Görüş Bildir
Haberler
İsmail Saymaz: 'AK Parti İçinden Aldığım Bilgiye Göre TÜGVA Listeleri Doğru'

İsmail Saymaz: 'AK Parti İçinden Aldığım Bilgiye Göre TÜGVA Listeleri Doğru'

Gazeteci İsmail Saymaz, TÜGVA'ya ait olduğu iddia edilen kamu kurumlarına atanacaklar listesi için 'Benim AK Parti içinden de TÜGVA'ya yakın olduğunu bildiğim noktalardan aldığım bilgi bu listelerin doğru olduğu yönünde' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın kurucuları arasında yer aldığı, Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddia edildi. 

Belgeleri eski bir TÜGVA çalışanının kendisine ulaştırdığı söyleyen Metin Cihan, sosyal medya hesabından, kadrolara yerleştirilenlere ilişkin oluşturulan dosyaları paylaştı. TÜGVA'dan iddialara, 'belgeler sahte' yanıtı geldi.

"Neden 6 saat sustunuz?" 🎥

Halk TV'de yayınlanan 'Konuşmasak Olmaz' programında konuşan gazeteci İsmail Saymaz da'Benim AK Parti içinden de TÜGVA'ya yakın olduğunu bildiğim noktalardan aldığım bilgi bu listelerin doğru olduğu yönünde' dedi.  Saymaz şunları söyledi:

 'Benim gördüğüm kadarıyla bu evraklar sadece Metin Cihan'a gitmemiş, birden fazla kişiye gitmiş. Bildiğim kadarıyla başka gazeteciler de var, şimdi söylemeyeyim onlar kendilerini açıklayacaktır. Onlar da araştırıyorlar, bu isimler kimdir diye. Mesela bildiğim kadarıyla burada adı geçen isimlere bazı gazeteciler ulaştılar ve gerçekten bir dönem TÜGVA üyesi olduklarını ya da bir kurumda çalıştıklarını doğruladılar. Çeşitli yurtlara dağıtılan kurum, kuruluşlar listesi var. O öğrenci yurtları ne olacak mesela onların tamamına yakını Fettullahçılardan el konulmuş yurtlar. Bunlar iktidarın sosyal taban işlevi gören ENSAR, TÜRGEV, ÖNDER ve benzeri TÜGVA gibi kuruluşlara dağıtılmış. TÜGVA da diyor ki 'Bu kumpastır. Bunlar bizim kendi dökümanımız değildir' ama ben ona sordum dedim ki 'Ya siz Büyükada'daki tesis için 3 gün boyunca ortalığı ayağa kaldırdınız. 'Tuzak var, baskın var' dediniz. Neden 6 saat sustunuz? Geldiği ilk andan itibaren 'Yok böyle bir şey' demeniz lazım. 'Yok kardeşim ne öyle bir üye var. Ne bu üyeye ben referans olmuşum. Ne de öyle bir yurdum var' demektense 5-6 saat toplandılar ve bu açıklamayı yaptılar. Benim AK Parti içinden de TÜGVA'ya yakın olduğunu bildiğim noktalardan aldığım bilgi bu listelerin doğru olduğu yönünde.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
81
24
16
5
4
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Fırat

bizede yazıklar olsun ki haksızlığa karşı herşeye bu kadar sustuk artık arsışzlaştılar çalan çırpan değilde biz korkar olduk.

Ateist derviş

İşin kötüsü de bu TÜGVA'ya bir sik olmayacak hatta gözümüzün önünde semirmeye devam edecekler.

Deneri

Muhafazakar olup gerçekten dinine sadık imanlı gençler ne düşünüyor çok merak ediyorum? Ben böyle bir şeye ortak olan bir partiye oy versem gözüme uyku girme... Devamını Gör

mstbhr

bunlar dini satanlar,din üzerinden oy devşirip rant sağlayanlar.aslında dini imanı para olanlar.