar hak yiyebilir. Binlerce kişinin katıldığı eğlence programında bile araya adam sokabilmek herkesin aklına gelmez…'

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
140
48
28
17
5
2
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
kabus

Bende ilk soruda neden elendiklerini hep merak ediyordum. sebebi buymuş

Kzlt

Yok artık anasıyla çiçek topladıklarım, adam kayıracak iliğine kadar emikleyecek yer bırakmamışlar.

Enes Altan

bir insan çocuğuna neden hicret ismini koyar aq

Selma Arslantaş

Enes çok mu düzgün amk